bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi
Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Select Plan

    Size özel, ayrıcalıklı Emeklilik Planı, Garanti BBVA’dan.

    Rahat bir emekliliğe sıfır kesinti ayrıcalığı ile katılıp, geleceğiniz için en doğru kararı vermek istiyorsanız, Select Plan tam size göre!

    Hızlı bir şekilde emeklilik birikiminizi artırmak için Select Plan size özel 2 alternatif sunuyor. Bunlar içerisinden size uygun olanı seçerek geleceğiniz için yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

    • Özellikler ve Avantajlar

     Size en uygun ödeme planını seçersiniz: Kendinize en uygun planı oluşturabilmeniz için Select Plan’da sizlere iki seçenek sunulur.
     İlk seçenekte 2.265 TL aylık katkı payı öderken, ikinci seçenekte başlangıç kapitali olarak 44.975 TL ödeme yaptıktan sonra, aylık katkı payınız 590 TL olarak düzenlenir.
     100 sizden 30’u devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %30 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 1.202 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 360,6 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.562,6 TL olarak yansır.Devlet katkısı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
     Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
     Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.
     Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 12 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Select Plan ile birikimlerinizi ve tasarruflarınızı büyütürken, Garanti BBVA’nın yatırım alanındaki başarısına güvenerek, risk getiri tercihlerinize ve yatırım yapmak istediğiniz para birimine göre farklı yatırım stratejileriyle sunulan, kendinize özel fon dağılımınızı belirleyebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
     Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.
     Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular