Pratik Plan

Siz de paranızı tutmak istiyorsanız, gelin geleceğiniz için biriktirmeye bugünden başlayalım.

.

Geleceğinize yatırım yapmak için mevcut yaşam standardınızdan ödün vermenize gerek yok. Pratik Plan’ın avantajları sayesinde küçük birikimlerle, bireysel emeklilik sistemine şubeye gitmeden, Garanti BBVA İnternet/Mobil Başvuru menüsü altından hemen katılabilir, geleceğinize bugünden yön verebilirsiniz.”

Ayrıca Bonus ve Flexi kredi kartınızla yaptığınız ödemelerde ekstra bonus kazanır ve dilerseniz biriken bonuslarınızı emeklilik sözleşmenize aktararak emeklilik birikiminizi artırabilirsiniz.

 • Özellikler ve Avantajlar

  Düşük katkı payı: Ayda 150 TL katkı payı tutarıyla emekliliğinize yatırım yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

  100 sizden 25’i devletten: Bireysel emeklilikte her ay ödediğiniz katkı payına %25 devlet katkısı sağlanır. Örneğin, siz her ay 200 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 50 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 250 TL olarak yansır. Devlet katkısı* hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  *Bir katılımcıya bir yılda ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %25’i ile sınırlıdır.

  Kesintiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

  Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 6 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Dilediğiniz fon dağılımını 12 ayrı emeklilik yatırım fonu arasından seçebilirsiniz. Fonlarla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. Böylelikle kolayca başka bireysel emeklilik planlarına da geçiş yapabilirsiniz.
  Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları esnek bir ödeme anlayışına sahiptir. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, düşürebilir, hatta ara da verebilirsiniz.

  **Düzenli Katkı Payı ödemelerinizden alınır.

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Emekliliğe hak kazanmadan sistemden ayrılabilir miyim?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz ancak bu durumda emekli olmanın getirdiği avantajlardan yararlanamazsınız.

  Detaylı bilgi

  Sistem katılımcının hakkını nasıl koruyor?

  Emeklilik şirketleri, Hazine Müsteşarlığı, SPK, bağımsız aktüeryal denetçiler, bağımsız dış denetim ve şirket iç denetçisi tarafından sürekli denetimden geçmektedir.

  Detaylı bilgi

  Bireysel Emeklilik Sistemi'ne ne kadar ödeme yapılıyor?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde, ödeyeceğiniz katkı paylarınızı bütçenize, gelecekte almak istediğiniz emekli maaşı veya toplu paraya göre siz belirlersiniz.

  Detaylı bilgi

  BES birikimimi nereden takip edebilirim?

  Garanti Emeklilik'teki bireysel emeklilik sözleşmelerinizle ilgili tüm detayları Garanti Emeklilik İnternet/Cep Şubesi'nden takip edebilirsiniz.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Görünmez Kaza Sigortası

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Garanti BBVA'lı Yarınlar Sigortası

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Geleceğiniz güvence, içiniz rahat.

Fon Biriktiren Hesap

Düzenli yatırım ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.

Fon Biriktiren Hesap