Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Select Plan

    Size özel ayrıcalıklı emeklilik planı Select Plan, Garanti BBVA’da!

    Sıfır kesinti ayrıcalığıyla emekliliğe “Merhaba!” demek istiyorsanız, geleceğiniz için en doğru bireysel emeklilik planı Select Plan!

    Select Plan’da yer alan iki farklı alternatif plandan size en uygun olanı seçerek emekliliğiniz için birikim yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

    • Özellikler ve Avantajlar

     Geleceğinizi garantiye almanın kesintisiz yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz! Select Plan’ı tercih edin, sıfır kesinti avantajından faydalanın.

     • Select Plan'da 6.775 TL’den başlayan aylık katkı payları ile birikim yapabilirsiniz.
     • 100 sizden 30’u devletten: Bireysel emeklilik planlarında her ay ödediğiniz katkı payına %30 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, her ay 1.000 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet ödemenizin üzerine 300 TL katkı sağlar ve birikim, hesabınıza 1.300 TL olarak yansır.
     • Devlet katkısı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
     • Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

     Bonus emeklilik: Bonuslarınızı emekliliğinizde de harcayabileceğinizi biliyor musunuz? Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilir, emekliliğinizde bonuslarınızı harcayabilirsiniz.

     Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 12 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Select Plan’la birikimlerinizi ve tasarruflarınızı büyütürken, Garanti BBVA’nın yatırım alanındaki başarısına güvenebilir, risk getiri tercihlerinize ve yatırım yapmak istediğiniz para birimine göre farklı yatırım stratejileriyle sunulan, kendinize özel fon dağılımını belirleyebilirsiniz.

     Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına geçiş yapabilir, ihtiyaçlarınıza en uygun emeklilik planını deneyerek de keşfedebilirsiniz.

     Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planlarımız esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ödemelere ara verebilirsiniz.

     Yatırımlarınıza Fon Koçu’yla yön verin, daha çok kazanın!

     Fon Koçu, piyasaları sizin adınıza takip ederek yaşanan hareketliliğe göre yaşınıza ve risk profilinize özel fon önerileri sunar. Fon Koçu bu önerileri, Garanti Portföy Yönetimi’nin piyasa görüşü doğrultusunda ve algoritmalar sayesinde belirler.

     Garanti BBVA Emeklilik İnternet Bankacılığı ya da Garanti BBVA Emeklilik Mobil üzerinden giriş yaparak Fon Koçu menüsünden ya da ana sayfadan Fon Koçu’na tıklayın ve risk profilinizi belirleyen anketi doldurarak fonlarınızı Fon Koçu’nun önerdiği fonlarla değiştirin. Böylece piyasalara uygun bir şekilde aylık olarak birikiminizi aktifçe yönetebilirsiniz.

     “Takip etmeye zamanım pek yok, fonlarım otomatik değişebilir mi?” diye merak ediyorsanız sorunuzun cevabı “Evet!”, Fon Koçu sizin adınıza otomatik takip de yapıyor. Otomatik Fon Koçu, risk profilinize uygun fonları “otomatik” uygular böylece siz takip etmeden yatırımlarınızın büyümesini seyredebilirsiniz. Bunun için Garanti BBVA Emeklilik İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Emeklilik Mobil'e giriş yaparak Fon Koçu menüsünden Otomatik Fon Koçu’nu izleyerek fonlarınızın otomatik değiştirilmesini ve yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Siz de zaman kaybetmeden fon dağılımınızın yönetimini Otomatik Fon Koçu’na bırakabilir, birikimlerinizin avantajlı şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular