Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Finansal Sağlık

    Garanti BBVA danışmanlığı finansal sağlığınıza iyi gelir.

    Hepimizin farklı hayalleri, hedefleri, zorunlulukları, sıkıntıları var. Ama ne yaşarsak yaşayalım, çözüm önce finansal sağlığımızla başlıyor.

    Finansal sağlık; hangi gelir seviyesinde olursak olalım finansal açıdan iyi olma halini, yani gelir gider dengesini korumayı, akıllı finansal kararlar alma yetisini, ani masraflara karşı hazırlık durumunu tanımlıyor.

    Garanti BBVA, her anlamda "iyi" bir hayat yaşamanın iyi bir finansal sağlığa sahip olmaktan geçtiğine inanıyor. Bu sebeple, herkesin finansal açıdan güvenli, özgür, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturabilmesi için çalışıyor.

    Müşterilerimizin finansal sağlıklarını iyileştirmek için neler yapıyoruz?

    Finansal sağlığın herkes için genel geçer bir formülü yok. Nasıl ki herkesin hedefleri, yaşadıkları zorluklar, sahip oldukları imkanlar farklı, haliyle finansal sağlığa ulaşma ve onu koruma yöntemleri de farklı olmalı.
    Garanti BBVA, her bir müşterisinin kendisine özel yol haritasını birlikte oluşturmak için teknolojiyi kullanarak müşterilerinin finansal sağlık durumunu takip ediyor. Tanıyarak, anlayarak, kişiye özel çözümler öneriyor.
    Garanti BBVA, müşterilerinin finansal sağlığını iyileştirmeleri için onlara danışmanlık yapıyor. Ancak bu danışmanlık yalnızca problem ya da hayaller karşısında sunduğu tavsiyelerle kalmıyor.
    Garanti BBVA, herkesin kendi finansal durumunu takip ve analiz etmeyi öğrenmesini ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmesini de amaçlıyor. Finansal sağlıklarının kontrolü konusunda müşterilerini yetkin kılacak bir danışmanlık da vermiş oluyor.
    Garanti BBVA, finansal sağlığın iyileşmesini yalnızca bankacılığın bir parçası değil toplumsal bir sorumluluk olarak da görüyor. Daha iyi bir gelecek için finansal sağlığın toplumun her katmanında anlaşılmasını sağlamak adına çalışıyor.
    Garanti BBVA Mobil uygulamamızda aşağıdaki araçları ve kişisel önerileri sunuyoruz
    Finansal Sağlık Nedir
    Finansal Sağlık

    1. Durumum Alanı

    Garanti BBVA Mobil'de alt menüde yer alan Durumum alanında, müşterilerimizin finansallarının farkında olup, bütçelerini daha kolay yönetebilecekleri özellikler yer almaktadır.

    Bu alandan:

    • Varlık ve borçlarını görüntüleyebilir,
    • Gelir ve giderlerini kategori bazlı izleyebilir,
    • Nakit akışı / Takvim alanından gelecekteki olası ödemelerini planlayıp, bütçe planlamalarını yapabilir,
    • Kendilerine özel hazırladığımız Finansal Sağlık İpuçları’nı inceleyip, önerilen aksiyonları aldıktan sonra, ilgili aksiyonları Planlarım (Harcama uyarıları ve Birikim Hedefi) alanından takip edebilirler.
    • Tasarruf Planı ile her ay belirli harcama kategorilerinde ne kadar tasarruf edebileceklerini görebilir, harcamalarını planlayarak giderlerini kontrol edebilirler. Tasarruf Planı’nı belirli müşterilerimize sunuyor, tüm müşterilerimizin kendilerine özel plan oluşturabilmeleri için çalışıyoruz.
    • Kategori bazında harcamalarını planlayıp bütçelerini yönetmeye başlayabilirler.

    2. Gelir/Gider Kategorileri

    Müşterilerimiz, Durumum alanında yer alan Gelirler/Giderler adımından farklı gider kategorileri için aylık maksimum harcama tutarı belirleyebilir, bu harcamaya ulaştıklarında bildirim ile haberdar edilirler.
    Harcama uyarısı oluşturdukları kategorileri hem Durumum alanındaki Planlarım alanından hem de ilgili kategorinin detay sayfasından takip edebilir, bütçe kontrollerini sağlayabilirler.

    Qr İşlemleri
    Finansal Sağlık

    3. Akıllı İşlemler

    Garanti BBVA Mobil’de İşlemler - Akıllı İşlemler adımında yer alan servisimizle müşterilerimize eforsuz kişisel finans yönetimi sağlayan araçlar sağlamayı amaçlıyoruz.

    Müşterilerimiz sunduğumuz 4 farklı kuralı kullanarak finansallarını kolayca yönetebilirler. İlerleyen dönemlerde müşterilerimizi yeni kurallarla buluşturarak bu deneyimi zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

    • Fatura Öde
    • Harcadıkça biriktir
    • Otomatik altın biriktir
    • Vadeliye düzenli para aktar

    *Harcama takibi, borç yönetimi ve birikim yapılmasına destek niteliğinde; kişi bazlı ve finansal ürün ve hizmetlerin tanıtılıp ilgili ürün ve hizmetlere erişimi kolaylaştıran müşteri özelinde öneriler sunulabilmektedir.

    Sermaye Piyasası araçlarına yönelik herhangi bir tavsiye verilmemekte olup verilen bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.