Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    American Express Card

    Dünyanın en prestijli kredi kartı American Express Card.

    Dünyanın en prestijli kredi kartı American Express Card ile hayatı ayrıcalıklı yaşamanın tadını çıkarın!

    American Express Card sayesinde en iyi indirimlerden yararlanabilir ve özel hissetmenizi sağlayacak ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz.

     

    “Başvur” butonuna tıklayarak American Express Card’a saniyeler içinde başvurabilirsiniz.

    American Express Card’a Garanti BBVA Mobil'den, Garanti BBVA İnternet’ten, 444 0 700 Özel Bankacılık Hattı’ndan veya şubelerimizden başvuru yapabilirsiniz.

    BonusFlaş ile American Express Card kart bilgileriniz, ödemeleriniz ve kampanyalar tek uygulamada, kontrolünüz altında. Siz de BonusFlaş’ı hemen yükleyin!

    • Özellikler

     • American Express Card ile anlaşmalı Selects üyesi restoran, otel, araç, yat kiralama işletmelerinde %10 ila %20 arasında değişen indirim oranlarından faydalanabilir, Türkiye’nin en seçkin işletmelerinden hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
     • American Express Card ile Selects üyesi olsun veya olmasın hem yurt içi hem de yurt dışındaki restoran harcamalarınızda %5, oteller harcamalarınızda %3 indirim avantajından yararlanabilirsiniz.*
     • American Express’e özel ödül programı Membership Rewards ile harcamalarınızdan puan kazanabilir, kazandığınız puanları birçok ürün ve hizmet karşılığında kullanabilirsiniz.
     • Tüm seyahatlerinizi American Express Seyahat ve Concierge hizmeti ile 7/24 planlayabilir, sanat ya da spor etkinlikleri için bilet temin edebilir, çikolata ve hediye gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
     • American Express Card’la bir hesap kesim dönemi boyunca restoran harcamalarınızda %5 ve otel harcamalarınızda %3 olmak üzere ayda toplam 300 TL, yılda toplam 3.600 TL indirim kazanabilirsiniz.
     • American Express Gold Card’la bir hesap kesim boyunca restoran harcamalarınızda %5 ve otel harcamalarınızda %3 olmak üzere ayda toplam 400 TL, yılda toplam 4.800 TL indirim kazanabilirsiniz.
     • The Platinum Card’la bir hesap kesim dönemi boyunca restoran harcamalarınızda %5 ve otel harcamalarınızda %3 olmak üzere ayda toplam 500 TL, yılda toplam 6.000 TL indirim kazanabilirsiniz.

     *Selects Program Üyeleri'nde %20-%10 arasında değişen indirim oranlarından asıl ve ek kartlarınızla aylık maksimum 3.000 TL (Metal The Platinum ile aylık maksimum 5.000 TL) değerinde indirim kazanabilirsiniz.

    • Kredi Kartı Çeşitleri

     Türkiye’de ve dünyadaki birçok işletme, restoran ve otelde ayrıcalıklı hizmet ve indirim sunan American Express® Card’la kendinizi daha özel hissedin!
     American Express® Card ile:
     • American Express® ile Select üyesi restoranlarda yaptığınız harcamalarda kartınıza anında yansıyan %10 indirimden faydalanabilirsiniz!*
     • Tüm yurt içi ve yurt dışı restoran harcamalarınızda %5, otel harcamalarınızda %3 indirimden yararlanabilirsiniz. *
     • Selects Türkiye üyesi otel, spa, araç ve yat kiralama işletmelerinden %20’ye varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.
     • Seyahatlerinizi American Express Seyahat ve Concierge Hattı 0212 310 23 15 üzerinden planlayabilir, otelinizi ayarlayabilir, uçak bileti alabilir ve transfer hizmeti talep edebilirsiniz
     • American Express® ile Selects üyesi olmayan işyerlerinde de Garanti BBVA POS’u kullanarak yaptığınız harcamalarda Membership Rewards kazanabilirsiniz. Kazandığınız Membership Rewards puanlarınızı Seyahat ve Concierge Hattı üzerinden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz.
     • Shopbyamex.com internet sitesi üzerinden Amerika’dan bile kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

     American Express® Gold Card ile:

