Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Kazançlı Plan

    “Emeklilik birikimimi büyütmek istiyorum” diyorsanız, BES yaptırın, avantajlardan faydalanın!

    Kazançlı Plan ile emekli ikramiyeniz ya da emekli maaşınız ile BES yaptırarak hem ikinci emeklilik hakkınızı kazanabilir hem de fon getirileri ve %30 Devlet Katkısı ile birikimlerinize değer katabilirsiniz.

    Ayrıca Bonus ve Flexi kredi kartınızla yaptığınız ödemelerde kazandığınız bonuslarınızı BES hesabınıza aktarabilir, emeklilik birikiminizi büyütebilirsiniz.

    • Özellikler ve Avantajlar

     Plan avantajı: Başlangıç kapitali olarak 64.792 TL ödeme yaptıktan sonra, aylık sadece 3.240 TL ödeyerek birikiminizi arttırmaya hemen başlayabilirsiniz.

     100 sizden 30’u devletten: Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yatırdığınız her katkı payı için %30 devlet katkısı birikiminize eklenir. Örneğin, siz her ay 1.000 TL’lik bir ödeme yapıyorsanız, devlet de bunun üzerine 300 TL ekler. Böylece birikiminiz toplamda 1.300 TL olur.

     Devlet katkısı* hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     *Bir katılımcıya bir yılda ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %30’u ile sınırlıdır.

     Kesintiler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     Bonus emeklilik: Birikmiş bonuslarınızı BES hesabınıza aktararak daha çok yatırım yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

     Fon dağılımı değişiklik hakkı: Yıl içinde 12 kez fon dağılımı değişikliği yapma hakkına sahipsiniz. 17 ayrı emeklilik yatırım fonu arasından dilediğiniz fon dağılımını seçebilirsiniz. Fonlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     Dijital fon danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz: Dilerseniz birikimlerinize ait fon dağılım değişikliklerini piyasalara ve risk profilinize en uygun şekilde gerçekleştirmesi için sözleşmenizi Otomatik Fon Koçu’na devredebilirsiniz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

     Başka plana geçme hakkı: Yıl içinde 4 kez plan değişikliği yapma hakkınız mevcuttur. Böylece farklı bireysel emeklilik planlarını deneyerek kendiniz için en uygun olana karar verebilirsiniz.

     Ödemeler sizin kontrolünüzde: Bireysel emeklilik planları size esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi yükseltebilir, dilerseniz de ödemelere ara verebilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular