12 Dev AdamBasketbol Okulları

Garanti BBVA'nın Basketbola Destek ProjeleriGaranti BBVA'nın Basketbola Destek Projeleri

Sadece bugüne değil geleceğe de yatırım...

Garanti BBVA, 2002 yılından bu yana Türkiye Basketbol Federasyonun önderliğiyle 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) projesini yürütüyor.

2018 yılına kadar basketbol kültürünü küçük yaştaki çocuklara benimsetmek, basketbolun Türkiye genelinde yaygınlaşmasını ve tabana yayılmasını sağlamak ve basketbol sevgisini tüm Türkiye’ye yaymak, bilinçli bir basketbol seyircisi yaratmak, geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek.amacını hedefeleyen 12 DABO’lar, 15 yılda 55 binin üzerinde çocuğu basketbolla tanıştırdı.

2017 yılı itibariyle 12 Dev Adam Basketbol Okulları geleceğin profesyonel basketbolcularını yetiştirmek amacıyca, her bir merkezde, milli takım antrenörleri tarafından yapılacak taramalar sonucunda seçilen öğrencileri, Türk basketbolunun altyapısını oluşturmak üzere eğitiyor. 2018’de ilk etapta 24 merkezde çalışmalara başlayan 12 DABO’nun, önümüzdeki 3 yıl içinde 81 ilde faaliyet göstermesi hedefleniyor.

12 DABO projesiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 12dabo@tbf.org.tr adresine yazabilirsiniz.