Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Eğitim Sigortası

    Garanti BBVA Eğitim Sigortası’yla çocuğunuzun geleceği güvence altında!

    Eğitim Sigortası ile başınıza gelebilecek beklenmedik risklere karşı çocuğunuzun eğitim masraflarını güvence altına alabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun hayal ettiğiniz parlak geleceğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

    Bilgilendirme Formu üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    *Eğitim Sigortası Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

    • Özellikler ve Teminatlar

     Özellikler

     • Eğitim Sigortası’yla yaşam kaybı ya da kaza sonucu maluliyet durumunda, çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için poliçede belirtilen tutar tarafınıza; yaşam kaybı halinde hak sahiplerine ödenir. tarafınıza ya da yaşam kaybı halinde hak sahiplerine ödenir.
     • Sigorta süresi, Sigorta süresi, sigortanın başladığı yıldan itibaren kalan eğitim süresine göre belirlenir. En az 4, en çok 20 yıl olabilir.
     • Ödemeniz gereken sigorta primi, yaşınıza ve teminat tutarınıza göre hesaplanır.
     • Primlerinizi tercihinize göre peşin veya 12 taksite kadar hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak ödeyebilirsiniz.

     Teminat Tutarı

     • Teminat tutarı, çocuğunuzun yıllık eğitim gideri ve eğitim süresini kapsayacak şekilde oluşturulur. Teminat tutarı her yıl, çocuğunuzun kalan eğitim süresiyle doğru orantılı olarak azalır.
     • Örneğin; öğrencinin yıllık eğitim masraflarının 10.000 TL olduğunu ve 8 yıllık bir eğitim süresi kaldığını düşünürsek, ilk yılın sigorta teminatı 80.000 TL olarak belirlenir. İkinci sigorta yılında ise sigorta teminat tutarı 70.000 TL’ye düşer. Bu şekilde sigorta teminatı her yıl eşit tutarda azalarak kalan eğitim gideri tutarını kapsayacak şekilde maddi güvence oluşur.

     Hayat ve Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

     Vergi İndirimi
     Hayat sigortanız sizi korumaya devam etsin, siz sistemdeki vergi avantajından yararlanın! Ödediğiniz primlerin aşağıda belirtilen kısımlarını, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla, gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

     • Ücretliler için ödendiği ayda elde edilen ücretin %15'i,
     • Yıllık beyana tabi vergi mükellefleri için beyan edilen yıllık gelirin %15'i.

     Vergi avantajına ilişkin detaylı örneğe buradan ulaşabilirsiniz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular