Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kredi Sigortası

    Gelirleriniz Garanti BBVA Kredi Sigortası ile güvence altında!

    Tahsilat yapamama endişesi taşımayın, Kredi Sigortası ile farklı gelir kalemlerinizi güvence altına alın!

    Kredi Sigortası ile şirketinizin ihracat ve yurt içi satış bedellerinin alıcı kaynaklı sebeplerle tahsil edilememesi riskine karşı alacaklarınızı güvence altına alabilirsiniz.

    Kredi Sigortası yaptırmak için size en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret edebilirsiniz.

    * Sigortalı tarafından tercih edilmesi durumunda, sigorta sözleşmesinin yıllık dönemlerle yeniden değerlendirilmesi hakkı Eureko Sigorta A.Ş.’de saklı tutulur ve poliçe her yıl vade sonunda yenilenir.

    ** Sorumluluk Paket Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulur.

    • Özellikler ve Teminatlar

     Garanti BBVA Kredi Sigortası ile hem yurt içi hem de yurt dışı ödemelerinizi teminat altına alabilirsiniz.

     • Bu poliçe ile bir yıl içinde saptanan kredi limitleri özelinde teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak 180 güne kadar vadeli mal ve hizmet satışlarından kaynaklanan alacaklar güvence altına alınır. Poliçe küresel olması sebebiyle sevkiyat için ayrı ayrı evrak hazırlama ya da teminat alma ihtiyacı duymaksızın poliçe süresi içinde önceden belirlenen limitlere kadar teminat verilen ülkelerdeki alıcılara yapılacak tüm sevkiyatlar sigorta teminatı kapsamındadır.
     • Poliçe yurt dışındaki alıcıların iflas etmesi veya ödeme yapmaması riskine karşı alacaklarınızı güvencede tutar. Yine benzer ticari ve politik risklerden kaynaklanacak şekilde kamu alıcılarının da ödeme yapamaması durumunda alacaklarınız teminat altına alınır. Yurt içi kredi sigortasında yalnızca ticari risklere karşı teminat verilir.
     • Poliçenin teminatı ihracat yapan şirketin ihraç edilecek malları nakliye firmasına teslim etmesiyle başlar. Bu noktadan sonra alıcı malları istemezse de geliriniz teminat altında olmaktadır. Yurt içi kredi sigortasında ise poliçe teminatı satın alınan malların teslim edilmesi ile başlar.

     * Kredi Sigortası Eureko Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Kredi Sigortası nedir?

    Kredi Sigortası neleri kapsar?

    Kredi Sigortasının özellikleri nelerdir?

    Kredi Sigortasının avantajları nelerdir?

    Kredi Sigortası süresi ne kadardır?

    Kredi Sigortası'na nasıl başvurulur?