bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    HGS (Hızlı Geçiş Sistemi)

    HGS başvuru ve yükleme işlemleri artık çok kolay!

    HGS başvuru ve bakiye yükleme işlemlerinizde Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve mobil şube seçeneklerinden yararlanabilir, rahat ve hızlı bir geçişin keyfini sürebilirsiniz.

    Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan veya Garanti BBVA Mobil’den yaptığınız başvurularda aracınız hibrit veya elektrikli ise, aldığınız HGS Etiket ürün ücretinin iade sürecini başlatmak için “hgs@garantibbva.com.tr” adresine, ruhsatın yakıt cinsinin göründüğü fotoğrafını ek yaparak, müşteri numaranız ve plakanızla birlikte e-posta gönderebilirsiniz. Garanti BBVA şubelerinden yapacağınız başvurularda ise şube personelinden sizler için iade kaydı oluşturmasını isteyebilirsiniz.

    HGS başvurularınızı;

    • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda Başvurular menüsü HGS adımından,
    • Garanti BBVA Mobil’de Başvurular menüsü HGS Başvurusu adımından,
    • Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ya da
    • Garanti BBVA şubelerinden yapabilirsiniz.

    Dilerseniz yukarıdaki başvuru kanallarından ilerleyerek talep ettiğiniz ürünü kurye ile tarafınıza ücretsiz ulaştırmamızı isteyebilir veya Garanti BBVA şubelerinden HGS başvurusu sırasında etiketinizi anında teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.*

    *Sadece 1. Sınıf araçlar için olan HGS etiketleri için geçerlidir.

    • HGS

     • HGS ürününe başvurabilmek için bankamızda hesabınızın veya bankamıza ait kredi kartınızın olması gerekmektedir. Hesap veya kredi kartınız yoksa başvurudan önce hesap açtırabilir veya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
     • Geçişlerinize ait ödemelerin otomatik olarak ödenebilmesi için vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan ‘’Otomatik Ödeme Talimatı’’ verebilirsiniz.
     • Ürününüzdeki bakiye limitini seçebilir, bakiyenizin belirlemiş olduğunuz limitin altına düşmesi halinde, seçtiğiniz otomatik yükleme miktarı kadar tutarın ürününüze yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
     • HGS ürünü Etiket ve Kart tipi olarak sunulmaktadır.
     • HGS etiketini 70 TL, HGS kartını 175 TL karşılığında alabilirsiniz.
     • Aracınız hibrit veya elektrikli ise, aldığınız HGS etiket ürün ücretinin iadesini alabilirsiniz.
    • OGS Kullanımının Sona Ermesi

     31 Mart 2022 tarihi itibariyle Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından OGS kullanımı sona erdirilmiştir. Aktif OGS ürününüze istinaden Garanti BBVA Internet/mobil ya da şubelerimizden ücretsiz HGS ürününüz için başvuruda bulunabilir; OGS ürün iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerimiz tarafından kapatılmayan OGS ürünleri, Bankamızca iptal edilecektir. Kapatılan OGS ürünlerine ilişkin bakiyeler, kapama tarihinden 7 işgünü sonra ürünün bağlı olduğu hesap veya kartınıza iade edilecektir. Bu süre zarfında iadelerin gerçekleşmesi için ilgili ödeme araçlarının kapatılmaması gerekmektedir. HGS Etiket ürününe başvurunuzu yaptıktan sonra, ürününüzü fiziki olarak teslim almamış olsanız da, ücretli yollardan geçiş yaptığınızda, geçiş ücretleri plakadan sorgulanarak ürüne yansıtılacak ve ödeme aracı müsaitse tahsilat gerçekleşecektir.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular