KOBİ FaturaÖdeme Güvencesi

Beklenmedik olaylarda işletmenizin fatura ödemeleri nasıl ödenecek sorusuna KOBİ Fatura Ödeme Güvencesi ile son veriyoruz.

.

KOBİ Fatura Ödeme Güvencesi ile işletmenize ait fatura giderlerine karşılık olarak seçeceğiniz tazminat tutarı, geçici olarak iş görememeniz durumunda aylık olarak ödenmektedir. Ayrıca sigorta süresi boyunca, yaşamınızı yitirmeniz halinde 1.000 TL, tam ve sürekli sakatlık kalmanız halinde ise 10.000 TL tutarındaki ödemenin Garanti BBVA tarafından karşılanmasını güvence altına almış olursunuz.

Detaylı bilgi için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilir ya da size en yakın Garanti BBVA şubesine uğrayabilirsiniz.

Hemen Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi şifrenizi almak ister misiniz?

*Kobi Fatura Ödeme Güvencesi Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 • Teminatlar ve Ek Bilgiler

  Kobi Fatura Ödeme Güvencesi ile belirlenen limitler dahilinde kaza veya hastalık sonucu geçici iş göremezlik, vefat veya tam ve sürekli sakatlık durumunda tazminat ödemesi yapılır.

  KOBİ Fatura Ödeme Güvencesi
  Sigorta Teminatı

  Vefat/kaza ve hastalık sonucu tam ve sürekli sakatlık. Geçici iş göremezlik durumunda, maluliyetin devam ettiği süre boyunca, olay başına azami 6 ay olmak üzere sigortalının seçmiş olduğu hesaba teminat tutarı yatırılır.

  Teminat TutarıGeçici iş göremezlik aylık teminat tutarı olarak 500 TL ve 1.000 TL’lik iki alternatif sunulabilir. Aylık ödenecek geçici iş göremezlik teminatı sigortalının brüt yıllık gelirinin onikide birinin %50’sini geçemez. Her iki alternatifle beraber sunulan vefat teminat tutarı 1.000 TL, tam ve sürekli sakatlık teminat tutarı 10.000 TL’dir.
  Sigorta PrimiSigorta primi, sigorta teminat tutarına göre değişmekte olup ücretler başlığı altında görüntülenebilir.
  FaydalarıYaşamınızı yitirmeniz durumunda veya bir kaza sonucu malul kalmanız halinde, tek seferde teminat tutarı kadar tazminat ödenmektedir. Ayrıca geçici iş göremezlik durumunda  seçilmiş olan alternatife göre ödeme yapılır.
  Sigorta SüresiSigorta sözleşmesinin yıllık dönemlerde yeniden değerlendirilmesi hakkı Garanti Emeklilik ve Hayat A. Ş.’de saklı tutulmakla beraber süre sonunda poliçe yıllık olarak yenilenir.

  Geçici İş Göremezlik Teminatı

  Geçici iş göremezlik durumunda, maluliyetin devam ettiği süre boyunca, olay başına azami 6 ay olmak üzere sigortalının seçmiş olduğu hesaba teminat tutarı yatırılır.

  Vefat/Kaza ve Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı

  • Vefat teminat tutarı 1.000 TL, tam ve sürekli sakatlık teminat tutarı 10.000 TL’dir.
  • Teminat tutarı hasar gerçekleşmesi durumunda bir defada hak sahiplerine ödenir.

  Muafiyet Süresi

  • Hastalık sonucu geçici iş göremezlik teminatının geçerli olması için sigorta başlangıcından sonraki 120 günlük muafiyet süresinin dolmuş olması gereklidir.
  • Kaza sonucu geçici iş göremezlik, vefat ve sürekli sakatlık teminatları sigorta başlangıç tarihinden itibaren geçerlidir.

  Tazminat Hak Ediş

  Geçici iş göremezlik teminatına en az 30 gün boyunca bu durumun devam etmesi koşulu ile hak kazanılır.

  Tekrar Hak Ediş

  Geçici iş göremezlik teminatı kapsamında sigortalının ikinci kez geçici iş göremezlik tazminatına hak kazanabilmesi için aynı sebeple malul kalması halinde iki olay arasında sigortalının sağlıklı olduğu en az 120 gün, farklı sebepten malul kalınmasında ise en az 30 gün geçmiş olması ve bu sözleşme kapsamında düzenlenen mevcut sigortalılığının devam ediyor olması gereklidir. Geçici iş göremezlik tazminatı her bir sigorta yılı içinde maksimum 2 olay için ödenir.

 • Ücretler

  Ürün için belirlenen teminat limitleri ve prim tutarları aşağıda yer almaktadır:

  Teminat ÇeşitleriAlternatif 1Alternatif 2
  Geçici İş Göremezlik1.000 TL500 TL
  Tam ve Sürekli Sakatlık10.000 TL10.000 TL
  Vefat1.000 TL1.000 TL
  Yıllık Prim Tutarı200 TL100 TL

  Prim tutarı, seçiminize göre hesaptan ya da kredi kartından peşin veya 9 taksit şeklinde ödenebilir.

  Vergi Avantajı

  Ödenen primlerin beyan etmiş olduğunuz yıllık gelirinizin %5’ine denk gelen tutarı, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından indirilebilir.

İlginizi çekebilir...

Grup Emeklilik

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.

Birikimleriniz değerlensin, emekliliğiniz refah içinde geçsin.
Alo Sigorta

Alo Sigorta ile her bilgiye istediğiniz an ulaşabilir, işlem yaptırabilirsiniz.

Alo Sigorta ile her bilgiye istediğiniz an ulaşabilir, işlem yaptırabilirsiniz.
Destek Paketleri

Garanti BBVA Kobi Bankacılığı'ndan Kobi'lere destek paketleri

Garanti BBVA Kobi Bankacılığı'ndan Kobi'lere destek paketleri