Hisse (Pay)Senedi

Hisse (Pay) senedi işlemlerinizi internetten yapın, zaman kazanın.

.

Hisse (Pay) Senedi, ortaklarına sermaye paylarını belgelendirmek için verilen ve sahibine şirketin yıllık karından pay alma (temettü) hakkı veren kıymetli evraklardır. Garanti Yatırım Şubeleri, Garanti BBVA İnternet/Mobil ve 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ile BİAŞ’ta hisse senedi alım-satım işlemlerinize aracılık ediyor. Tüm bu işlemlerin yanı sıra halka arzlarda da aracınız oluyor.

Hisse senedi alım satımı yapabilmek için yatırım hesabı açılışınızı size en yakın Garanti BBVA Şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik, hisse senedi alım- satım işlemlerini Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden yaptığınızda, son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacminize göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanırsınız. Hisse senedi işlemlerinizi Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan yapmak ister misiniz?

*Garanti BBVA olarak; Sermaye Piyasası Mevzuatı ile emir iletimine izin verilen sermaye piyasası araçlarına (VİOP ve Pay Piyasası işlemleri gibi) ilişkin Müşteri Emirleri’nin Aracı Kurum’a (Garanti BBVA Yatırım) iletilmesi ve söz konusu emirlerin sonuçlarına ilişkin bilgilendirme yapılması” (“Emirlerin İletilmesi Hizmeti”) hizmeti verilebilmektedir.

Emir İletimine Aracı olan Garanti BBVA’nın “Emir İletilmesi Hizmeti” kapsamındaki sorumluluğu; Müşteri tarafından verilen emrin Aracı Kurum’a doğru şekilde ve mümkün olan en kısa sürede iletilmesi ve Sermaye Piyasası Mevzuatı ile öngörülen belge ve kayıtların birer örneğinin saklanması ile sınırlı olup, emirlerin gerçekleştirilmesine ilişkin yükümlülük Aracı Kurum’a (Garanti BBVA Yatırım) ait olacaktır.

 • Özellikler

  • Daha riskli ama getiri ihtimali de yüksek bir yatırım yapmayı tercih ediyorsanız hisse senedi bu tercihinizi karşılar.
  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan 40 güne kadar geçerli olacak alış satış emirleri verebilirsiniz.
  • Alım-satım işleminizin gerçekleşmesinden iki iş günü sonra para ve hisse senedi transferiniz gerçekleşir (takas).
  • Paranız 2 günlük süre için blokeye alınır; fakat bu sürede paranızı günlük repo veya fonla değerlendirebilirsiniz.
  • Garanti BBVA’nın sunduğu Komisyon Modelleri’nden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz. Hisse senedi işlemlerine uygulanan komisyon oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.

  Seanslar

  Seans Saatleri

  Açılış Seansı için Emir Toplama Seansı

  09:40 - 09:55

  Fiyat Belirleme ve Emir Eşleştirmeleri

  09:55 - 10:00

  Sürekli İşlem Seansı

  10:00 - 13:00

  Gün Ortası Tek Fiyat Seansı (Emir Toplama)

  13:00 - 13:55

  Fiyat Belirleme ve Emir Eşleştirmeleri

  13:55 - 14:00

  Sürekli İşlem Seansı

  14:00 - 18:00

  Kapanış Seansı

  18:01 - 18:05

  Fiyat Belirleme ve Emir Eşleştirmeleri

  18:05 - 18:08

  Kapanış Fiyatlı İşlemler

  18:08 - 18:10

İlginizi çekebilir...

e-Vadeli Hesap

İnternet Şubesi'ne özel faiz ile vadeli hesap açın, daha fazla getiri sağlayın.

e-Vadeli Hesap
Garanti BBVA Nakit Yönetimi

Size özel çözümler üretmeye devam ediyoruz

Size özel çözümler üretmeye devam ediyoruz.
İnternet Bankacılığı

Türkiye'nin en hızlı İnternet Bankacılığı

Türkiye'nin en hızlı İnternet Bankacılığı