Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Döviz Transferi - Swift

    Garanti BBVA İnternet ile Döviz Transferi (Swift) özelliğini kullanarak yurt içi ve yurt dışı döviz transferi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

    Yurt içi ve yurt dışı Döviz Transferi - Swift işlemleriniz Garanti BBVA ile çok kolay!

    Garanti BBVA Bireysel ve Kurumsal İnternet Bankacılığı menüsünde yer alan Döviz Transferi (Swift) özelliğini kullanarak yurt içi ve yurt dışındaki bankalara döviz transferi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde yurt dışından hesabınıza döviz transferi yapılmasını istediğiniz durumlarda da bankamız Garanti BBVA'nın swift kodunu (TGBATRISXXX), ad-soyad bilginizi ve hesap numaranızı size gönderim yapacak kişiyle paylaşmanız yeterlidir.
    • Yurt İçi ve Yurt Dışı Döviz Transferi

     Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden Swift işlemi nasıl yapılır?

     • Döviz Transferi (Swift) yapacağınız döviz hesabınızı,
     • İşlem ücretinin alınacağı TL hesabınızı,
     • Transferi gerçekleştireceğiniz bankanın bulunduğu ülkeyi ve bu bankanın ilk harfini,
     • Transferi gerçekleştirmek istediğiniz bankanın/şubenin bulunduğu şehrin ilk üç harfini ilgili alana girmeniz gerekmektedir.

     Bu bilgileri girmek yerine para transferi yapmak istediğiniz bankanın Swift kodunu biliyorsanız ilgili alana yalnızca kodu girmeniz yeterlidir. Banka Swift kodları 11 haneden oluşmaktadır. Eğer para transferi yapmayı düşündüğünüz bankanın Swift kodu 11 haneden az ise sonuna X harfi ekleyerek 11 haneye tamamlayabilirsiniz.

     İstenilen bilgileri girmenizin ardından kriterlere uyan ve Swift sistemine tanımlı banka şubeleri listelenecektir. Döviz transferi yapmak istediğiniz banka bu listede yoksa işleminizi şubenize giderek yapmanız gerekmektedir.

     * Döviz Transferi (Swift) işlemi girişinizi saat 17.00’den önce yaparsanız transferiniz 2 iş günü içinde, 17.00’den sonra yaparsanız 3 iş günü içinde karşı bankadaki hesaba ulaşır.

     * İsterseniz aynı gün valörlü seçeneği ile saat 16.15’e kadar olan USD, EUR ve GBP döviz cinsi transfer işlemlerinizi ek ücret karşılığında aynı gün içinde yapabilirsiniz.

     * Gönderdiğiniz Swift transfer tutarı üzerinden karşı banka tarafından masraf/komisyon kesintisi yapılabilir. BSMV dahildir. Döviz transferi - Swift ücretiyle ilgili detaylı bilgiye Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

    • Swift Gelen Takip Raporu

     Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden gelen döviz transferlerinizi adım adım takip edin, rahat edin.

     Bankamızın Bireysel ve Kurumsal İnternet Bankacılığı müşterileri yurt içi ve yurt dışı bankalardan hesaplarına gelecek Swift işlemlerini Garanti BBVA İnternet’e eklenen Swift Gelen Takip Raporu hizmetiyle artık daha rahat takip edebilecek. Swift Gelen Takip Raporu ile;

     • Paranın tutulduğu aracı banka bilgilerini,
     • Aracı bankadaki işlem başlangıç ve bitiş tarihlerini,
     • İşlem statüsünü,
     • Komisyon bilgilerini,
     • Devam eden işlemlerde gönderilen tutarı, tamamlanan işlemlerde ise gönderilen ve hesaba geçen tutar bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

     Yurt içi ve yurt dışı bankalardan hesaplarınıza gelecek para transferleri için görüntüleme ekranlarımıza aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz.

     • Bireysel İnternet Bankacılığı müşterilerimiz: Garanti BBVA İnternet > Para Transferi > Swift (Başka bankaya döviz transferi) > Gelen Takip Raporu
     • Kurumsal İnternet Bankacılığı müşterilerimiz: Garanti BBVA İnternet > Para Transferi > Swift Gelen Takip Raporu

    Sıkça Sorulan Sorular

    Swift nedir?

    Garanti BBVA Swift kodu nedir?

    Döviz transfer ücreti nedir?

    Döviz transfer ücreti neye göre belirlenir?

    Swift ücreti ne kadardır?

    Yurt içi ve yurt dışı döviz transferi nasıl yapılır?

    Bankalar arası döviz transferi ne kadar sürer?

    Döviz transferi ne zaman hesaba geçer?