Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    DijiBES Emeklilik Planı

    Dijital kanallarımızdan hızlı ve kolayca BES yaptırabilirsiniz.

    Müşteri İletişim Merkezi'mizi aramanıza veya şubeye gitmenize gerek olmadan oluşturabileceğiniz; hem küçük birikimler yapmak isteyenlere hem de daha çok biriktirip avantajlı paketi seçmek isteyenlere uygun bir bireysel emeklilik planı!

    DijiBES Emeklilik Planı ile tanışmak için hemen Garanti BBVA Mobil / İnternet’e gelin, ister küçük birikimli paketi seçin ister avantajlı paketi seçin. Sözleşmenizi kolayca oluşturun ve birikime zaman kaybetmeden hemen başlayın! Üstelik artık Garanti BBVA Mobil’den Çocuklara DijiBES yaptırarak çok daha hızlı ve kolayca ailenizin en değerlilerine birikim yapabilirsiniz. DijiBES Emeklilik Planı sayesinde çocuklarınız adına hem avantajlı hem de kolayca biriktirin, geleceklerini bugünden güvence altına alın.

    • Özellikler ve Avantajlar

     Avantajlı katkı payı paketleri: İster “Küçük Birikimli BES” paketi ile ayda en az sadece 250 TL ödeyerek bütçenize uygun bir şekilde birikim yapmaya başlayın; ister “Avantajlı BES” paketi ile BES hesabınıza ayda en az 3.000 TL yatırın ya da ara ödemeler yaparak bir yılda ödediğiniz toplam tutarı en az 36.000 TL’ye ulaştırın ve bu pakete özel yönetim gider kesintisi* ödemeden birikim yapma fırsatından yararlanın!

     *Küçük birikimli BES paketi ile ilerlemeniz durumunda, her sözleşme yılına karşılık gelen takvim yılının ilk 6 ayı için açıklanan Asgari Brüt Ücretin %8,5’i olarak belirlenen tutar, yönetim gider kesintisi olarak birikiminizden taksitli şekilde tahsil edilecektir.

     100 sizden 30’u devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %30 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 1.000 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 300 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.300 TL olarak yansır.

     Devlet katkısı** hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     **Bir katılımcıya bir yılda ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %30’u ile sınırlıdır.

     Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

     Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 12 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Dilediğiniz fon dağılımını 14 ayrı emeklilik yatırım fonu arasından seçebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.

     Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

    • Kampanya

     BES’te 1.000 TL Bonus fırsatı sizi bekliyor! Ayda en az 1.000 TL birikim yaparak dijitalden BES veya Çocuklara BES başlatın 1.000 TL Bonus hediyemizi kaçırmayın! Detaylı bilgi için tıklayın.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular