Emekli MaaşÖdemeleri

Emekli maaşını Garanti BBVA’dan alanlara; 3.000 TL’ye varan ödül!

.

Emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyan emeklilerimize 2.750 TL’ye varan nakit promosyon! Üstelik emekli yakınlarını davet eden tüm Garanti BBVA müşterilerine, her bir yakını için 250TL nakit ödül!

Emekli maaşını Garanti BBVA ‘dan alan tüm emekli maaş müşterilerimize, Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet’ten, maaş aldığı Vadesiz TL hesabından yapacağı havale ve hafta içi saat 16:00 ya kadar yapılacak EFT işlemleri ücretsizdir.(Hafta sonları ve resmi tatil günleri dahil değildir. Uygulama 01/04/2021 itibariyle başlamış olup  öncesinde gerçekleştirilen havale/eft işlemlerini kapsamamaktadır.)

Garanti BBVA’lı emekliler şubeye gitmeye gerek kalmadan, Garanti BBVA Mobil veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabilecek.

 • Emekli Maaşım için Garanti BBVA’yı Nasıl Seçerim?

  Yeni emekli olacağım:

  Yeni emekli olacaklar artık ilk maaş bankası olarak Garanti BBVA’yı seçebiliyor!

  • SSK ve Bağkur’dan emekli olacaklar, e-devletten veya SGK Müdürlükleri aracılığıyla dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde,
  • Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise çalışmakta oldukları kuruma iletecekleri emeklilik başvuru dilekçesinde “Garanti BBVA”yı tercih edebiliyor.

   

  Emekliyim, şu anda maaşımı başka bankadan alıyorum:

  • Tüm emekliler, en yakın Garanti BBVA şubesine yalnızca nüfus cüzdanıyla kolayca banka değişikliği yapabiliyor.
  • Ayrıca şubeye gelmeden, e-devlet’ten de görseldeki adımları izleyerek kolayca banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet’e Garanti BBVA İnternet Bankacılığı aracılığıyla veya PTT’den alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
  • Bankamız müşterisi olup Emekli maaşını farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alan ve maaşında hiçbir bloke bulunmayan müşterilerimiz, Garanti BBVA Mobil ve Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile emekli maaşını bankamıza aktarabilecek ve promosyon talep edebilecektir.

   

 • Emeklilerimize Özel Ayrıcalıklar

  • Emekli promosyonu, “emeklilerin özel bankası” Garanti BBVA’da!* Emekli maaşınızı, “emeklilerin özel bankası“ Garanti BBVA’ya taşıyın, 2.750 TL’ye varan nakit promosyondan yararlanma fırsatını kaçırmayın!
  • Garanti BBVA ATM’de emeklilere özel menü! Paramatiklerde emekliler için hazırlanan özel menüyle bakiyenizin tamamını tek tuşla ve kuruşu kuruşuna çekebilirsiniz Üstelik emekli maaşınızı çekerken maaş tutarınız kadar yapacağınız çekimlerde nakit çekim limit aşım ücreti ödemezsiniz.
  • SGK emeklilerine özel kredi ve vadeli mevduat fırsatı! Emeklilerimize özel indirimli faiz oranlarıyla gelir belgesiz*** destek kredilerinden yararlanabilir ,cazip faiz oranlarıyla Vadeli Mevduatlarınızı değerlendirebilirsiniz.

   

  Emeklilerimize özel %2,54'ten başlayan faiz oranıyla kredi fırsatı!

  Kredi Tutarı (TL)

  Faiz Oranı (%)

  Vade (AY)

  Taksit (TL)

  Tahsis Ücreti (TL)

  Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı (TL)

  Yıllık Maliyet Oranı (%)

  Toplam Maliyet (TL)

  10.000 2,54 12 1007,50 50,00 212,50 44,8583 12.142,51
  10.000 2,64 36 469,59 50,00 212,50 45,9982 16.957,94


  Kredi sürecinde müşteriler şubeye yönlendirilebilir. Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir. Krediden yararlanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir. Kampanya kapsamında 3-36 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilir. 16 Eylül 2021 tarihi sonrasında açılan Bireysel ihtiyaç kredilerinin kalan ana para bakiyeleri toplamı 50.000 TL’nin üzerinde ise talep edilebilecek ihtiyaç kredisi vadesi maksimum 24 ay, 50.000 TL ve altında ise maksimum vade 36 ay olabilir. Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için vade sınırı 36 aydır. İhtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde, müşteri risklilik durumuna göre, başvuru ve kredi kullandırım anında değişebilir. 2,54 faiz, 10.000 TL ihtiyaç kredisi, 12 ay vade için geçerli hesaplama yapılmıştır. Taksit 1007,50TL, tahsis ücreti 50 TL, toplam yıllık maliyet oranı 44,8583% sigorta ve vergi dahil ücretler 212,50 TL’dir.  Maksimum faiz oranı %3,09 ‘dur 10.000 TL kredi tutarı ve 36 ay vade 3,09% faiz oranı için yıllık maksimum maliyet oranı 55,4599%'dir.Yıllık maliyet oranı efektif yıllık faiz oranı olup, hesaplamaya sigorta dahil edilmemiştir. Sigorta primi; kredi tutarı, vadesi ve müşteri özelinde değişiklik gösterebilir. Kredi kullandırım ekranları önizlemedir, süreçler farklılık gösterebilir. Müşterilerin Şubeye yönlendirildiği durumlar olabilir. Bankamızın faiz, ücretler, vadeyi ve kredi süreçlerini değiştirme hakkı saklıdır. Bu hesaplamalar bilgilendirme amaçlı örnektir, bağlayıcılık içermemektedir.

  Müşteri kredi borcu tamamen kapanana kadar maaşını başka banka veya finans kurumuna aktarılmasını talep edemez.

 • Promosyon Ödeme Detayları

  *Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli olacaktır. Promosyon ödemesinden, gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır.

  Bankamız 1 Mayıs - 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında ,1.500 TL'ye kadar emekli maaşı alanlara 1.850 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 2.300 TL, 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 2.750 TL nakit promosyon ödemesi yapacaktır. 1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ ü aşkın Garanti BBVA ATM’sinden emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

  Birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir.

  Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması sonrasında, en geç bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Taahhüt süresi boyunca promosyona konu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyecektir.

  Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı kuruma taşınması  durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

  ** Kuruşu kuruşuna çekim için Paracard’la işlem yapılmalı ve Garanti BBVA ATM’de Para Çekme Menüsü’nden “Bakiyenin tamamı” seçilmelidir. Bu uygulama, Garanti BBVA ATM’nin madeni para stokuyla sınırlıdır; yeterli madeni para olmaması durumunda ödeme gerçekleşmeyebilir.

  ***Emekli maaşı dışındaki gelirler için belge istenebilir.

 • E-Devlet veya SGK aracılığıyla gelen yeni müşterilerimiz:

  Pandemi süreci boyunca müşterilerimizin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca  şubelerimize gelmelerine gerek olmaksızın karşılamak için geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, belirli bir emekli maaş müşterisi kitlemizin şubeye gelmeden maaşlarına ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla, “Görüntülü Görüşme ile Dijital Kanal Şifresi Alma” akışını 04.08.2020 itibarıyla müşterilerimize sunmaya başladık.

   

  Emekli maaşını E-Devlet veya SGK aracılığıyla bankamıza aktaran yeni Garanti BBVA’lı müşterilerimiz şubeye gitmeden, Garanti BBVA Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirip müşteri temsilcimizle görüntülü görüşerek Garanti BBVA dijital parolasını kolayca oluşturabilirler.

   

  • Görüntülü görüşme için Garanti BBVA mobil uygulamasını telefonuna indiren müşterilerimiz, "Parola Al" akışı içerisinde TCKN ve Cep telefonu bilgisini girip, "Kartım bulunmuyor" u seçtikten sonra "SMS şifre" alanına cep telefonuna gelen SMS şifresini yazıp, "Görüşmeyi Başlat"a basarak müşteri temsilcisine bağlanır ve dijital parola alabilmek için gerekli görüntülü görüşmeyi gerçekleştirir.
  • Parola oluşturduktan sonra Garanti BBVA Mobil üzerinden promosyon taleplerini iletebilir, para transferi işlemlerini gerçekleştirebilir, QR kodla ATM den para çekebilirler.

   

  Görüntülü görüşme ile dijital parola alacak müşterilerin emekli maaşını E-Devlet ya da SGK aracılığıyla bankamıza taşımış olması, aktif bankamız müşterisi olma süresi ve hesap açılış süresi 90 günden az olması, banka sisteminde kayıtlı cep telefonu ve kimliğinin olmaması, görüşme esnasında yeni nüfus cüzdanın yanında olması gerekmektedir.

  Günlük havale, eft, swift limitleri 3000 TL'dir. Günlük QR ile para çekme limiti ise 5000 TL'dir.

  Dijital parola, parola oluşumu sonrası 90 gün geçerlidir, müşterilerimiz 90 gün içerisinde şubelerimizden imza ve kimlik teyidini yaptırarak dijital parolayı kullanmaya devam edebilirler.

  Dijital parola oluşturulduktan sonra 90 gün içerisinde (henüz şubeden kimlik ve imza tanıtımı yapılmadığı durumda) hesaplarınıza maaş ve maaşla bağlantılı ödemeler (örneğin ikramiye, promosyon gibi) dışında para yatırılması mümkün olmayacaktır. Herhangi bir kredili ürünümüz için yapacağınız başvurularınız, sadece şubelerimiz üzerinden gerçekleştirilebilir.

  Garanti BBVA Mobil yada İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden Vadesiz Hesap açılışı işlemleri gerçekleştirilemeyecektir.

  Görüntülü görüşme ile dijital parola alan müşterimiz parolasını unutması durumunda tekrar görüntülü görüşme sağlayıp yada parolamı unuttum adımından parola alamayacaktır. 

  Görüntülü görüşme ile dijital parola alacak müşterilerimiz hafta içi her gün 09:00-23:00 saatleri içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilir.

  Emekli maaşını e-devlet veya SGK aracılığıyla Bankamızdan almaya başlayan yeni müşterilerimiz sizler için hazırladığımız videomuzu izlemek için lütfen tıklayın.

   

  Emekli maaşını e-devlet veya SGK aracılığıyla Bankamızdan almaya başlayan yeni müşterilerimiz sizler için hazırladığımız videomuzu izlemek için lütfen tıklayın.

 • Emekli Yakınını Davet Et Kampanyası

  Kampanyaya katılım Garanti BBVA Mobil ve şubelerinden yapılabilecektir. Kampanya kapsamında tüm Garanti BBVA müşterileri, 1 Mayıs - 31 Mayıs 2022  tarihleri arasında başka bir kurumdan emekli maaşını alan yakınını/tanıdığını, emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıması için  davet edebilecek ve 250 TL nakit ödül kazanabilecekler.

  Nasıl Davet Ederim?

  Davet eden kişi Garanti BBVA Mobil > Başvurular > Emekli Bankacılığı >Emekli Yakınınızı Davet Edin adımından davet kodu oluşturur ve davet edeceği kişi ile paylaşır.

  Davet Edilen Kişi Ne Yapmalı?

  Davet edilen kişi Garanti BBVA Mobil’e giriş yapar. Başvurular > Emekli Bankacılığı>Emekli Maaşı Taşıma akışına girer. Promosyon tercihi alanında  “Evet İstiyorum” ve Davet Kodu ile Maaşımı Taşıyacağım” tercihini işaretleyip “Davet Kodu” alanına arkadaşından almış olduğu kodu girer ve tüm maaş belgelerini onaylayıp maaş taşıma işlemini gerçekleştirir.

  Davet Edilen kişi şubelerimizden de davet eden kişiden alacağı kod ile maaş taşıma işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için daha önce almış olduğu davetiye kodunu işlemler sırasında şube personeli ile paylaşması ya da şube de işlem sırasında üretilip davet edene SMS yolu ile gönderilen davetiye kodunun davet eden tarafından kendisi ile paylaşılması sonrası şube personeline ileterek maaş taşıma işlemlerini tamamlatabilir.

  Davet edilen kişi son 30 gündür Garanti BBVA‘dan emekli maaşı almamış olmalıdır. Davet edilen kişinin ilk maaş ödemesi ve promosyon ödemesini alması sonrasında takip eden en geç bir (1) iş günü içinde davet edenin maaşın yatırıldığı Vadesiz TL hesabına nakit ödül aktarılır.

  Kimler Davet Edebilir?

  Garanti BBVA aktif müşterisi olan herkes davet edebilir.

  Kimler Davet Edilebilir?

  Davet edilen kişinin emekli maaşını başka bir kurumdan alıyor olması ve  son 30 gündür Garanti BBVA ‘dan emekli maaşı almamış olması gerekmektedir. Davet edilen kişi kampanyaya yalnız bir (1) maaşı için dahil olabilir. İki (2) ve daha fazla maaşını taşıması durumunda kampanyaya dahil olamaz.

  Nakit Ödül Bilgileri:

  Davet eden: Kampanyadan maksimum 10 defa yararlanabilir. Örneğin 10 arkadaşını davet edip maaşını taşımasına referans olduğu takdirde  maksimum 250 TL *10 =2500 TL nakit ödül kazanabilecektir.

  Davet edilen: Emekli Yakınını Getir Kampanyası kapsamında ek bir ödül almamaktadır. Emekli maaş taşıma promosyon kampanyasından yararlanabilir

   

  Kampanya Detayları

  • Emekli Yakınını Davet Et kampanyası 1 Mayıs – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanyaya katılım Garanti BBVA Mobil ve şubelerinden yapılabilecektir.
  • Davet eden müşteri davet kodunu paylaştığında kampanya koşullarını kabul etmiş sayılır.
  • Davet kodu kullanımı promosyonlu banka değişiklik işlemlerinde kullanılabilir.
  • “Emekli Yakınını Davet Et “kampanyası kapsamında, Garanti BBVA aktif müşterisi olan herkes ,başka bir kurumdan emekli maaşını alan tanıdığını/yakınını, emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıması için  davet ederek 250 TL nakit ödül kazanabilecektir. 
  • Davet edecek kişi Garanti BBVA Mobil > Başvurular > Emekli Bankacılığı >Emekli Yakınınızı Davet Edin adımından davet kodu oluşturur ve davet edeceği kişi ile paylaşır. Davet edilen kişi Garanti BBVA Mobil’e giriş yapar. Başvurular > Emekli Bankacılığı>Emekli Maaşı Taşıma akışına girer. Promosyon tercihi alanında  “Evet İstiyorum” ve Davet Kodu ile Maaşımı Taşıyacağım” tercihini işaretleyip “Davet Kodu” alanına yakınından/tanıdığından almış olduğu kodu girer ve tüm maaş belgelerini onaylayıp maaş taşıma işlemini gerçekleştirir.
  • Davet Edilen kişi şubelerimizden de davet eden kişiden alacağı kod ile maaş taşıma işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için daha önce almış olduğu davetiye kodunu işlemler sırasında şube personeli ile paylaşması ya da şubede üretilip davet edene SMS yolu ile gönderilen davetiye kodunun davet eden tarafından kendisi ile paylaşılması sonrası şube personeline ileterek maaş belge onayları ile birlikte taşıma işlemlerini tamamlayabilir.
  • Davet eden, kampanya koşullarının sağlanması durumunda davet ettiği her bir kişi için 250 TL nakit ödül kazanabilecektir.Davet eden kişi kampanyadan en fazla 10 kez yararlanabilir. Maksimum alabileceği nakit ödül tutarı 2500TL’dir.
  • Davet eden müşterinin ödül kazabilmesi için ; davet ettiği kişinin ilk maaş ödemesi ve promosyon ödemesini almış olması gerekmektedir. Koşul sağlanmasını takip eden 1 iş günü içerisinde davet edenin Vadesiz TL hesabına nakit ödül tutarı aktarılır.
  • Nakit ödül yüklemesi; davet eden müşterinin aktif Vadesiz TL hesabına yapılacaktır.(Müşteri halihazırda bankamız emekli maaş müşterisi ise emekli maaşının yatırıldığı Vadesiz TL hesabına ,mevcut emekli maaş müşterimiz değil ise en son hareket gören Vadesiz TL hesabına ödeme gerçekleştirilecektir.)
  • Nakit ödül yüklemesi sırasında davet eden müşterinin aktif Garanti BBVA müşterisi olması ve aktif Vadesiz TL hesabının  olması gerekmektedir.
  • Davet edilen kişinin emekli maaşını en az 30 gündür başka bir bankadan alması gerekmektedir.
  • Davet edilen kişinin birden fazla emekli maaşı varsa sadece tek bir maaşı ile kampanyaya dahil olabilecektir.
  • Davet eden, dilediği kadar kişi için davet kodu oluşturarak paylaşabilir. Davet edeceği her bir arkadaşı  için ayrı bir davet kodu oluşturması gerekmektedir.
  • Günlük davet kodu alma limiti yüz(100)dür.
  • Başarılı bir maaş taşıma işleminde kullanılan davet kodu ,ikinci bir defa kullanılamamakta olup tek sefere mahsustur.
  • Oluşturulan davet kodlarının oluşturuldukları andan itibaren otuz (30) gün geçerlilik süresi vardır. Bu süre sonunda geçersiz olacaktır.
  • Davet edilen müşteri emekli maaş taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırırsa ya da taahhüt süresi dolmadanmaaşını farklı bir kuruma taşırsa, kalan süreye bakılarak kıstelyevm usulüyle ödenen nakit ödül tutarı davet edenden iade alınır.
  • Geri alım sürecinde davet eden müşterinin nakit ödül ödemesi yapılan hesabında bakiye bulunmaması durumunda diğer hesaplarından tahsilat yapılabilecektir.
  • Emekli maaşını Garanti BBVA ‘dan alan tüm emekli maaş müşterilerimize, Garanti BBVA Mobil ve internet Bankacılığından, maaş aldığı Vadesiz TL hesabından yapacağı havale ve hafta içi saat 16:00 ya kadar yapılacak EFT işlemleri ücretsizdir.
  • Bankamız Kampanya Koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • KKTC Emeklilerine Sunulan Faydalar

