Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası

    İşsiz kalma durumunuzda bile kredi kartı ödemeleriniz aksamasın.

    İşsiz kalırsam kredi kartı borcumu nasıl ödeyeceğim diye endişelenmeyin. Kredi Kartı Ödeme Güvencesi yaptırın, alışverişlerinizin keyfini çıkarmaya devam edin.

    Kredi kartı harcamanızın yalnızca %1’i kadar aylık prim ödeyerek sahip olabileceğiniz Kredi Kartı Ödeme Güvencesi ile vefat, kaza veya hastalık sonucu daimi maluliyet, bordrolu çalışansanız işsizlik, serbest meslek, emekli, ev hanımı ve diğer meslek gruplarına mensupsanız da kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma durumlarında son ekstredeki toplam harcamanız Garanti BBVA Emeklilik tarafından güvence altına alınır. Kaza sonucu tedavi görmeniz halinde oluşan tedavi masrafları ise sertifikada belirtilen tedavi masrafları limiti ile sınırlı olmak üzere ve fatura karşılığında ödenir.

    Üstelik çalışma durumunuz değiştikçe teminatlarımız da size uyacak şekilde değişir.

    Detaylı bilgiye buradan ulaşabilir veya 444 0 333 Müşteri İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

    *Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    **Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, Garanti BBVA kredi kartlarının risklerini güvence altına almaktadır.

    • Teminat ve Ek Bilgiler

     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi ile en son ekstrenizdeki kredi kartı harcama tutarınız ve ileriye yönelik taksitlendirilmiş ödemeleriniz güvence altına alınır. Her ay gelen ekstre harcamanıza göre belirlenen teminat ile kredi kartınızı kullandığınız kadar sigortalanırsınız. Kredi kartı borcunuz varsa sigortalı olur, yoksa prim ödemezsiniz.

     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi’ni kullanmaya başlayıp 30 gün içinde iptal etmeye karar verirseniz, ödemeleriniz hesabınıza geri yatırılır ve hiçbir maddi kaybınız olmaz.

     Kredi Kartı Ödeme Güvencesi
     Sigorta Teminatı

     Vefat, kaza sonucu tedavi masrafları, kaza sonucu daimi maluliyet, hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet, bordrolu çalışanlar için istek dışı işsizlik veya serbest meslek sahipleri, emekliler, ev hanımları ve diğer meslek grubundaki kişiler için kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma (gündelik hastane tazminatı). 

      

     Aylık teminat bedeli en fazla 30.000 TL'dir.

     Teminat Tutarı Riskin gerçekleşmesinden önceki son ekstredeki toplam borç (ilgili dönem ekstre harcamanız + ileri vadeli taksitler toplamı + ekspres limitinizi kullanarak yaptığınız harcamalar)
     Sigorta Primi Sigorta primi, teminat tutarının %1'i kadardır.  
     Sigorta Süresi Sigortalının sigorta ettiren ile kredi kartı ilişkisi devam ettiği sürece, poliçe otomatik olarak yenilenir.

     İstek Dışı İşsizlik Teminatı
     Bir iş yerinde çalışırken; çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini kaybeden kişilere işsiz kalmaları nedeniyle uğradıkları gelir kaybını güvence altına alan teminattır.

     İşsizlik teminatı sigorta başlangıcından itibaren 90 günlük sürenin dolması ile geçerli olur

     İstek Dışı İşsizlik Teminatına Hak Kazanma Koşulları
     İşsizlik teminatından yararlanacak özel sektör bordrolu çalışan sigortalıların, hasar gerçekleştiği tarihte aynı işyerinde 180 gün boyunca aralıksız çalışmış olması ve aynı zamanda işsiz kalınan tarihten itibaren en az 30 gün boyunca işsizliğin devam etmesi gerekmektedir. İşsizlik teminatından yararlanan sigortalılar gündelik hastane teminatından yararlanamazlar.

     Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı
     Gelir kaybı yaşayan serbest meslek sahipleri, emekliler, ev hanımları ve diğer meslek grubundaki kişilerin, bir hastalık veya kaza sonucunda, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede en az iki (2) tam gün yatılması durumunda oluşacak gelir kaybını karşılayan teminattır. Gündelik hastane teminatı sigorta başlangıcından itibaren 90 günlük sürenin dolması ile geçerli olur.

     Gündelik Hastane Teminatı Hak Kazanma Koşulu
     Sigortalının en az 2 gün aralıksız hastanede yatma koşulu gerekmektedir.

     Tekrar Hakediş
     İşsizlik tazminatının yeniden ödenebilmesi için, 180 gün çalışılmış olması ve bu süre boyunca sigortalılığın devamı gereklidir.

     Gündelik hastane tazminatının yeniden ödenebilmesi için iki yatış arasında en az 90 gün geçmiş olması gereklidir.

     Teminat Kapsamı Dışındaki Haller
     Teminat kapsamı dışındaki halleri görmek için tıklayınız.

     Vergi Avantajı
     İster ücretli çalışan ister serbest meslek sahibi olun; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddelerine göre kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödeyeceğiniz primlerde;

     • Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını,
     • Serbest meslek sahibi iseniz, ödediğiniz primlerin toplamını, beyan ettiğiniz gelirin %15'ini ve bürüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular