Emekli Maaş Ödemeleri

Emekli maaşını Garanti BBVA’dan alanlara; ek ürün koşulsuz 1.000 TL’ye varan nakit promosyon! Promosyon başvurusunu Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden yapanlara ise ek olarak 200 TL’ye varan bonus!

.

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan yeni protokol ile,  emekli  maaşını 3 yıl boyunca  Garanti BBVA’dan alma taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan, 1.000 TL’ye varan nakit promosyon ödemesine ek 200 TL’ye varan Bonus fırsatından  yararlanabilecek.

Garanti BBVA, 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 750 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 875 TL,  2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 1.000 TL nakit promosyon ödemesi yapacak; promosyon talebini dijital kanallar (Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı* ve Garanti BBVA ATM*) üstünden yapanlardan 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 50 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 125 TL,  2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 200 TL Bonus  yüklemesi yapacak.

Garanti BBVA’lı emekliler şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil veya internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabilecek.

SGK emekli maaşını Garanti BBVA’dan alan ve promosyon anlaşması en geç 30.06.2020 tarihinde bitecek müşterilerimizin, promosyon anlaşmaları sona erdiğinde şubemize gelmelerine gerek kalmadan anlaşmaları otomatik olarak yenilenecektir.

*Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA ATM’de maaş taşıma ve promosyon başvurusu teklifi  karşısına çıkan ve bu kanallar üzerinden işlem yapan emeklilerimize de 200 TL’ye varan bonus yüklemesi yapılacaktır.

 

 • Emekli Maaşım için Garanti BBVA’yı Nasıl Seçerim? 

  Yeni emekli olacağım:

  Yeni emekli olacaklar artık ilk maaş bankası olarak Garanti BBVA’yı seçebiliyor!

  • SSK ve Bağkur’dan emekli olacaklar, e-devletten veya SGK Müdürlükleri aracılığıyla dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde,
  • Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise çalışmakta oldukları kuruma iletecekleri emeklilik başvuru dilekçesinde “Garanti BBVA”yı tercih edebiliyor.

   

  Emekliyim, şu anda maaşımı başka bankadan alıyorum:

  • Tüm emekliler, en yakın Garanti BBVA şubesine yalnızca nüfus cüzdanıyla kolayca banka değişikliği yapabiliyor.
  • Ayrıca şubeye gelmeden, e-devlet’ten de görseldeki adımları izleyerek kolayca banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet’e Garanti BBVA İnternet Bankacılığı aracılığıyla veya PTT’den alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
  • Bankamız müşterisi olup Emekli maaşını farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alan ve maaşında hiçbir bloke bulunmayan müşterilerimiz, Garanti BBVA ATM, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile emekli maaşını bankamıza aktarabilecek ve promosyon talep edebilecektir.

   

 • 200 TL’ye Varan Bonus Ödeme Detayları

  Kimler yararlanabilir?

  1 Temmuz - 31 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirip promosyon taleplerini dijital kanallar (Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA ATM, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi) üstünden gerçekleştiren emekli maaş müşterilerimiz:

  • Aktif promosyon taahhütnamesi bulunmayıp 1 Temmuz – 31 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde promosyon talebinde bulunan Bankamız emekli maaş müşterileri,
  • Aktif promosyon taahhüdünün bitmesine 120 günden az kalıp 1 Temmuz – 31 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde promosyon talebinde bulunan Bankamız emekli maaş müşterileri,

  • Başka Bankadan ya da PTT’den emekli maaşını alıp 1 Temmuz – 31 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde emekli maaşını bankamıza taşıyıp promosyon talebinde bulunanlar,

  • 1 Temmuz – 31 Temmuz 2020 tarihleri içerisinde ilk maaş bankası olarak Garanti BBVA’yı seçerek promosyon talebinde bulunanlar,

  1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 50 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 125 TL,  2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 200 TL Bonus  yüklemesi yapılacak.

  Ne kadar geçerli?

  200 TL’ye varan bonus yükleme kampanyası 1 Temmuz – 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında geçerli olacak.

  Bonus yüklemesi ne zaman gerçekleşir?

  Bonus yüklemesi promosyon ödemesinden en geç 5 iş günü sonra yapılacaktır.

  Yükleme nasıl Gerçekleşir?

  Promosyon talebinde bulunan müşteri adına, aktif Garanti BBVA kredi kartlarından Bonus özelliği bulunan herhangi birisine, Bonus özellikli kredi kartı bulunmuyor ise aktif Garanti Paramatik Banka Kartına gerçekleştirilecektir. Promosyon ödemesinden en geç 5 iş günü sonra, Banka’ya Garanti Paramatik Banka Kartı veya Bonus özellikli bir kredi kartı talebinde bulunan ve bu süre içinde adına bu kartlardan bir tanesi düzenlenmiş olan müşterilere, promosyona ilave olarak, Bonus yüklemesi gerçekleştirilecektir.

  Taahhüt ve iptal koşulları nelerdir?

  Bonus yüklemesinden, gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır. Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödemesıin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı kuruma taşınması  durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın yüklenen Bonus tutarının tamamı iade alınacaktır.

 • Emekli Müşterilerimize Özel Ayrıcalıklar

  • Emekli promosyonu, “emeklilerin özel bankası” Garanti BBVA’da!* Emekli maaşınızı, “emeklilerin özel bankası“ Garanti BBVA’ya taşıyın, 1.000 TL’ye varan nakit promosyona ek olarak promosyon başvurusunu Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA Müşteri iletişim Merkezi’nden yapanlara 200 TL’ye varan bonustan yararlanın.
  • Garanti BBVA ATM’de emeklilere özel menü! Paramatiklerde emekliler için hazırlanan özel menüyle bakiyenizin tamamını tek tuşla ve kuruşu kuruşuna çekebilirsiniz. Üstelik emekli maaşınızı çekerken 5.000 TL’ye kadar, nakit çekim limit aşım ücreti** ödemezsiniz.
  • SGK emeklilerine özel kredi fırsatı! Emeklilere özel indirimli faiz oranlarıyla gelir belgesiz*** destek, oto ve mortgage kredilerinden yararlanabilirsiniz.

   

  Emeklilerimize özel %0,99 faiz oranıyla kredi fırsatı!

  Kredi Tutarı (TL)

  Faiz Oranı (%)

  Vade (AY)

  Taksit (TL)

  Tahsis Ücreti (TL)

  Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı (TL)

  Yıllık Maliyet Oranı (%)

  Toplam Maliyet (TL)

  10.000 0,99 12 899,08 50,00 212,50 15,2254 10.841,41


  Kredi sürecinde müşteriler şubeye yönlendirilebilir. Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir. Krediden yararlanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir. Kampanya kapsamında 3-60 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilir. Bireysel ihtiyaç kredileri için maksimum vade sınırı çalışan, emekliler ya da kira geliri sahiplerinde 60 ay; yalnızca şahıs şirketi ya da şirket ortağı geliri olan müşteriler için 36 aydır. Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için vade sınırı 36 aydır. İhtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde, müşteri risklilik durumuna göre, başvuru ve kredi kullandırım anında değişebilir. 0,99 faiz, 10.000 TL ihtiyaç kredisi, 60 ay vade için geçerli hesaplama yapılmıştır. Taksit 234,01 TL, tahsis ücreti 50 TL, toplam yıllık maliyet oranı 15,4957%, sigorta ve vergi dahil ücretler 212,50 TL’dir. Yıllık maliyet oranı efektif yıllık faiz oranı olup, hesaplamaya sigorta dahil edilmemiştir. Sigorta primi; kredi tutarı, vadesi ve müşteri özelinde değişiklik gösterebilir. Kredi kullandırım ekranları önizlemedir, süreçler farklılık gösterebilir. Müşterilerin Şubeye yönlendirildiği durumlar olabilir.

  Bankamızın faiz, ücretler, vadeyi ve kredi süreçlerini değiştirme hakkı saklıdır. Bu hesaplamalar bilgilendirme amaçlı örnektir, bağlayıcılık içermemektedir.

  Müşteri kredi borcu tamamen kapanana kadar maaşını başka banka veya finans kurumuna aktarılmasını talep edemez.

 • Promosyon Ödeme Detayları

  *Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli olacaktır. Promosyon ödemesinden, gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır.

  Birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir.

  Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması sonrasında, bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Taahhüt süresi boyunca promosyona konu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyecektir.

  Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığımın farklı kuruma taşınması  durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

  1 Mart 2017 öncesinde gelir/aylığını taşımasına ve/veya bir yakınının maaşının taşınmasına aracı olmasına istinaden kampanya kapsamında altın ödülü alan ve bu kampanya için taahhüdü devam eden müşterilerin promosyon yararlanabilmesi için öncelikle “Emekli Bankacılığı Kampanya İptal Talimatı”nı imzalaması ve ödül olarak almış olduğu altınlarını (altın karşılığı tutarı) iade etmesi gerekecektir.

  **Emekli maaş hesabından 5.000 TL’ye kadar yapılacak nakit çekim işlemlerinde, nakit çekim limit aşım ücreti uygulanmamaktadır. Kuruşu kuruşuna çekim için Paracard’la işlem yapılmalı ve Garanti BBVA ATM’de Para Çekme Menüsü’nden “Bakiyenin tamamı” seçilmelidir. Bu uygulama, Garanti BBVA ATM’nin madeni para stokuyla sınırlıdır; yeterli madeni para olmaması durumunda ödeme gerçekleşmeyebilir.

  ***Emekli maaşı dışındaki gelirler için belge istenebilir.

İlginizi çekebilir...

Otomatik Fatura

Garanti BBVA'dan otomatik ödeme talimatı verin, fatura takip derdinden kurtulun.

Otomatik Fatura
GSM TL Yükleme

CepBank'la dilediğiniz operatöre kolayca GSM TL yükleyin.

GSM TL Yükleme
HGS ve OGS Ödemeleri

HGS ve OGS ödemelerinizi tek tıkla gerçekleştirin.

HGS ve OGS Ödemeleri