bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı)

    Avans Hesap Hesaplama

    Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) nedir?

    Avans Hesap, acil para lazım olduğunda, hesabınızda para yokken bile acil nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır. Kısa süreli TL nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için hesabınızda yeterli para olmadığında Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitinizi kullanabilir ve sadece kullandığınız tutar ve gün için çektiğiniz  tutarın faizini ödersiniz. Üstelik başka hiçbir ücret veya komisyon ödemezsiniz.

    Avans Hesap limitinizden dilerseniz taksitli avans çekerek, borcunuzu küçük taksitlerle ve 12 aya varan vadelerle ödeyebilirsiniz. Üstelik Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızda artı bakiye olsa bile mevcut bakiyenize dokunmadan Taksitli Avans Hesap kullanabilirsiniz. Taksitli Avans Hesap ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

    Ücretli çalışanlar/esnaflar Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil ya da web sitemiz üzerinden, şubeye gitmeden 7/24 kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilir ve Avans Hesap ayrıcalığından yararlanabilir.

    Faiz Oranı

    Avans Hesap faiz oranı her tutar için %1,80’dir. 200 TL’nin 7 günlük kullanımı  süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 1,05 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması sonucunda ödenmesi gereken tutar 201.05 TL’dir.

    Avans Hesaba yapılan tüm para girişleri hesabınıza bir sonraki iş günü yansımaktadır.

    • 500 TL’nin 5 günlük kullanımı  süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 1,88 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması sonucunda ödenmesi gereken tutar 501.88 TL’dir.
    • 1000 TL’nin 30 günlük kullanımı süresince  oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 22,50 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması durumunda ödenmesi gereken tutar 1022,50 TL’dir.
    • 2000 TL’nin 7 günlük kullanımı süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 10,50 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması durumunda ödenmesi gereken tutar 2010,50 TL’dir.
    • Avans Hesaba yapılan tüm para girişleri hesabınıza bir sonraki iş günü yansımaktadır. 100 TL’nin 1 günlük kullanım süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 0,08 TL’dir.
    • Kullanım Detayları

     • Paracard’ınızı kullanarak 7/24 kredili mevduat hesabı limitinizi nakit olarak çekebilir, ayrıca Paracard’ınızla yapacağınız alışverişlerinizi de limitiniz dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.
     • EFT, havale, fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işleminizi yapabilirsiniz. Hesabınızda para olmasa bile, limitiniz dahilinde, Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesaptan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon vb otomatik fatura ödemeleriniz ve taksit, kira vb. düzenli ödemeleriniz zamanında yapılır.
     • Hesabınız eksi bakiyedeyken Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak Avans Hesap borcunuzu kapatır. Limitinizi kullandığınızda sadece kullandığınız tutar ve gün için faiz işler. Avans Hesap limitinizi kullanmadığınız durumda herhangi bir faiz veya ücret tahsil edilmez.
     • Ay içinde kullandığınız kredinin faizi bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak çekilir.
     • Hesabınızda para olmadığı zaman, Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitiniz dahilinde sizin istediğiniz tutarda ihtiyacınız olduğu kadar kullanabilirsiniz.
     • Avans Hesap limitinizin tamamı ile Taksitli olarak kullanım yapabilir, harcamalarınızı 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular