Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Güvenli Alım Satım Sistemi

    Garanti BBVA Güvenli Alım Satım Sistemi 2. el araç alım-satım işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz için yanınızda!

    Türkiye Noterler Birliği Sistemi’yle entegre çalışan Güvenli Alım Satım Sistemi’yle tüm motorlu kara taşıtları için 2. el araç alım-satımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

    2. el araç alım satım tescil işlemlerine ait para transferlerini, noterlerde nakit taşımadan Garanti BBVA İnternet  Bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil'den güvenli, kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

    Güvenli Alım Satım Sistemi’ni kullanabilmek için satıcının bankamız müşterisi olması gerekmektedir. Alıcı, bankamız müşterisi olmasa dahi bu sistemden yararlanabilmektedir.

    • Detaylar

     Satış işleminin başlaması için önce satıcı, sonrasındaysa bankamız müşterisi alıcının Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil’den Ödemeler – Güvenli Alım Satım menüsünü takip ederek bilgi girişi yapması gerekmektedir. Alıcı bankamız müşterisi değilse satıcının bilgi girişini tamamlaması sonrasında SMS ile bilgilendirilecektir. Bilgi girişlerinin tamamlanması sonrasında 2. el araç satış bedeli, alıcı hesabından banka tarafından belirlenen havuz bir hesaba aktarılır. Sistem üzerinden noterde tescil işleminin tamamlandığı bilgisi Bankamıza iletildiğinde satıcı hesabına 2. el araç satış bedeli aktarılır.

     *İnternet ve Mobil üzerinden 7/24 işlem başlatılabilir. Tatil günlerine denk gelen işlemler için nöbetçi noterler aracılığı ile işlem yapılması mümkündür.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular