bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Karavan Kredisi

    Dünyaya iyi bakın geleceğe iyi bakın!

    Hayalinizdeki karavanın aklınızdaki kredisi Garanti BBVA’da!

    Karavanlar motokaravan ve römork tipi karavanlar olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır.

    Motokaravanlar: Herhangi bir çekiş sağlayan taşıta gerek kalmadan kendi motoruyla hareket edebilen, içerisinde yaşam alanı özellikleri taşıyan karavan tiplerine motokaravan denir. Motokaravanlar için Taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

    Römork Tipi Karavanlar: Bir çekici aracın arkasına bağlanarak çekilen römork şeklindeki karavanlardır. Bu tür karavanlar 750 kg’dan hafif ve 750 kg’dan ağır olarak iki sınıfa ayrılır. Bu karavan tipleri için Alışveriş Kredisi kullanabilirsiniz.

    • Nasıl Kredi Kullanırım?

     Nasıl motokaravan kredisi kullanırım?

     Mevzuat kapsamında, taşıt kredileri için yürürlükte olan, taşıtın nihai fatura değeri baremleri kapsamında farklılaşan “vade üst sınırları” ile “kredilendirme oranı üst sınırları”, karavan finansmanı amaçlı taşıt kredileri için de geçerlidir.

     Bireysel taşıt kredilerinde; Bankamızda sıfır araç alımlarınız aracın nihai fatura değeri, ikinci el araç alımlarınız ise aracın kasko değeri üzerinden kredilendiriliyor.

     • Motokaravan için kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerimiz, en yakın Garanti BBVA şubesini ya da 444 OTOM (444 6866) çağrı merkezi hattını arayarak ürün özelliklerine ve güncel faiz oranlarına dair detaylı bilgi alabilirler.
     • Bireysel müşteriler ile gerçek kişi KOBİ müşterilerin bireysel amaçlı taşıt kredileri için kredilendirme oranı; 400.000 TL ve altında olan taşıtlar maksimum %70, 400.000 TL ve üzerinde olup 800.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %50, 800.000 TL üzerinde olup 1.200.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %30, 1.200.000 TL’nin üzerinde olup 2.000.000 TL’ye kadar olan taşıtlar için maksimum %20 olarak uygulanıyor.
     • Bireysel amaçlı kredinizin araç bedeli 400.000 TL ve altında olan araçlar için azami vade 48 ay, 400.000,01 TL – 800.000 TL aralığında olan araçlar için azami vade 36 ay, 800.000,01 TL – 1.200.000 TL aralığında olan araçlar için azami vade 24 ay ve 1.200.001 TL – 2.000.000 TL aralığında olan araçlar için ise azami vade 12 ay vade seçeneği sunuyoruz.
     • Teminat olarak, satın aldığınız aracın rehni yeterlidir. Kredi kapatıldığında araç üzerindeki rehin otomatik olarak kalkar.
     • Garanti BBVA’da taşıt kredisi kullanımlarında satın alınan araca rehin konuluyor. Rehin tesisi için Türkiye Noterler Birliği’ne ödenmek üzere sizden 37,18 TL ücret alınıyor ve rehin tesisi işlemi bankamız tarafından otomatik yürütülüyor. Kredi ödemeniz tamamlandığında araç üzerindeki rehin herhangi bir ücret alınmadan otomatik olarak kaldırılıyor.
     • 2.el araçlar için kredi vadesinin ve aracın yaşının toplamı en fazla 144 ay olacak şekilde kredilendirme olanağı tanıyoruz.
     • Gelir akışınıza uygun ödeme planı seçenekleri oluşturulabiliyoruz.

      

     Nasıl römork tipi karavan kredisi kullanırım?

     • Römork tipi karavan finansmanı talepleri için, Garanti BBVA müşterileri Garanti BBVA Mobil ya da Garanti BBVA İnternet üzerinden “Başvurular - Kredi /Avans Hesap Başvurusu - İhtiyaç Kredisi Başvurusu” adımlarını takip ederek ihtiyaç kredi başvurusunda bulunabilirler.
     • Garanti BBVA Mobil kanalında, İhtiyaç Kredisi Başvurusu adımı üzerinden ilerletilecek başvuruda, kredi tutarı ve vade seçiminden sonra, ‘’Promosyon kodu kullanmak istiyorum‘’ seçeneği işaretlenerek, açılacak alana ^KRV ^ yazılarak süreç devam ettirilmelidir.
     • Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda kredi belgeleri Garanti BBVA Mobil/İnternet üzerinden onaylanarak kredi tutarının hesaba aktarılması sağlanır.
     • Kredinin hesaba aktarılması sonrasında POS cihazı üzerinden satış işlemi gerçekleştirilir.
     • Römork tipi karavan başvurusu için Alışveriş Kredisi alt sınırı 750 TL olup üst sınırı 200.000 TL olarak düzenlenmiştir.
     • Tüketici kredilerine ilişkin, yürürlükte olan vade sınırları kapsamında kredilendirme yapılabilmektedir.
     • Kredi ile yapılan alışverişlerde müşteriden sigorta, tahsis ücreti ve gelir belgesi talep edilmez.