Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası

    İşsiz kalma durumunuzda bile kredi kartı ödemeleriniz aksamasın.

    İşsiz kalırsam kredi kartı borcumu nasıl ödeyeceğim diye endişelenmeyin. Kredi Kartı Ödeme Güvencesi yaptırın, alışverişlerinizin keyfini çıkarmaya devam edin.

    Kredi kartı harcamanızın yalnızca %1’i kadar aylık prim ödeyerek sahip olabileceğiniz Kredi Kartı Ödeme Güvencesi ile vefat, kaza veya hastalık sonucu daimi maluliyet, bordrolu çalışansanız işsizlik, serbest meslek, emekli, ev hanımı ve diğer meslek gruplarına mensupsanız da kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma durumlarında son ekstredeki toplam harcamanız Garanti BBVA Emeklilik tarafından güvence altına alınır. Kaza sonucu tedavi görmeniz halinde oluşan tedavi masrafları ise sertifikada belirtilen tedavi masrafları limiti ile sınırlı olmak üzere ve fatura karşılığında ödenir.

    Üstelik çalışma durumunuz değiştikçe teminatlarımız da size uyacak şekilde değişir.

    Detaylı bilgiye buradan ulaşabilir veya 444 0 333 Müşteri İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

    *Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    **Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, Garanti BBVA kredi kartlarının risklerini güvence altına almaktadır.

    • Teminat ve Ek Bilgiler

     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi ile en son ekstrenizdeki kredi kartı harcama tutarınız ve ileriye yönelik taksitlendirilmiş ödemeleriniz güvence altına alınır. Her ay gelen ekstre harcamanıza göre belirlenen teminat ile kredi kartınızı kullandığınız kadar sigortalanırsınız. Kredi kartı borcunuz varsa sigortalı olur, yoksa prim ödemezsiniz.
     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi’ni kullanmaya başlayıp 30 gün içinde iptal etmeye karar verirseniz, ödemeleriniz hesabınıza geri yatırılır ve hiçbir maddi kaybınız olmaz.

     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi
     Sigorta Teminatı

     Vefat, kaza sonucu tedavi masrafları, kaza sonucu daimi maluliyet, hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet, bordrolu çalışanlar için istek dışı işsizlik veya serbest meslek sahipleri için kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma  (gündelik hastane tazminatı). 

     Aylık teminat bedeli en fazla 10.000 TL'dir. Emekli ve sözleşmeli çalışanlar bu teminatlardan yararlanamazlar. 

     Teminat Tutarı Riskin gerçekleşmesinden önceki son ekstredeki toplam borç (ilgili dönem ekstre harcamanız + ileri vadeli taksitler toplamı + ekspres limitinizi kullanarak yaptığınız harcamalar)
     Sigorta Primi Sigorta primi, teminat tutarının %1'i kadardır.  
     Sigorta Süresi Sigortalının sigorta ettiren ile kredi kartı ilişkisi devam ettiği sürece, poliçe otomatik olarak yenilenir.

     İstek Dışı İşsizlik Teminatı
     Bir iş yerinde çalışırken, herhangi bir kasıt ve kusur olmaksızın istek dışı işinizi kaybederseniz kredi kartı borçlarınız güvence altına alınır.

     İstek Dışı İşsizlik teminatından yararlanmak için aynı iş yerinde 180 gün çalışmış özel sektör bordrolu çalışanı olmanız gerekmektedir. Poliçe ilk satın alındığı tarihte, çalışma süreniz 180 günden az ise, eksik kalan kısım muafiyet süresine eklenir.

     İstek Dışı İşsizlik Teminatına Hak Kazanma Koşulları
     Sigorta başvuru tarihinden itibaren 90 gün çalışmış olmanız, işsiz kaldığınız tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğin devam etmesi gerekmektedir.

     Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı
     Serbest meslek çalışanıysanız, bir hastalık veya kaza sonucu hastalık neticesinde, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede üç (3) tam günden az olmamak üzere yatmanız durumunda oluşacak gelir kaybını teminat altına alan Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı’ ndan yararlanabilirsiniz.

     Gündelik Hastane Teminatına Hak Kazanma Koşulları
     Sigorta başvuru tarihinizden itibaren 90 gün çalışmış olma, en az 3 gün aralıksız hastanede yatmış olma koşulları aranmaktadır.

     Tekrar Hakediş
     İstek dışı işsizlik tazminatının yeniden ödenebilmesi için 180 gün çalışmış olmanız ve bu süre boyunca sigortanızın devamı gerekmektedir.

     Gündelik hasta tazminatının yeniden ödenebilmesi için iki yatış arasında en az 90 gün geçmiş olması gerekir.

     Teminat Kapsamı Dışındaki Haller
     Teminat kapsamı dışındaki halleri görmek için tıklayınız.

     Vergi Avantajı
     İster ücretli çalışan ister serbest meslek sahibi olun; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddelerine göre kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödeyeceğiniz primlerde;

     • Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını,
     • Serbest meslek sahibi iseniz, ödediğiniz primlerin toplamını, beyan ettiğiniz gelirin %15'ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular