Kredi Kartları ileİnternet Alışverişi

.

Banka kartınızı ve kredi kartınızı e-ticaret alışverişlerine açmak için kredi kartını internet alışverişine açma ve banka kartını alışverişe açma adımlarını izleyebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısı ve 29.12.2017 tarihli yazısı ile belirtildiği üzere; internetten alışveriş (e-ticaret) işlemlerine açık kalması için 31 Ocak 2018’e kadar onayı alınmamış olan bireysel kredi kartlarının, banka kartlarının ve ek kartların internetten alışveriş yetkileri kapatılmıştır.

Karar kapsamında sadece internetten alışveriş (e-ticaret) işlemleri bulunmakta olup kartlarınız ile yapacağınız talimatlı alışveriş (mail order) işlemleriniz mevcutta olduğu şekilde uygulanmaya devam edecektir.

Yeni ve mevcut kredi kartlarınızın internet alışverişlerine açılması için aşağıda kanallardan onay vererek alışverişlerinize devam edebilirsiniz. İnternet alışverişine açtığınız kredi kartınızı ve banka kartınızı e-ticaret alışverişlerinde güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

 

Kredi Kartınızı internet alışverişine açmak için:

 • Garanti BBVA Mobil uygulamasından kredi kartımı internet alışverişine açabilir miyim?

 Garanti BBVA Mobil: Ana Sayfa > Hesap ve Kart > Kartlar > İlgili Kart > İnternet Üzerinden Alışveriş adımları ile kredi kartınızı internet alışverişine açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Garanti BBVA İnternet bankacılığında hangi adımlar ile kredi kartımı internet alışverişine açabilirim?

Garanti BBVA İnternet: Ana Sayfa > Kart > Kredi/Banka Kartı > İlgili Kart > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri > İnternetten Alışveriş adımlarını izleyerek Garanti BBVA İnternet bankacılığından kredi kartınızı internet alışverişine açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Başka hangi kanallardan kredi kartımı internet alışverişine açabilirim?

 BonusFlaş: Ana Sayfa > Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş)

Garanti BBVA Şubeleri

Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi 444 0 333’ü arayarak

Ek kartlarınız dahil olmak üzere tüm Garanti BBVA kartlarınız için TERCIH yazıp 3340’a gönderebilirsiniz.

Tek bir kredi kartınız için onay vermek isterseniz ONAY yazıp kart son 6 haneyi 3340'a gönderebilirsiniz.

SMS sonrasında tarafınıza tercihinizin alındığı yönünde bir bilgi mesajı iletilecektir. SMS için GSM operatörleri tarafından bir SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir

 

Banka Kartınızı internet alışverişine açmak için:

 • Garanti BBVA Mobil uygulamasından banka kartımı internet alışverişine açabilir miyim?

 Garanti BBVA Mobil cep uygulamasından Ana Sayfa > Hesap ve Kart > Kartlar > İlgili Kart > İnternet Üzerinden Alışveriş adımları ile banka kartınızı internet alışverişine açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Garanti BBVA İnternet bankacılığında hangi adımlar ile banka kartımı internet alışverişine açabilirim?

Garanti BBVA İnternet: Ana Sayfa > Kart > Kredi/Banka Kartı > İlgili Kart > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri > İnternetten Alışveriş adımlarını izleyerek Garanti BBVA İnternet bankacılığından banka kartınızı internet alışverişine açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Başka hangi kanallardan kredi kartımı internet alışverişine açabilirim?

 BonusFlaş: Ana Sayfa > Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş)

Garanti BBVA Şubeleri

Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi 444 0 333’ü arayarak

Ek kartlarınız ve banka kartlarınız da dahil olmak üzere tüm Garanti BBVA kartlarınız için TERCIH yazıp 3340’a gönderebilirsiniz.

Tek bir Paracard'ınız için onay vermek isterseniz AÇIK yazıp kart son 6 haneyi 3340'a gönderebilirsiniz.

SMS sonrasında tarafınıza tercihinizin alındığı yönünde bir bilgi mesajı iletilecektir. SMS için GSM operatörleri tarafından bir SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir

 

 

Elektronik Ticaret'te güvenli alışverişin öncüsü Garanti BBVA, "Uluslararası Güvenlik Platformu”na katılarak İnternet üzerinden kredi kartı ile yaptığını alışverişlerinizi daha da güvenli bir ortamda gerçekleştirmenizi hedefliyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

İlginizi çekebilir

Ödeme Kolaylıklarından YaralanınÖdeme Kolaylıklarından Yaralanın

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Kredi kartımı mail ordera nasıl kapatırım?

  Kredi kartınızı internet veya telefon ile alışverişe kapatmak için 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni aradığınızda "Kartımı internet alışverişine kapamak istiyorum" diyerek bu talebinizi iletebilirsiniz Detaylı bilgi

 • Kredi kartımın kaybolması veya çalınması durumunda ne yapmalıyım?

  444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak kayıp / çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi