Garantili Otomatik Fatura

Fatura takip derdinden kurtulmak için Garanti BBVA’ya otomatik ödeme talimatı vermeniz yeter.Elektrik, su, doğal gaz, telefon, cep telefonu, Kablo TV, Dijital TV gibi faturalarınızın ödeme tarihlerini Garanti BBVA sizin yerinize takip eder. Böylece uzun kuyruklarda beklemenize, faturalarınızın ödeme tarihlerini takip etmenize gerek kalmaz.

Üstelik Avans Hesap sayesinde hesabınızda para olmasa bile faturalarınız ödenir. Otomatik ödemede bir aksilik olursa, gecikme faizini de Garanti BBVA öder.*

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Ödemeler menüsü Fatura adımından ya da Garanti BBVA şubelerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Henüz Garanti BBVA’da hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine uğramanız yeterli.

*Bankamızdan kaynaklanan, bakiye yetersizliği dışında bir nedenle faturanızın ödenmesinde aksaklık olması durumunda gecikmeden kaynaklanan cezalar tarafımızdan ödenecektir.

 • Hesabınızda bakiye yeterliyse hesabınızdan, hesabınızda bakiye yeterli değilse Avans Hesap limitinizden fatura ödemelerinizi otomatik olarak yapabilirsiniz. Avans Hesabı’nız varsa, hesabınızda para olmasa da fatura, taksit ve kira ödemeleriniz için hazır kredi limitiniz var demektir. Limitiniz dolmuşsa kredi kartınızın nakit avans limitinden ödemeleriniz otomatik olarak yapılır. Hesabınıza para yatırdığınızda krediniz otomatik olarak kapanır ve sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz.

 • Tüm faturalarınızı kredi kartınızdan otomatik olarak ödeyebilir, Bonus/MR kazanabilirsiniz.

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Garanti BBVA Bilgilendirme Hizmetleri tanımladığınızda hesabınızda para olmadığı için ödenmeyen otomatik faturalarınızı kısa mesaj ya da e-mail ile anında öğrenebilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı, gelir belgeniz ve otomatiğe bağlatacağınız fatura ile şubelerimizden talimat verebilirsiniz.

 • Garanti kredi kartlarınız ile GSM TL Yükleme, Turkcell, Vodafone, Tellcom-Superonline ve KKTC Turkcell kurumları dışında gerçekleşecek elektrik, su, doğalgaz ve belli telekomünikasyon kurumlarına ait otomatik fatura ödemelerinize faturanın kredi kartınızdan tahsil edildiği günden itibaren başlayarak kredi kartınızın son ödeme tarihine kadar fatura tutarı üzerinden aylık %1,80 faiz (KKDF ve BSMV hariç) yansıtılır. Otomatik fatura tahsilatı ekstrelendikten sonra erken kapama yapılamamaktadır.

 • Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Kampanyası

   Kampanya Detayları

    

   • 1-31 Mart 2022 tarihleri arasında verilecek ilk yeni otomatik fatura talimatı için 20 TL, iki fatura talimatı için 40 TL, üç fatura talimatı için 60 TL, dört fatura talimatı için 80 TL, beş fatura talimatı için toplam 100 TL bonus kazanılacaktır.
   • Kampanyaya katılmak için 31 Mart 2022 23:59'a kadar FATURA yazıp 3340’a göndermeniz ve Garanti BBVA sisteminde kayıtlı bulunan kredi kartınızdan otomatik fatura talimatı vermeniz gerekmektedir. BonusFlaş, Garanti BBVA şubeleri, 444 0 333 Müşteri İletişim Merkezi üzerinden verilecek talimatlarda SMS gönderme zorunluluğu yoktur.
   • Sistemimizde kayıtlı olmayan cep telefonlarından gönderilen katılım başvuruları dikkate alınmayacaktır.
   • Kampanya kapsamında bir müşterinin vereceği tüm otomatik fatura ödeme talimatlarından kazanabileceği bonus tutarı 100 TL ile sınırlıdır.
   • Kampanyaya Bonus / Bonus American Express / Money Bonus / Bonus Genç / Bonus Flexi / Flexi kredi kartlarınızla verilecek otomatik fatura ödeme talimatları dahildir.
   • Kampanya kapsamında kazanılan bonus, 6 Nisan 2022’de kazanım sağladığınız kullanılabilir ve açık statüdeki kredi kartınıza yüklenecektir.
   • Birden fazla karttan otomatik fatura talimatı verilmesi durumunda en çok kazanan karta ödül yüklemesi yapılacaktır.
   • Kampanya süresi içerisinde kredi kartından verilen otomatik fatura ödeme talimatı iptal edilip tekrar kredi kartına bağlanan faturalar kampanyaya dahil değildir.
   • Kampanya süresi içerisinde, hesaptan verilen otomatik bir  talimatın sadece ödeme aracı değiştirilmelidir. İptal edilerek tanımlanırsa kampanya dışında kalır.
   • Kampanya süresi içerisinde, hesapta veya kredi kartında manuel ödeme için kayıtlı faturalar iptal edilerek otomatik fatura ödeme talimatına çevrilirse kampanyaya dahil edilecektir.
   • Kampanya kapsamında yüklenen bonusun geri alınmaması için; 1 Mart 2023’e kadar kampanya süresinde tanımlanan fatura talimatı adedi kadar faturanın kredi kartınıza tanımlı olması ve 1 Mart 2023’e kadar en az 1 kere fatura tahsilatının karttan yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde yüklenen bonus 1 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır.
   • Garanti BBVA kredi kartlarınız ile Turkcell, Vodafone, GSM TL Yükleme, Tellcom-Superonline, Biri ADSL, KKTC Turkcell, Vodafone Net kurumları dışındaki kurumlardan gerçekleşecek elektrik, su, doğalgaz, telefon operatörü ve benzeri otomatik fatura ödeme talimatları için ücret yerine ödemenin gerçekleştiği tarihten itibaren fatura tutarı üzerinden akdi faiz oranında faiz (KKDF ve BSMV hariç) uygulanacaktır.
   • Garanti BBVA istediği zaman bu kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar.

    

 • Daha Önce Ödediğiniz Fatura Bilgileri ile Ödeme

   Faturalarınızı ödemek istiyor ve fatura bilgilerini hatırlamıyorsanız, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı “Ödemeler” menüsü “Fatura” adımına girmeniz yeter. Garanti BBVA sizin yerinize daha önceden ödemiş olduğunuz fatura bilgilerini hatırlayarak ödemelerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlar. Böylece fatura öderken gerekli olan, uzun tesisat numaraları, abone numaraları, sözleşme numaraları, üye işyeri numaraları gibi bilgileri ezberlemenize gerek kalmaz. Üstelik, ödeme yaparken “Otomatik Fatura Ödeme Talimatı” verebilir ve faturalarınızın takibini Garanti BBVA’ya alabilirsiniz.

   • Son iki ay içerisinde manuel olarak ödemiş olduğunuz ve fatura ödeme talimatı vermediğiniz faturalar, Ödeme menüsü Fatura adımı Fatura/Abone No ile Ödeme bölümünde listelenmektedir.
   • İlgili listeden ödemek istediğiniz faturayı seçebilir, fatura bilgilerini girmenize gerek kalmadan ödeme yapabilir ve ödeme anında otomatik ödeme talimatı tanımlayabilirsiniz.

   Hem ödeme hem de talimat vermek istiyorsanız, “ŞİMDİ ÖDEVE OTOMATİK ÖDEME TANIMLA” seçeneğine tıklayarak faturanızın hem ödenmesini hem de otomatik fatura ödeme talimatı tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

   Sadece ödeme yapmak istiyorsanız, “ŞİMDİ ÖDE” seçeneğine tıklayarak faturanızı ödeyebilirsiniz.

   • Fatura bilgilerinizin yanında, daha önce faturayı ödediğiniz hesap/kart bilgilerini de hatırlıyoruz. Ödeme/talimat anında hesap/kart bilgilerine otomatik olarak dolu bir şekilde ekranda yer veriyoruz. Bu sayede işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
   • Üstelik, ilgili ekranda fatura ödeme işlemi yapmasanız bile daha önce ödemiş olduğunuz faturalar için yeni bir borç gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.