Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Hisse Senedi Kredisi

    Kredili alış ile hisse senedi portföyünüzü büyütebilirsiniz!

    • Garanti BBVA nezdinde bulunan varlıklarınızı ve/veya Garanti BBVA Yatırım nezdindeki portföyünüzde bulunan hisse senetlerini teminat göstererek 200.000 TL’ye kadar hisse senedi kredisi kullanabilirsiniz.
    • Garanti BBVA Yatırım’a kredi başvurunuzu Garanti BBVA Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.
    • Kullanılabilir Kredi Tutarı

     • Kredi başvurusu değerlendirilirken sahip olunan Garanti BBVA nezdindeki varlıkların ve/veya Garanti BBVA Yatırım nezdindeki portföyde taşınan hisse senetlerinin toplam değerinin maksimum %100’üne kadar kredi limiti tanımlanabilir.
     • Tanımlanan kredi limitinin kullanımı sırasında anlık olarak, varlık ve hisse senetlerinin toplam değeri kontrol edilerek maksimum kullanabilecek kredi limiti hesaplanır. Ayrıca, SPK mevzuatına göre teminata sayılan hisse senetlerinin belirli bir oranına kadar kredi kullanımı yapabilir. (Teminatlandırma oranı BİST değerlemesine ek olarak Kurum politikalarına göre değişmektedir.)
     • Örneğin; 100.000 TL vadesiz mevduatınız varsa, Bankamızca size tanımlanabilecek hisse senedi kredi limiti maksimum 100.000 TL’dir.
     • Garanti BBVA (GARAN) hisse senedi almak istenirse;

     *Anlık varlığınız 100.000 TL ise, karşılığında 190.000 TL’lik emir verilebilir. (100.000 -TL kendi varlığınız + 90.000 TL kredi riski)

     *Anlık varlığınız 50.000 TL ise, karşılığında 95.000 TL’lik emir verilebilir. (50.000 TL kendi varlığınız + 45.000 TL kredi riski, 100.000 TL kredi limitiniz olmasına rağmen)

     • Başvuru Tutarı minimum 40.000 TL, maksimum 200.000 TL’dir.

      *Yukarıdaki GARAN hissesi alımı için teminatlandırma oranı %90 kabul ederek örneklendirilmiştir.

    • Faiz Oranı, Masraf ve Komisyonlar

     • Güncel faiz oranımız %6.25’tir. Faiz oranları piyasa koşullarına göre güncellenecek olup azami faiz oranı %9.90’dır. Faiz tutarına %5 BSMV ilave edilmelidir.
     • Türkiye’de açılan hesaplarda herhangi bir masraf, komisyon alınmamaktadır. (KKTC’de açılan hesaplarda mevzuata dayalı damga vergisi yükümlülüğü bulunmaktadır.)

     *Garanti BBVA olarak; Sermaye Piyasası Mevzuatı ile emir iletimine izin verilen sermaye piyasası araçlarına (VİOP ve Pay Piyasası işlemleri gibi) ilişkin Müşteri Emirleri’nin Aracı Kurum’a (Garanti BBVA Yatırım) iletilmesi ve söz konusu emirlerin sonuçlarına ilişkin bilgilendirme yapılması (“Emirlerin İletilmesi Hizmeti”) hizmeti verilebilmektedir.

     Emir İletimine Aracı olan Garanti BBVA’nın “Emir İletilmesi Hizmeti” kapsamındaki sorumluluğu; Müşteri tarafından verilen emrin Aracı Kurum’a doğru şekilde ve mümkün olan en kısa sürede iletilmesi ve Sermaye Piyasası Mevzuatı ile öngörülen belge ve kayıtların birer örneğinin saklanması ile sınırlı olup, emirlerin gerçekleştirilmesine ilişkin yükümlülük Aracı Kurum’a (Garanti BBVA Yatırım) ait olacaktır.

    Detaylar

    Diğer Özellikler

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular