Yardım ve Öneriler

CepBank ile para göndermek güvenli midir?

Evet, CepBank güvenli bir fonksiyondur. Öncelikle Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda CepBank hesabınızı ve bu hesabın kullanılacağı işlem limitini kendiniz belirlersiniz. Ayrıca, yine Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan CepBank işlemlerinde kullanmak üzere dört haneli bir şifre belirlersiniz. Şifreniz, banka yetkilileri dahil kimse tarafından görülemeyecek şekilde şifreli elektronik ortamda saklanmaktadır. Her işlemde bu şifreyi kısa mesaj (SMS) metninin sonunda yazmanız gerekir.
Para gönderdiğiniz kişiye, tarafınızdan para gönderildiğini belirten bir kısa mesaj (SMS) ve paranın çekilebilmesi için, her işlem için farklı dört haneli bir şifre gönderilir. Para gönderdiğiniz kişinin parayı çekebilmesi için, Garanti BBVA ATM’sinde işlemin güvenliği açısından kısa mesaj (SMS) metninde yer almayan fcep telefonu numaralarını ve tutarı girmesi istenecektir.
Bazı cep telefonu modelleri gönderilen kısa mesajları (SMS) hafızalarında kaydetmektedir. CepBank şifrenizi gönderdiğiniz SMS’e yazmış olduğunuz için, CepBank işlemine ait SMS’lerinizi bu kayıtlardan silmenizi veya cep telefonunuzun bu özelliğini iptal etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili sorular

  1. CepBank işlemimi hangi cep telefonlarından ve operatörlerden yapabilirim?

    SMS gönderme/alma özelliği olan cep telefonlarından, tüm GSM operatörleri (Turkcell, Vodafone ve Avea) ile CepBank işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  2. Cep Bank bir havale ya da EFT işlemi midir? Cep Bank ile para göndermek için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı müşterisi olmam gerekiyor mu?

    Hayır. Cep Bank bir havale ya da EFT işlemi değildir. Para göndermek için bir hesap numarası bilmenize gerek yoktur.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333