Yardım ve Öneriler

Yatırım fonlarından B tipi fonların özelliklerini öğrenebilir miyim?

  • Açık vadelidir.
  • Hazine Bonosu, Devlet Tahvili, Finansman Bonosu, Hisse Senedi ve Repo içerebilir.
  • Hisse Senedi oranı genelde %25’den azdır.
  • B Tipi Tahvil ve Bono, B Tipi Likit, B Tipi Değişken  ve B Tipi Genel Bono Endeksi (Garbo-Genel) ve B Tipi Uzun Bono Endeksi (Garbo-Uzun) olmak üzere beş çeşidi vardır.

Garanti BBVA B Tipi Tahvil Bono Fonu: İçinde en az %51 oranında Hazine Bonosu ya da Devlet Tahvili bulundurur. Uzun vadeli ve sabit getirili yatırım sağlar.
Garanti BBVA B Tipi Likit Fon: Tamamı repo ya da kısa vadeli yatırım araçlarından oluşur. Kısa vadeli yatırımlarınızı değerlendirebileceğiniz risksiz bir yatırım şeklidir. Yatırım Fonları arasında en likit olanıdır.
Garanti BBVA B Tipi Değişken Fon: İçinde Hazine Bonosu, Devlet Tahvili ve Repo bulunan yatırım fonudur. Hem Hazine Bonosu hem de Repo içerdiği için risk yönünden dengeli bir yatırım fonudur.
Garanti BBVA Genel Bono Endeksi (Garbo-Genel) Fonu: Bono piyasasının genel gidişatını yansıtan Garanti BBVA Genel Bono Endeksi efektif durasyonu 20’den büyük olan tüm bonoları baz almaktadır. Yatırımlarını bu fonda değerlendiren yatırımcılara, GARBO Genel Endeksi ile yüksek korelasyonlu bir getiri sunar. Bu fon, Bono piyasasının tamamı için bir endeks fondur.
Garanti BBVA Uzun Bono Endeksi (Garbo-Uzun) Fonu: Uzun vadeli bonolardaki değişimi gösteren Garanti BBVA Uzun Vadeli Bono Endeksi efektif durasyonu 210’dan büyük olan tüm bonoları baz almaktadır. Yatırımlarını bu fonda değerlendiren yatırımcılara, GARBO Uzun Endeksi ile yüksek korelasyonlu bir getiri sunar. Bu fon, uzun vadeli bonolar için bir endeks fonudur.

İlgili sorular

  1. Yatırım fonlarından B Tipi fonların işlem saatlerini öğrenebilir miyim?

    B Tipi Likit Fon; Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA ATM' lerden alış işleminizi 09:00-16:00 ile 18:00-24:00 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.

  2. A ve B tipi fonlarda fon emir iptallerini ne zaman yapabilirim?

    TGB B Tahvil Bono ve TGB B Değişken Fonlarının alış ve satış emri iptallerini emir gerçekleşme tarihinin bir iş günü öncesi saat 13:30'a kadar yapabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333