Yardım ve Öneriler

Refakatçi bilet ve Upgrade nedir?

 • Kendinize ücretli bir bilet almanız durumunda yanınızda seyahat edecek kişinin biletini çok daha uygun mil bedelleri ile alabilirsiniz. Bedeli ödenmiş her bilet karşılığında tek 1 refakatçi bileti verilmektedir
 • Refakat eden yakınınız, gidişte veya dönüşte, sizinle aynı uçakta ve aynı veya daha düşük uçuş sınıfında yolculuk etmelidir. Refakatçi biletler mil karşılığı upgrade edilemez. Refakatçi bileti ile yapılan yolculuklardan mil kazanılamaz.
 • Millerinizle uçuş sınıfınızı yükseltebilirsiniz. Business veya Comfort Class’a geçebilmeniz için geçerli ve bedeli ödenmiş, size mil kazandıran, rezervasyonu onaylanmış bir Economy Class bilete sahip olmanız gerekmektedir.
 • Sadece Türk Hava Yolları uçuşlarında geçerli olan upgrade hizmetinden yararlanmak için, Business veya Comfort Class’ta konfirme edilmiş bir rezervasyonunuz bulunmalıdır.
 • Upgrade işlemlerinizi uçuştan en geç 1 gün önce yaptırmalısınız. Check-In sırasında ya da uçağa biniş aşamasında, bu işlemin yapılması mümkün değildir. Ücretsiz biletlere ve refakatçi biletlere upgrade yapılamaz.

İlgili sorular

 1. Miles&Smiles kredi kartı ile, Türk Hava Yolları’nın sunduğu Miles&Smiles kartın farkı nedir?

  Miles&Smiles Türk Hava Yolları Özel Yolcu Programı kartıdır. Miles&Smiles kredi kartı ise, Garanti BBVA tarafından sunulmaktadır ve yapacağınız alışverişlerden ve kampanyalardan da mil kazanmanızı sağlar.

 2. Miles&Smiles kredi kartı harcamalarıma ek olarak başka nerelerde mil kazanabilirim?

  Miles&Smiles kredi kartı sahibi ve THY Miles&Smiles Özel Yolcu Programı üyesi olarak, Türk Hava Yolları olmak üzere Star Alliance bünyesindeki havayollarında uçarken de mil kazanırsınız.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333