     • American Express® Select üyesi restoranlarda yaptığınız harcamalarda kartınıza anında yansıyan %15 indirimden faydalanabilirsiniz!
     • Tüm yurt içi ve yurt dışı restoran harcamalarınızda %5, otel harcamalarınızda %3 indirimden yararlanabilirsiniz. *
     • Selects Türkiye üyesi otel, spa, araç ve yat kiralama işletmelerinden %20’ye varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.
     • Seyahatlerinizi American Express Seyahat ve Concierge Hattı 0212 310 23 15 üzerinden planlayabilir, otelinizi ayarlayabilir, uçak bileti alabilir ve transfer hizmeti talep edebilirsiniz.
     • American Express Gold Card’ınız ile biletlerinizin sınıfı dikkate alınmaksızın anlaşmalı havalimanı lounge hizmetinden indirimli yaralanabilirsiniz. American Express Gold Card için yurtiçi lounge giriş ücreti 375 TL ödeyerek faydalanabilirsiniz.
     • American Express® ile Selects üyesi olmayan işyerlerinde de Garanti BBVA POS’u kullanarak yaptığınız harcamalarda Membership Rewards kazanabilirsiniz. Kazandığınız Membership Rewards puanlarınızı Seyahat ve Concierge Hattı üzerinden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz.
     • Shopbyamex.com internet sitesi üzerinden Amerika’dan bile kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

     The Platinum Card ile:

     • American Express® Select üyesi restoranlarda yaptığınız harcamalarda kartınıza anında yansıyan %20 indirim avantajından faydalanabilirsiniz!
     • Tüm yurt içi ve yurt dışı restoran harcamalarınızda %5, otel harcamalarınızda %3’e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.*
     • Selects Türkiye üyesi otel, spa, araç ve yat kiralama işletmelerinden %20’ye varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.
     • 0212 310 23 15 numaralı American Express Seyahat ve Concierge Hattı üzerinden seyahat planınızla ilgili önerileri dinleyebilir, size özel Afrika safari seyahatinizi planlayabilir, uçak bileti alabilir ve transfer hizmeti talep edebilirsiniz. Seyahat ve Concierge Hattı’nı arayarak dilerseniz müzikal bileti ayırtabilir veya en yakın tarihli Formula 1 Grand Prix için bilet alabilirsiniz. Seyahat ve Concierge Hattı’nı araç, yol, ev yardım hizmeti almak üzere arayabilir, başınıza gelebilecek tüm aksilikler için yardım talep edebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız için sadece American Express Seyahat ve Concierge Hattı’nı aramanız yeterli.
     • The Platinum Card ve American Express Gold Card’ınız ile biletlerinizin sınıfı dikkate alınmaksızın anlaşmalı havalimanı lounge hizmetinden yaralanabilirsiniz. The Platinum Card için yurt içi lounge’larında geçerli ayda 1 defa (Metal The Platinum Card için ayda 2 defa) ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. American Express Gold Card için yurtiçi lounge giriş ücreti 750 TL ödeyerek yararlanabilirsiniz.
     • American Express® Platinum Card ile Selects üyesi olmayan işyerlerinde de Garanti BBVA POS’u kullanarak yaptığınız harcamalarda Membership Rewards kazanabilirsiniz. Üstelik kazandığınız Membership Rewards puanlarınız Seyahat ve Concierge Hattı üzerinden yaptığınız harcamalarda 2 kat değerli! The Platinum Card (Metal) ile Membership Rewards puanlarınızı 3 kat değerli olarak kullanabilirsiniz.
     • American Express® Platinum Card ile shopbyamex.com internet sitesi üzerinden Amerika’dan bile kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

     *Selects program üyesi otel ve restoranlar haricinde tüm yurt dışında ve yurt içi otel/restoran harcamalarınızda kazanılacak %5 restoran ve %3 otel indiriminden toplamda bir hesap kesim döneminde American Express Card ile 300 TL, yılda 3600 TL, American Express Gold Card'la 400 TL, yılda toplam 4.800 TL, The Platinum Card'la 500 TL, yılda toplam 6.000 TL indirim kazanabilirsiniz.

     Güncel Selects listesi ve diğer detaylar için americanexpress.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.
    • Faiz ve Ücretler

     Son Güncelleme: -
     American Express Platinum Card
     Kart The Platinum Card Metal The Platinum Card
     Asıl Kart Ücreti 7.250 TL 10.750 TL
     Ek Kart Ücreti 3.625 TL 5.375 TL
     Kart Yenileme Ücreti Kayıp/çalıntı nedeni ile kartınızın değişmesi ücretsizdir. Ek kartlar da uygulamaya dahildir

     Yasa gereği alınan KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) %15, BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi) ise %15 oranındadır.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular