Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası

    Kredi Taksitleriniz Güvencede.

    İşsiz kalırsam kredimin taksitlerini nasıl öderim diye artık dert etmeyin. Kredi Ödeme Güvencesi ile kredi taksitlerinizin ödenmesini garantileyin. İşinizi kaybetseniz bile kredi ödemeleriniz aksamasın.

    Kredi Ödeme Güvencesi ile kredi vadeniz ile uyumlu olarak kredi borcunuzu güvence altına almış olursunuz. Bordrolu çalışanlar için istek dışı işsizlik durumuna ya da serbest meslek sahipleri, emekliler, ev hanımları ve diğer meslek grubundaki kişiler için hastanede yatış durumunda oluşacak gelir kaybına karşı kredi borcunuz için güvence sunar. Üstelik sigorta süresi boyunca yaşam kaybı, kaza ya da hastalık sonucu maluliyet gibi beklenmedik durumlar için de güvence sağlar.

    Detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilir veya size en yakın Garanti BBVA şubesine uğrayabilirsiniz.

    *Yıllık Yenileme Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.
     

    • Teminat ve Ek Bilgiler

     Kredi Ödeme Güvencesi ile vefat, kaza sonucu daimi maluliyet veya hastalık sonucu daimi maluliyet halinde teminat limiti kapsamında kalan tüm kredi borcu Garanti BBVA Emeklilik tarafından ödenmektedir. Bu teminatların yanında özel sektörde bordrolu çalışıyorsanız işsiz kalmanız, serbest meslek sahibi, emekli, ev hanımı veya diğer meslek gruplarında çalışıyorsanız kaza veya hastalık sonucu hastanede yatmanız durumunda kredi taksitleriniz poliçenizde belirtilen limitler dahilinde güvence altına alınmış olur. Kredi Ödeme Güvencesi’nde bir poliçe yılı içerisinde maksimum 6 kredi taksidiniz ödenir.

     Kredi Ödeme Güvencesi
     Sigorta Teminatı Vefat, kaza sonucu daimi maluliyet veya hastalık sonucu daimi maluliyet. Özel sektörde bordrolu çalışanlar için işsizlik, serbest meslek sahibi, emekli, ev hanımı veya diğer meslek grupları için gündelik hastane teminatı.
     Teminat Tutarı Kredi tutarına ve kredi taksitine bağlı olarak belirlenir.
     Sigorta Süresi Kredi süresine göre 1 yıl  ile 8 yıl arasında değişmektedir.
     Sigorta Primi Sigorta primi, teminat tutarına göre değişmektedir.
     Tahsilat Tahsilat ile ilgili bilgileri Garanti BBVA şubelerinden öğrenebilirsiniz.
     Faydaları Vefat, kaza sonucu veya hastalık sonucu daimi malul kalınması durumunda, sigortalının bankaya olan tüm kredi borcu kapatılır. Ödeme yapıldıktan sonra varsa kalan tutar hak sahiplerine ödenir. Ayrıca sigortalı bordrolu çalışansa işsiz kalması; serbest meslek sahibi, emekli, ev hanımı veya diğer meslek grupları sahibiyse kaza veya hastalık sonucu hastanede yatması durumunda belirlenen limitler dahilinde kredi taksiti ödenir.

     İşsizlik Teminatı
     Bir iş yerinde çalışırken, herhangi bir kasıt ve kusur olmaksızın istek dışı işinizi kaybederseniz kredi borçlarınız güvence altına alınır. İşsizlik teminatından yararlanmak için hasar anında aynı iş yerinde aralıksız 180 gün çalışmış özel sektör bordrolu çalışanı olmanız gerekmektedir. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren aynı iş yerinde 90 gün çalışmış olmanız, işsiz kaldığınız tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğinizin devam etmesi gerekmektedir.

     Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı
     Serbest meslek sahibi, emekli, ev hanımı ya da diğer meslek gruplarındansanız, hastalık veya kaza sonucu hastalık neticesinde, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede iki (2) tam günden az olmamak üzere yatmanız durumunda oluşacak gelir kaybını teminat altına alan Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı’ndan yararlanabilirsiniz. Sigorta başlangıç tarihinizden itibaren 90 gün bekleme süresi vardır, en az 2 gün aralıksız hastanede yatmış olma koşulları aranmaktadır.

     Tekrar Hakediş
     İşsizlik tazminatınızın yeniden ödenebilmesi için işsiz kalınan tarihten önceki 180 gün boyunca ücretli ve sigortalı olarak aynı iş yerinde çalışmış olmanız gereklidir. Gündelik hastane teminatı kapsamında tekrar tazminata hak kazabilmeniz iki yatış arasında en az 30 gün geçmiş olması ve bu sözleşme kapsamında düzenlenen mevcut sigortalılığınızın devam ediyor olması gereklidir.

     Diğer Detaylar ve Teminat Kapsamı Dışındaki Haller
     Diğer detaylar ve teminat kapsamı dışındaki halleri görmek için tıklayınız.