Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Prim İadeli Hayat Sigortası

    Prim İadeli Hayat Sigortası ile bütçenize uygun seçenekler ve belirlediğiniz teminatlarla, sevdiklerinizi güvence altına alın.

    Sevdiklerinizi korumak için Prim İadeli Hayat Sigortası yaptırın; sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primleri geri alın.

    Garanti BBVA Emeklilik’ten Prim İadeli Hayat Sigortası yaptırın, hayatın beklenmedik risklerine karşı sevdiklerinizi güvence altına alın.

    Üstelik, poliçe süresi sonunda sigortadan yararlanmazsanız yaşam teminatı ile ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.

    Bütçenize uygun 2 alternatif Prim İadeli Hayat Sigortası ürününden birini tercih edebilirsiniz.

    • Standart / Premium Prim İadeli Hayat Sigortası

     Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 50 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz.

     Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

     Sigorta Yılı  İştira Kesinti Oranı
     1 100%
     2-8 30%
     9-12 0%

     Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 120 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz.

     Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

     Sigorta Yılı  İştira Kesinti Oranı
     1 100%
     2-8 15%
     9-12 0%
    • Özellikler ve Teminatlar

     Özellikler

     • Prim İadeli Hayat Sigortası, sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primlerin tamamını geri alabileceğiniz, süresi 12 yıl olan bir hayat sigortasıdır.
     • Prim İadeli Hayat Sigortası süresi boyunca, olası bir yaşam kaybı durumunda belirlediğiniz teminat ile yakınlarınızı güvence altına alabilirsiniz.
     • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda prim ödemeleri Amerikan Doları karşılığı TL olarak tahsil edilir. Dönem sonunda sigortadan faydalanamadığınız durumda ödediğiniz primlerin tamamı yine Amerikan Doları karşılığı TL (tahsilat/ödeme tarihinden bir önceki iş gününde saat 15:30'da geçerli olan T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınır) olarak geri ödenir.
     • Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz.
     • İlk yıl primlerinizi ödedikten sonra ödemelerinize ara verme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda poliçenizde prim ödeme zorunluluğu kalkar ve poliçeniz ara verme (tenzil) durumuna geçer.
     • Tenzil durumundaki poliçenizde sigorta bedeli ürün teknik esaslarında gösterildiği şekilde azaltılır. Tenzil durumundaki poliçenizi tekrar yürürlüğe almak isterseniz de poliçe özel şartlarınızda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekir.

     Ayrılma Durumu

     • İlk 60 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.
     • Cayma hakkından sonra ve poliçenin ilk yılı içinde primleri ödememeniz durumunda prim borcu yükümlülüğü yerine getirilmemiş olur ve poliçeniz feshedilir. Bu durumda hiçbir iade alınmaz.
     • İlk yıl primlerinizi ödedikten sonra poliçeden ayrılma hakkınızı (iştira) kullanabilirsiniz. İştira durumunda sigorta teknik esaslarına göre hesaplanan matematik karşılık tutarı üzerine, ayrıldığınız sigorta yılındaki kesinti oranları uygulanarak ayrılma değeriniz hesaplanır. 

     Vergi İndirimi

     Hangi ürünü tercih ederseniz edin vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Hayat sigortanız sizi korumaya devam ederken siz de ödediğiniz primlerin %40’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular