VadesizTL Hesabı

Garanti BBVA'da hesabı olanlar, hesaplarını bilirler

.

Para çekme, havale, EFT, kart ödemeleri, fatura, düzenli ödemeler gibi tüm bankacılık işlemleriniz için Vadesiz TL Hesabı’nızı kullanabilirsiniz. Vadesiz TL Hesabı’nız varken anlık nakit ihtiyacınızı karşılayan Avans Hesap ve vadesizdeki paranızı otomatik olarak yatırıma dönüştüren ELMA Hesabı’ndan da faydalanmanız mümkün. Vadesiz TL Hesabı’nıza Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan, Garanti BBVA ATM’sinden, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ve diğer banka ATM’lerinden günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Vadesiz TL Hesabı açma işlemini Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımından yapabilirsiniz.

Henüz Garanti BBVA’da hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine uğramanız yeterli. 

 • Özellikler
  • Vadesiz TL Hesabı açtırdığınızda, otomatik olarak Paracard sahibi olursunuz.
  • Garanti BBVA ATM’ler ve diğer banka ATM’lerinden istediğiniz an nakit çekebilirsiniz.
  • Alışverişlerinizi nakit taşımaya gerek kalmadan Paracard ile ödeyebilir, üstelik bonus da kazanabilirsiniz.
 • Ücretler

   2019 1. Yarıyıl Hesap İşletim Ücretleri

   

  ÜrünlerBireysel Müşteriler, Firma Ortakları ve Şahıs FirmalarıKobi ve Ticari Tüzel Müşteri Hesapları
  Vadesiz TL 105 TL* 105 TL
  Vadesiz DTH  105 TL* 105 TL

   *Bankalarca tüketicilerden alınan hesap işletim ücreti, 3 Ekim 2014 tarihinde yürürlüğe giren Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 13.maddesine dayanarak tahsil edilmekteydi. Danıştay kararı doğrultusunda bankamıza ulaşan bilgilendirmeye istinaden finansal tüketicilerden hesap işletim ücreti tahsilatları durdurulmuştur.

  Gerçek şahıs firması müşterilerin ticari nitelikli hesaplarında ticari ürün bağlılığı olması halinde hesap bazında tahsilat yapılacaktır. 2019 1. yarıyıl hesap işletim ücreti Temmuz 2019’dan itibaren tahsil edilecektir.

  Yabancı para cinsi vadesiz hesaplardan yapılacak tahsilatlarda 105 TL muadili ücret tahsilat anında; açıklanan en güncel merkez bankası döviz kuruna göre belirlenecektir.

  BSMV dahildir. 6 aylık dönemlerde, yılda iki kere tahsilat yapılmaktadır. KKTC’de açılan ve istisna koşullarına uymayan tüm vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti alınmaktadır.

   

  Ekstre MasrafıBireysel Müşteriler, Firma Ortakları ve Şahıs Firmaları Kobi ve Ticari Tüzel Müşteri Hesapları
  Vadesiz TL Hesap Ekstresi* 1,54 TL 5 TL
  Vadesiz Döviz Hesap Ekstresi* 0,45 EUR 2 EUR

  *Ekstreler müşteri talebi üzerine gönderilir.

  Hesap işletim ücreti, yılda 2 kez (Ocak ve Temmuz aylarında) yansıtılır. Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilemeyen tahsilatlar için diğer aylarda da hesapta bakiye kontrolü yapılarak, kısmi bölümler halinde tahsil edilebilir.
  2019 1. yarıyıl hesap işletim ücreti, Ocak 2019’dan itibaren tahsil edilmektedir.
  Aşağıda verilen istisna koşullarını sağlayan hesaplardan tahsilat yapılmayacaktır. Kullanmak istemediğiniz hesapların tahsilat tarihine kadar ek bir masraf ödenmeden kapatılması mümkündür. Hesap kapama işlemi Garanti BBVA şubeleri, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.
  Kobi ve Ticari tüzel müşterilere ait hesaplar için uygulama değişikliği olmayıp, yukarıda belirtilen ücretler hesap bazında ayrı ayrı tahsil edilmeye devam edilecektir.

  Aşağıdaki özelliklere sahip hesaplardan hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmamaktadır:

  • Maaş anlaşması ile müşterilerimizin maaşlarının yattığı vadesiz hesaplar
  • Firmaların, maaş ödemelerini yaptığı hesaplar
  • İki veya daha fazla otomatik fatura talimatı olan müşterilerin faturalarının otomatik olarak ödendiği vadesiz hesaplar. (Hesaba istisna uygulanabilmesi için, hesap işletim ücretine konu dönem boyunca her bir talimata ait tüm faturaların otomatik olarak veya sistemin otomatik ödemesi beklenmeden müşteri tarafından gecikmesiz olarak ilgili hesaptan ödenmesi gereklidir. Dönem sonunda halen hesaba bağlı en az iki otomatik fatura talimatı bulunmalıdır. Temmuz’da ödenmesi gereken hesap işletim ücreti için 1 Ocak – 30 Haziran dönemi, Ocak’ta ödenmesi gereken ücret içinse 1 Temmuz – 31 Aralık dönemi dikkate alınır.) SGK ödeme talimatı, fatura talimatları gibi değerlendirilecektir, istisna kuralları aynıdır.
  • Özel Bankacılık müşterilerine ait Özel Bankacılık ve Malta şubelerindeki vadesiz hesaplar
  • Vadesiz Altın Hesapları
  • 2019 1. yarıyıl itibariyle tahsile veya teminata verilmek üzere getirilen toplam 30 adet çek veya 30 adet senet işlemi hareketi gören hesaplar 2018 2. Dönem Hesap İşletim Ücreti tahsilatlarında (01.07.2019 itibarı ile) istisna tutulacaktır ve bu hesaplardan ödeme alınmayacaktır.
  • Yeniden yapılandırılmış (ödeme planı değişikliği ya da yeni kredi kullandırımı) sorunlu kredilerin ödeme hesapları

  Hesap işletim ücreti tahsilat programı çalıştığında, aşağıda belirtilen hallerde ücret tahsilatı geçici süre ile durdurulacak olup, ilgili ödemeler gerçekleştikten sonra hesaplardan tahsilat yapılmaya devam edilecektir.

  • Fatura ödemesi talimatının son ödeme gününe (Otomatik fatura ödemesi istisnası bulunmayan hesaplar için) 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar,
  • Düzenli ödeme talimatının gerçekleşmesine 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar,
  • Özel Okul ödemesi talimatının gerçekleşmesine 5 iş günü veya daha az kalan hesaplar,
  • Kredi taksit ödemesine 5 iş günü veya daha az kalan kredi geri ödeme hesapları (Taksiti gecikmiş krediler de bekleyen ödeme olarak dikkate alınacak ve HİÜ tahsilatı ödeme gerçekleştikten sonra yapılacaktır).

  Yukarıda yer alan istisna şartları Banka tarafından belirlenmekte olup, ileriki dönemler için bildirim yapılarak güncellenebilecektir.

İlginizi çekebilir...

e-Vadeli Hesap

İnternet'ten özel faiz ile vadeli hesap açın, daha fazla getiri sağlayın.

e-Vadeli Hesap

Altın Hesabı

İster kredi kartınızdan ister Vadesiz TL Hesabı'nızdan altın biriktirin.

Altın Hesabı

Hazine Bonosu / Devlet Tahvili

Yatırımlarınızı devlet garantisiyle değerlendirin.

Hazine Bonosu / Devlet Tahvili