Emekli Maaş Ödemeleri

Emekli maaşını Garanti BBVA’dan alanlara; ek ürün koşulsuz 1.200 TL’ye varan nakit promosyon!

.

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan protokol ile, 1-28 Şubat 2021 tarihleri arasında emekli maaşını 3 yıl boyunca Garanti BBVA’dan alma taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan, 1.200 TL’ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanabilecek.

Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2.500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira, 2.500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.

Garanti BBVA’lı emekliler şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil veya internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabilecek.

 • Emekli Maaşım için Garanti BBVA’yı Nasıl Seçerim?

  Yeni emekli olacağım:

  Yeni emekli olacaklar artık ilk maaş bankası olarak Garanti BBVA’yı seçebiliyor!

  • SSK ve Bağkur’dan emekli olacaklar, e-devletten veya SGK Müdürlükleri aracılığıyla dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde,
  • Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise çalışmakta oldukları kuruma iletecekleri emeklilik başvuru dilekçesinde “Garanti BBVA”yı tercih edebiliyor.

   

  Emekliyim, şu anda maaşımı başka bankadan alıyorum:

  • Tüm emekliler, en yakın Garanti BBVA şubesine yalnızca nüfus cüzdanıyla kolayca banka değişikliği yapabiliyor.
  • Ayrıca şubeye gelmeden, e-devlet’ten de görseldeki adımları izleyerek kolayca banka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet’e Garanti BBVA İnternet Bankacılığı aracılığıyla veya PTT’den alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
  • Bankamız müşterisi olup Emekli maaşını farklı bir bankadan yada PTT aracılığı ile alan ve maaşında hiçbir bloke bulunmayan müşterilerimiz, Mobil Bankacılık veya Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile emekli maaşını bankamıza aktarabilecek ve promosyon talep edebilecektir.

   

 • Emeklilerimize Özel Ayrıcalıklar

  • Emekli promosyonu, “emeklilerin özel bankası” Garanti BBVA’da!* Emekli maaşınızı, “emeklilerin özel bankası“ Garanti BBVA’ya taşıyın, 1.200 TL’ye varan nakit promosyondan yararlanma fırsatını kaçırmayın!.
  • Garanti BBVA ATM’de emeklilere özel menü! Paramatiklerde emekliler için hazırlanan özel menüyle bakiyenizin tamamını tek tuşla ve kuruşu kuruşuna çekebilirsiniz. Üstelik emekli maaşınızı çekerken maaş tutarınız kadar yapacağınız çekimlerde nakit çekim limit aşım ücreti ödemezsiniz.
  • SGK emeklilerine özel kredi fırsatı! Emeklilere özel indirimli faiz oranlarıyla gelir belgesiz*** destek, oto ve mortgage kredilerinden yararlanabilirsiniz.

   

  Emeklilerimize özel %1,29 faiz oranıyla kredi fırsatı!

  Kredi Tutarı (TL)

  Faiz Oranı (%)

  Vade (AY)

  Taksit (TL)

  Tahsis Ücreti (TL)

  Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı (TL)

  Yıllık Maliyet Oranı (%)

  Toplam Maliyet (TL)

  10.000 1,54 12 936,79 50,00 212,50 25,8352 11.294,02


  Kredi sürecinde müşteriler şubeye yönlendirilebilir. Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir. Krediden yararlanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir. Kampanya kapsamında 3-36 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilir. Bireysel ihtiyaç kredileri için maksimum vade sınırı çalışan, emekliler ya da kira geliri sahiplerinde 36 ay; yalnızca şahıs şirketi ya da şirket ortağı geliri olan müşteriler için 36 aydır. Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için vade sınırı 36 aydır. İhtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde, müşteri risklilik durumuna göre, başvuru ve kredi kullandırım anında değişebilir. 1,54 faiz, 10.000 TL ihtiyaç kredisi, 12 ay vade için geçerli hesaplama yapılmıştır. Taksit 936,79 TL, tahsis ücreti 50 TL, toplam yıllık maliyet oranı 25,8352%, sigorta ve vergi dahil ücretler 212,50 TL’dir. Yıllık maliyet oranı efektif yıllık faiz oranı olup, hesaplamaya sigorta dahil edilmemiştir. Sigorta primi; kredi tutarı, vadesi ve müşteri özelinde değişiklik gösterebilir. Kredi kullandırım ekranları önizlemedir, süreçler farklılık gösterebilir. Müşterilerin Şubeye yönlendirildiği durumlar olabilir. Bankamızın faiz, ücretler, vadeyi ve kredi süreçlerini değiştirme hakkı saklıdır. Bu hesaplamalar bilgilendirme amaçlı örnektir, bağlayıcılık içermemektedir.

  Müşteri kredi borcu tamamen kapanana kadar maaşını başka banka veya finans kurumuna aktarılmasını talep edemez.

 • Promosyon Ödeme Detayları

  *Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli olacaktır. Promosyon ödemesinden, gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır.

  Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2.500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira,  2.500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak. 1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ ü aşkın Garanti BBVA ATM’sinden emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

  Birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir.

  Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması sonrasında, bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Taahhüt süresi boyunca promosyona konu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyecektir.

  Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı kuruma taşınması  durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

  **Kuruşu kuruşuna çekim için Paracard’la işlem yapılmalı ve Garanti BBVA ATM’de Para Çekme Menüsü’nden “Bakiyenin tamamı” seçilmelidir. Bu uygulama, Garanti BBVA ATM’nin madeni para stokuyla sınırlıdır; yeterli madeni para olmaması durumunda ödeme gerçekleşmeyebilir.

  ***Emekli maaşı dışındaki gelirler için belge istenebilir.

 • E-Devlet veya SGK aracılığıyla gelen yeni müşterilerimiz:

  Pandemi süreci boyunca müşterilerimizin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca  şubelerimize gelmelerine gerek olmaksızın karşılamak için geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, belirli bir emekli maaş müşterisi kitlemizin şubeye gelmeden maaşlarına ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla, “Görüntülü Görüşme ile Dijital Kanal Şifresi Alma” akışını 04.08.2020 itibarıyla müşterilerimize sunmaya başladık.

   

  Emekli maaşını E-Devlet veya SGK aracılığıyla bankamıza aktaran yeni Garanti BBVA’lı müşterilerimiz şubeye gitmeden, Garanti BBVA Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirip müşteri temsilcimizle görüntülü görüşerek Garanti BBVA dijital parolasını kolayca oluşturabilirler.

   

  • Görüntülü görüşme için Garanti BBVA mobil uygulamasını telefonuna indiren müşterilerimiz, "Parola Al" akışı içerisinde TCKN ve Cep telefonu bilgisini girip, "Kartım bulunmuyor" u seçtikten sonra "SMS şifre" alanına cep telefonuna gelen SMS şifresini yazıp, "Görüşmeyi Başlat"a basarak müşteri temsilcisine bağlanır ve dijital parola alabilmek için gerekli görüntülü görüşmeyi gerçekleştirir.
  • Parola oluşturduktan sonra Garanti BBVA Mobil üzerinden promosyon taleplerini iletebilir, para transferi işlemlerini gerçekleştirebilir, QR kodla ATM den para çekebilirler.

   

  Görüntülü görüşme ile dijital parola alacak müşterilerin emekli maaşını E-Devlet ya da SGK aracılığıyla bankamıza taşımış olması, aktif bankamız müşterisi olma süresi ve hesap açılış süresi 90 günden az olması, banka sisteminde kayıtlı cep telefonu ve kimliğinin olmaması, görüşme esnasında yeni nüfus cüzdanın yanında olması gerekmektedir.

  Günlük havale, eft, swift limitleri 3000 TL'dir. Günlük QR ile para çekme limiti ise 5000 TL'dir.

  Dijital parola, parola oluşumu sonrası 90 gün geçerlidir, müşterilerimiz 90 gün içerisinde şubelerimizden imza ve kimlik teyidini yaptırarak dijital parolayı kullanmaya devam edebilirler.

  Dijital parola oluşturulduktan sonra 90 gün içerisinde (henüz şubeden kimlik ve imza tanıtımı yapılmadığı durumda) hesaplarınıza maaş ve maaşla bağlantılı ödemeler (örneğin ikramiye, promosyon gibi) dışında para yatırılması mümkün olmayacaktır. Herhangi bir kredili ürünümüz için yapacağınız başvurularınız, sadece şubelerimiz üzerinden gerçekleştirilebilir.

  Garanti BBVA Mobil yada İnternet Bankacılığı kanalları üzerinden Vadesiz Hesap açılışı işlemleri gerçekleştirilemeyecektir.

  Görüntülü görüşme ile dijital parola  alan müşterimiz parolasını unutması durumunda tekrar görüntülü görüşme sağlayıp yada parolamı unuttum adımından parola alamayacaktır. 

  Görüntülü görüşme  ile dijital parola alacak müşterilerimiz hafta içi her gün 09:00-23:00 saatleri içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilir.

   

  Emekli maaşını e-devlet veya SGK aracılığıyla Bankamızdan almaya başlayan yeni müşterilerimiz sizler için hazırladığımız videomuzu izlemek için lütfen tıklayın.

İlginizi çekebilir...

Otomatik Fatura

Garanti BBVA'dan otomatik ödeme talimatı verin, fatura takip derdinden kurtulun.

Otomatik Fatura
GSM TL Yükleme

CepBank'la dilediğiniz operatöre kolayca GSM TL yükleyin.

GSM TL Yükleme
HGS ve OGS Ödemeleri

HGS ve OGS ödemelerinizi tek tıkla gerçekleştirin.

HGS ve OGS Ödemeleri