bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Yatırım Fonları

    Birikimlerinizi ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yatırım fonlarımızla değerlendirin.

    Garanti BBVA'nın Yatırım Fonu Evreni ile tanışın

    Kazandıran Yatırım Enstrümanları

    Yatırım fonları, birikimlerinizin repo, tahvil ve hisse senedi gibi çeşitli sermaye piyasası araçlarından oluşan portföyde değerlendirilmesini sağlayan yatırım enstrümanlarıdır. Profesyonel fon yöneticilerimiz tarafından etkin şekilde yönetilen yatırım fonları, riski dağıtır ve maksimum getiriyi hedefler. Üstelik yatırım fonu işlemleriniz için ayrı bir hesap açmanıza gerek kalmaz, mevcut vadesiz hesaplarınız üzerinden fon işlemlerinizi yapabilirsiniz.

    Yatırım fonlarınızın performansını günlük olarak takip edebilir, Garanti BBVA İnternet’te, Garanti BBVA ATM'lerde, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nde ve Garanti BBVA şubelerinde işlemlerinizi kolayca gerçekleştirirsiniz.

    Özellikler

    • Profesyonel yönetim: Yatırım fonlarınız, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından uzmanlıkla ve tecrübeyle yönetilir. Vade, temettü, kupon ödemesi gibi işlemleri profesyonel fon yöneticilerimiz sizin için takip eder.
    • Risk Dağılımı: Yatrım fonları; repo, tahvil, hisse senedi gibi farklı yatırım araçlarına yatırım yaparak riski dağıtır ve getiriyi maksimize etmeye çalışır.
    • Likidite: İstediğiniz an yatırım fonlarınızın satışını yapabilirsiniz.Dilerseniz Fona Hemen Nakit hizmetimizi kullanarak ihbarlı fonlarda da fon bedellerinizi ihbar süresini beklemeden, anında nakde çevirirsiniz.
    • Şeffaflık: Yatırım fonunuzun günlük, haftalık ve aylık değer bilgilerine gazete ve dergilerden, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan, Garanti BBVA ATM’lerinden, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ve şubelerimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
    • Mal Varlığının Korunması: Yatırım fonları içerisindeki mal varlıkları pay sahiplerine aittir. Yatırım fonu nam ve hesabına Takasbank’ta saklanır. Fon, tüzel kişilik sahibi olmakla beraber fonun mal varlığı kurucudan ayrıdır. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca fon mal varlığı rehnedilemez, teminat gösterilemez ve üçüncü şahıslar tarafından haczedilemez. Yatırım fonları SPK ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlenir.

    Yatırım fonuna yatırım yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

    • Fonun karşılaştırma ölçütlerini dikkate alarak tercihlerinizi yapmalısınız ve fonun performans takiplerini bu ölçütlerle karşılaştırmalı olarak gerçekleştirmelisiniz.
    • Yatırım fonu tercihinde, piyasanın geleceğe ilişkin beklentilerini de dikkate almalısınız.
    • Getiri analizlerini yaparken geçmiş dönem getirilerinin, gelecek dönem getirisi için garanti teşkil etmediğini bilerek değerlendirme yapmalısınız.