bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Gelir Güvencesi Sigortası

    Gelir Güvencesi'ne başvurun, beklenmedik sürprizlere hazırlıklı olun.

    İşsiz kalırsam ya da başıma beklenmedik bir olay gelirse diye endişelenmeyin, geliriniz Garanti BBVA ile güvence altında. Başınıza istenmedik durumlar gelse bile Gelir Güvencesi Sigortası ile yaşam standartlarınızı koruyun.

    Gelir Güvencesi ile vefat veya kaza sonucu maluliyet halinde poliçenizde belirlenen teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Bu teminatların yanında özel sektörde bordrolu çalışansanız istek dışı işsiz kalmanız, serbest meslek sahibiyseniz hastanede yatmanız durumunda, en fazla 6 ay olmak üzere aylık giderlerinizin karşılanmasını sağlarsınız.

    Detaylı bilgi için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

    *Gelir Güvencesi Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    • Teminat ve Ek Bilgiler

     Gelir Güvencesi ile vefat veya kaza sonucu daimi maluliyet durumunda poliçede belirlenen teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Bu teminatların yanında, bordrolu çalışansanız işsiz kalınması, serbest meslek sahibiyseniz hastanede yatma durumunda, 6 aya kadar olan giderleriniz güvence altına alınmış olur.

     Gelir Güvencesi
     Sigorta Teminatı Vefat, kaza sonucu maluliyet teminatı. Bordrolu, özel sektör çalışanları için işsiz kalma; serbest meslek sahipleri için hastanede yatma durumunda, her bir sigorta yılında en fazla 6 ay olmak üzere, işsizlik veya hastanede yatma durumu sona erene kadar belirlenen aylık teminat ödemesi gerçekleştirilir. Emekli ve sözleşmeli çalışanlar bu teminatlardan yararlanamazlar.
     Teminat Tutarı 600 TL ile 1000 TL arası teminat tutarları içeren paketlerden aşağıda belirtilen limitler dahilinde tercih yapabilirsiniz. Teminat tutarı, Azami işsizlik veya Gündelik Hastane Teminat tutarı aylık brüt maaşın % 50'si, aylık net maaşın %70'i olup 2.500 TL'yi aşamaz.
     Sigorta Primi Sigorta primi, sigorta teminat tutarına göre değişmektedir.
     Faydaları Vefat durumunda sigortalının yakınlarına; kaza sonucu malul kalma durumunda ise sigortalıya finansal destek sağlar. Ayrıca istek dışı işsiz kalınması kaza veya hastalık nedeniyle hastanede yatma sonucu oluşacak gelir kaybına karşı güvence sağlar.
     Sigorta Süresi Sigorta süresi 1 yıldır. Sigorta sözleşmesinin yıllık dönemlerle yeniden değerlendirilmesi hakkı Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat A.Ş’de saklı tutulmakla beraber süre sonunda poliçe yıllık olarak yenilenir.

     Vefat ve Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatları
     Vefat veya kaza sonucu malul olma durumlarında seçtiğiniz aylık gider paket tutarının on katı hak sahiplerine ödenir.

     İşsizlik Teminatı
     Bir iş yerinde çalışırken, herhangi bir kasıt ve kusur olmaksızın işinizi kaybederseniz oluşacak gelir kaybınızı güvence altına alırsınız. İstek dışı işsizlik teminatından yararlanmak için hasar anında aynı iş yerinde 12 ay boyunca çalışmış özel sektör bordrolu çalışanı olmanız gerekmektedir.

     İstek Dışı İşsizlik Teminatına Hak Kazanma Koşulları
     Sigorta başlangıç tarihinden itibaren 180 gün çalışmış olma, işsiz kalınan tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğin devam etmesi gerekmektedir.

     Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı
     Serbest meslek sahibiyseniz, bir hastalık veya kaza sonucu hastalık neticesinde, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede üç (3) tam günden az olmamak üzere yatmanız durumunda oluşacak gelir kaybını teminat altına alan Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı’ndan yararlanabilirsiniz.

     Gündelik Hastane Teminatına Hak Kazanma Koşulları
     Sigorta başlangıç tarihinden itibaren 120 gün çalışmış olma, en az 3 gün aralıksız hastanede yatma koşulu gerekmektedir. Kaza sonucu hastaneye yatışlarda 120 gün şartı aranmaz.

     Tekrar Hakediş
     İşsizlik tazminatınızın yeniden ödenebilmesi için aynı iş yerinde 180 gün çalışılmış olması ve bu süre boyunca sigortalılığın devamı gereklidir.

     Gündelik hastane tazminatınızın yeniden ödenebilmesi için aynı sebeple hastaneye yatışlarda iki yatış arasında en az 120 gün, farklı sebepten yatışlarda ise en az 30 gün geçmiş olması gereklidir.

     Teminat Kapsamı Dışındaki Haller
     Teminat kapsamı dışındaki halleri görmek için tıklayınız.

     Vergi Avantajı
     İster ücretli çalışan ister serbest meslek sahibi olun; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 63. ve 89. maddelerine göre kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödeyeceğiniz primlerde;

     • Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını,
     • Serbest meslek sahibi iseniz, ödediğiniz primlerin toplamını, beyan ettiğiniz gelirin %15’ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.