Yardım ve Öneriler

Birikimli Altın Hesabı'nın özellikleri ve avantajları nelerdir?

Birikimli Altın Hesabı, düzenli ödeme seçeneği ile altın cinsinden birikim yapma imkanı sağlayan vadesiz altın depo hesabıdır. Birikimli Altın Hesabı ile her ay hesabınızdan ya da kredi kartınızdan ödeme yaparak, düzenli olarak altın biriktirebilirsiniz.

Özellikler

 • Aylık ödefme tutarınızı TL, USD veya altın gramı olarak belirleyebilirsiniz. Düzenli ödemelerinizi, aylık 110 TL, 75 USD veya 1 gram’dan (net) başlayan tutarlarda yapabilirsiniz.
 • Birikimli Altın Hesabı’nıza, Vadesiz TL Hesabınız’dan ya da herhangi bir Garanti BBVA kredi kartınızdan otomatik olarak altın alınmasını sağlayabilirsiniz. Ödemelerinizin yapılabilmesi için, ilgili hesabın bakiyesi veya ilgili kredi kartının limitinin düzenli ödeme tutarının tamamını karşılaması gerekmektedir.
 • İstediğiniz takdirde, ödeme günü/tutarı/tipi bilgilerinizi ve ödenmemiş emirlerin ödenmesi işlemlerini şubelerimizden, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ve Garanti BBVA ATM’lerinden yapabilirsiniz.
 • Düzenli ödemeleriniz dışında dilediğiniz zaman hesabınızdan altın alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz TL ya da USD Hesabınız aracılığı ile gerçekleştireceğiniz alış ve satış işlemlerinde, minimum işlem limiti 1 (net) gram, maksimum işlem limiti 3.000 (net) gramdır.
 • Birikimli Altın Hesabı’nızdan diğer tüm Altın Hesaplarına (Vadesiz ya da Birikimli Altın Hesabı) gram bazında altın havalesi yapabilirsiniz.
 • Birikimli Altın Hesabı’nıza faiz işletilmemektedir.

Avantajlar

 • Altının gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca işçilik maliyeti ödemeniz gerekmez.
 • Çalınma riski olmadan güvenle altın biriktirirsiniz.
 • Birikimli Altın Hesabı’ndan Hesap İşletim Ücreti alınmamaktadır.
 • Birikimli Altın Hesabı ile hiçbir komisyon veya faiz ödemeden otomatik olarak altın cinsinden birikim yapabilirsiniz.
 • Şubelerimizin yanı sıra günün 24 saati Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden, Garanti BBVA ATM’lerinden Birikimli Altın Hesabınız’a ulaşabilirsiniz.

Size en yakın Garanti BBVA şubesine uğrayarak Birikimli Altın Hesabı açtırabilirsiniz.

İlgili sorular

 1. Akıllı kumbara nedir, nasıl sahip olabiliriz?

  Akıllı kumbara, çocuklara özel olarak tasarlanmış Garanti BBVA ATM görünüşlü bir kumbaradır.

 2. Vadeli hesabıma para yatırabilir miyim?

  Vadeli hesabınıza istediğiniz zaman para yatırabilirsiniz ancak bu işlem hesabınızın vadesinin bozulmasına yol açar.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333