Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Hisse Senedi Hesap Açılışı

    Hisse Senedi Hesabınızı şubeye gitmeden Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan kolayca açabilirsiniz.

    • Garanti BBVA Mobil’e giriş yaptıktan sonra “Yatırımlar”> “Hisse İşlemleri”> “Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.
    • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’na giriş yaptıktan sonra, “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “Garanti Yatırım Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

    *Hisse senedi hesap açılışı için Uygunluk Testi yapılması zorunludur. Uygunluk Testi’ne Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan “Yatırım”> “Yatırımcı Testleri” adımından ulaşabilirsiniz.

    • Neden Hisse Senedi'ne yatırım yapmalıyım?

     • Hisse senedine yatırım yaparak o şirkete ortak olma hakkını elde edersiniz.
     • Yatırım yaptığınız şirketin kar payı ( temettü ) ve sermaye artırımına katılma hakkına sahip olursunuz.
     • Hisse senetleri, yatırımcıların piyasaların açık olduğu sürelerde dilediği zaman alıp dilediği zaman piyasada satabildiği bir finansal üründür.
     • Garanti BBVA eTrader Platformu aracılığıyla işlem yapmak istediğiniz hisse senedini haftanın 5 günü 24 saat kesintisiz gözlemleyebilirsiniz.
     • Vergi avantajı vardır ve hisse senedi alım-satımından elde edilen gelire uygulanan stopaj oranı %0’dır.*

     * Menkul kıymet yatırım ortaklığı dışındaki hisse senetlerinin alım-satımından elde edilen kazançlara uygulanan stopaj oranı tüm yatırımcılar için %0’dır. Menkul kıymet yatırım ortaklığı hisse senetlerindeki stopaj oranı değişiklik göstermektedir.(%0-%10) Vergilendirme konularında vergi danışmanınıza danışınız.

    • Nemalandırma Tercihleri

     Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “Hisse Senetlerim”> “Nemalandırma” adımını Garanti BBVA Mobil’de ise “İşlemler”> “Yatırımlar”> “Hisse işlemleri”>”Hisse Hesap İşlemleri”> “Nemalandırma Talebi" adımını izleyerek, hisse senedi hesabının bağlı olduğu banka vadesiz mevduat hesabınızda bekleyen bakiyelere ilişkin nemalandırma tercihinizi bu adımdan belirleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.
     Not: SPK düzenlemeleri gereğince, talep etmeniz durumunda, hisse senedi hesabınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabınızda bekleyen belirli bir tutarın üzerindeki bakiyeler, gecelik mevduat faizi ile nemalandırılacaktır. Bankanın nemalandırma aracını veya mevcut durumda 10.000.-TL üzerindeki tutar olarak belirlenen asgari nemalandırma tutarını değiştirmesi durumunda e-mail, SMS veya Garanti BBVA Şube ve dijital kanallarda yapılacak ilan ve duyurular ile bilgilendirileceksiniz.