Garantili Otomatik Fatura

Fatura takip derdinden kurtulmak için Garanti BBVA’ya otomatik ödeme talimatı vermeniz yeter.Elektrik, su, doğal gaz, telefon, cep telefonu, Kablo TV, Dijital TV gibi faturalarınızın ödeme tarihlerini Garanti BBVA sizin yerinize takip eder. Böylece uzun kuyruklarda beklemenize, faturalarınızın ödeme tarihlerini takip etmenize gerek kalmaz.

Üstelik Avans Hesap sayesinde hesabınızda para olmasa bile faturalarınız ödenir. Otomatik ödemede bir aksilik olursa, gecikme faizini de Garanti BBVA öder.*

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Ödemeler menüsü Fatura adımından ya da Garanti BBVA şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Henüz Garanti BBVA’da hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine uğramanız yeterli.

*Bankamızdan kaynaklanan, bakiye yetersizliği dışında bir nedenle faturanızın ödenmesinde aksaklık olması durumunda gecikmeden kaynaklanan cezalar tarafımızdan ödenecektir.

 • Hesabınızda bakiye yeterliyse hesabınızdan, hesabınızda bakiye yeterli değilse Avans Hesap limitinizden fatura ödemelerinizi otomatik olarak yapabilirsiniz. Avans Hesabı’nız varsa, hesabınızda para olmasa da fatura, taksit ve kira ödemeleriniz için hazır kredi limitiniz var demektir. Limitiniz dolmuşsa kredi kartınızın nakit avans limitinden ödemeleriniz otomatik olarak yapılır. Hesabınıza para yatırdığınızda krediniz otomatik olarak kapanır ve sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz.

 • Tüm faturalarınızı kredi kartınızdan otomatik olarak ödeyebilir, Bonus/MR kazanabilirsiniz.

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri tanımladığınızda hesabınızda para olmadığı için ödenmeyen otomatik faturalarınızı kısa mesaj ya da e-mail ile anında öğrenebilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı, gelir belgeniz ve otomatiğe bağlatacağınız fatura ile şubelerimizden talimat verebilirsiniz.

 • Garanti kredi kartlarınız ile GSM TL Yükleme, Turkcell, Vodafone, Tellcom-Superonline ve KKTC Turkcell kurumları dışında gerçekleşecek elektrik, su, doğalgaz ve belli telekomünikasyon kurumlarına ait otomatik fatura ödemelerinize faturanın kredi kartınızdan tahsil edildiği günden itibaren başlayarak kredi kartınızın son ödeme tarihine kadar fatura tutarı üzerinden aylık %1,89 faiz (KKDF ve BSMV hariç) yansıtılır. Otomatik fatura tahsilatı ekstrelendikten sonra erken kapama yapılamamaktadır.

 • Daha Önce Ödediğiniz Fatura Bilgileri ile Ödeme

   Faturalarınızı ödemek istiyor ve fatura bilgilerini hatırlamıyorsanız, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı “Ödemeler” menüsü “Fatura” adımına girmeniz yeter. Garanti BBVA sizin yerinize daha önceden ödemiş olduğunuz fatura bilgilerini hatırlayarak ödemelerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlar. Böylece fatura öderken gerekli olan, uzun tesisat numaraları, abone numaraları, sözleşme numaraları, üye işyeri numaraları gibi bilgileri ezberlemenize gerek kalmaz. Üstelik, ödeme yaparken “Otomatik Fatura Ödeme Talimatı” verebilir ve faturalarınızın takibini Garanti BBVA’ya alabilirsiniz.

   • Son iki ay içerisinde manuel olarak ödemiş olduğunuz ve fatura ödeme talimatı vermediğiniz faturalar, Ödeme menüsü Fatura adımı Fatura/Abone No ile Ödeme bölümünde listelenmektedir.
   • İlgili listeden ödemek istediğiniz faturayı seçebilir, fatura bilgilerini girmenize gerek kalmadan ödeme yapabilir ve ödeme anında otomatik ödeme talimatı tanımlayabilirsiniz.

   Hem ödeme hem de talimat vermek istiyorsanız, “ŞİMDİ ÖDEVE OTOMATİK ÖDEME TANIMLA” seçeneğine tıklayarak faturanızın hem ödenmesini hem de otomatik fatura ödeme talimatı tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

   Sadece ödeme yapmak istiyorsanız, “ŞİMDİ ÖDE” seçeneğine tıklayarak faturanızı ödeyebilirsiniz.

   • Fatura bilgilerinizin yanında, daha önce faturayı ödediğiniz hesap/kart bilgilerini de hatırlıyoruz. Ödeme/talimat anında hesap/kart bilgilerine otomatik olarak dolu bir şekilde ekranda yer veriyoruz. Bu sayede işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
   • Üstelik, ilgili ekranda fatura ödeme işlemi yapmasanız bile daha önce ödemiş olduğunuz faturalar için yeni bir borç gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.