Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Garantör Hayat Sigortası

    Garantör Hayat Sigortası ile vefat halinde ödenen borçlardan geri kalan tutarı sevdiklerinize aktarma güvencesiyle, sevdiklerinizi güvence altına alın.

    Garantör Hayat Sigortası ile hem siz hem de sevdikleriniz daima güvende!

    Garantör Hayat Sigortası; vefat, hastalık sonucu maluliyet veya kaza sonucu maluliyet durumları ile karşılaşıldığında size ya da sevdiklerinize finansal açıdan destek olur.

    Garantör Hayat Sigortası; ölüm, hastalık sonucu beden bütünlüğünün bozulması ve kaza sonucu beden bütünlüğünün kalıcı olarak bozulması durumlarında kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı, çek karnesi ve teminat mektubu benzeri borçların ödenmesi ve borçlar ödendikten sonra artan tutar olursa bu tutarın hak sahiplerine aktarılmasını sağlayan bir sigorta türüdür.

    İlgili sigorta hakkında daha detaylı bilgiye erişmek için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilir ya da size en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret edebilirsiniz.

    *Garantör Hayat Sigortası ürünü Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    **Sigorta süresi, tercihinize göre bir yıl ya da uzun süreli olabilir. Bir yıl tercih etmeniz halinde, poliçeniz yıllık olarak yenilenebilir. Uzun süreli tercih etmeniz durumunda ise poliçenizden minimum iki, maksimum sekiz yıl yararlanabilirsiniz

    • Özellikler ve Teminatlar

     • Vefat, hastalık sonucu maluliyet ve kaza sonucu maluliyet durumlarında teminat tutarı bankamızdaki risk durumunuza göre saptanır.
     • Minimum teminat tutarı 50.000 TL veya 20.000 USD/EUR olarak belirlenmiştir.
     • Prim tutarı, belirlenen teminat tutarına bağlı olarak değişir.
     • Prim ödemelerinde peşin ya da taksitli ödeme imkanı sunulmaktadır.
     • Sigorta süresi, tercihinize göre bir yıl ya da uzun süreli olabilir. Bir yıl tercih etmeniz halinde, poliçeniz yıllık olarak yenilenebilir. Uzun süreli tercih etmeniz durumunda ise poliçenizden minimum 2, maksimum 8 yıl yararlanabilirsiniz.

     Teminatlar

     • Vefat, hastalık sonucu maluliyet ve kaza sonucu maluliyet teminatları sunulur.

     Prim Tutarı

     • Prim tutarı, belirlenen teminat tutarına bağlı olarak değişir.

     Vergi Avantajı

     193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 63 ve 89. maddeleri uyarınca ücretli çalışan ya da serbest meslek sahibi olmanız fark etmeksizin vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

     • Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını,
     • Serbest meslek sahibi iseniz, ödediğiniz primlerin toplamını, beyan ettiğiniz gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.