Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Karekodlu Çek

    Karekodlu Çek ile ticari yaşamınızı güvence altına alın!

    Çek keşidecisinin ödeme geçmişine ulaşmayı mümkün kılan Karekodlu Çek ile çek üzerinden gerçekleştireceğiniz tahsilatlarınız artık daha güvenli!

    Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen Karekodlu Çek sistemi, ticari yaşamın temel unsurlarından biri olan çeklere ilişkin tahsilatların daha güvenli ve pratik şekilde yapılmasını sağlıyor.

    • Özellikler

     • Karekodlu Çek, çek hamillerinin aldıkları çek yaprakları üzerinde yer alan karekodu akıllı cihazlara indirilebilen Findeks uygulaması aracılığıyla okutmaları hâlinde çekin keşidecisinin ödeme performansına ilişkin detaylı bilgi edinmelerine imkân tanır. Karekodlu Çek sorgulama işlemi olarak da isimlendirilen bu işlem, çek keşidecisinin performansı hakkında özet çek raporu sağlar.
     • Karekod ile çek sorgulama işlemi, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından sağlanan, çek üzerindeki karekodun mobil uygulamaya okutularak çek keşidecisinin özet çek raporunun görüntülenebilmesini sağlar.
     • Karekodlu Çek başvurusu için sizi en yakın Garanti BBVA şubesine bekliyoruz.
     • Ayrıca e-Defter, e-İmza, e-Fatura ve e-Arşiv başta olmak üzere elektronik ortamda gerçekleştireceğiniz ticari faaliyetlerinizin dokümantasyonu için ihtiyaç duyduğunuz tüm sistemlere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Karekodlu Çek nedir? Hangi durumlarda kullanılabilir?

    Karekodlu Çek kullanımı zorunlu mudur?

    Karekodlu Çek sorgulama nasıl yapılır?

    Kimler Karekodlu Çek kullanabilir?

    Karekodlu Çek'in avantajları nelerdir?

    Çekin üzerindeki karekod hangi bilgileri içerir?

    Keşideci ne demek? Ne görev yapar?

    Keşidecinin Karekodlu Çek raporu nedir?

    Findeks mobil uygulaması nedir?