  Koşulları;

  KKTC Sosyal Sigortalar Kurumu  / KKTC Maliye Bakanlığı kapsamında  gelir/aylık alan emekli müşterilerimiz 01 Eylül - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında emekli maaşlarını Garanti BBVA’ya taşımaları durumunda sağlanacak faydalar;

  • Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet'ten maaş aldıkları Vadesiz TL hesaplarından yapacakları havale ve hafta içi saat 16:00'ya kadar yapacakları EFT işlemleri ile KKTC Merkez Bankası tarafından belirlenen işlem saatleri içerisinde Garanti BBVA İnternet'ten gerçekleştirilecek EÖS işlemleri ücretsizdir.
  • 1 Adet Bonus özellikli kredi kartından ise yıllık üyelik ücreti alınmayacaktır.
  • Bonus kart grubu için sadece  Bonus Classic,Bonus Gold,Bonus Platinyum,Aynalı Bonus,Çevreci Bonus,Şeffaf Bonus,Bonus plus,Bonus Premium veya ileride bunların  yerine farklı isimlerle çıkartılacak olan Bonus Kartlar kart ücretinden muaftır.Taraftar kartlar ve diğer özellikli kartlar dahil değildir.
  • Kart aidatı ve havale /eft /eös istisnasından yalnız ilgili tarihler içerisinde emekli maaşını taşıyan  KKTC müşterileri, Garanti BBVA’dan emekli maaş ödemesi aldığı sürece yararlanabilecektir.
  • Herhangi bir sebeple gelir/aylığın farklı kuruma taşınması, KKTC SSK/ KKTC MB tarafından gelir/aylık ödemesinin kesilmesi durumunda, bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın istisnalar sona erecektir.
  • Müşterinin bankamızdan kullandığı hali hazırda bonus özellikli kredi kartı var ise ilgili kartı, kartı olmayan müşteri için ise ilgili tarihlerde kredi kartı başvurusunda bulunmuş ve kartı oluşmuş ise kart ücretinden muaf olacaktır.
  • Katılım Garanti BBVA şubelerinden yapılabilecektir.
  • Sunulan faydalar içerisinde promosyon ödemesi yer almamaktadır.
  • Bankamız sunulan faydaları değiştirme hakkını saklı tutar.

İlginizi çekebilir...

Otomatik Fatura

Garanti BBVA'dan otomatik ödeme talimatı verin, fatura takip derdinden kurtulun.

Otomatik Fatura
GSM TL Yükleme

CepBank'la dilediğiniz operatöre kolayca GSM TL yükleyin.

GSM TL Yükleme
HGS ve OGS Ödemeleri

HGS ve OGS ödemelerinizi tek tıkla gerçekleştirin.

HGS ve OGS Ödemeleri