YeşilMortgage

Çevreye duyarlı, uygun faizli ve avantajlı masraf tutarı ile kredi kullanmak isteyenlere…

.

Deprem kuşağında yer alan ve yapılarının büyük bir kısmının yenilenmesi gereken Türkiye için kentsel dönüşüm en önemli maddelerden biri. Binaların yenilenme sürecinde ise enerji verimliliği ve yeni yapıların yeşil binalara dönüştürülmesi büyük önem taşıyor. Garanti BBVA olarak sürdürülebilirlik kavramını içselleştirip, kaynakların gelecek nesillere de aktarılabilir olmasına katkı sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız.
Bu kapsamda EBRD ve IFC ile birlikte işbirliği yaparak, avantajlı faiz oranlarıyla, enerji verimliliği yüksek binaları desteklemek amacıyla Türkiye’nin ilk yeşil konut kredisi uygulaması olan “Green Mortgage (Yeşil Mortgage)” ürününü hayata geçirdik. Yeşil Mortgage faiz oranlarını avantajlı hale getirmenin yanı sıra kredi tahsis ücretinde %50 indirim kolaylığı sağladık. Yeşil Ev Kredisi ürünümüzden, “Enerji Kimlik Belgesi” (EKB) sınıfı A ya da B olan konutları almayı tercih eden ve belgeyi temin eden müşterilerimiz faydalanabilecektir.
Tüm bunların yanı sıra, enerji verimliliği A ya da B sınıfı olan evlerde yaşamanın, aylık ısınma, elektirik gibi giderlerinize sağlayacağı ciddi katkılar bulunmaktadır. Bu katkılar göz önünde bulundurulduğunda, avantajlı faiz oranı, avantajlı tahsis ücreti gibi finansal açıdan yeşil Mortgage ürünü faydalarının yanı sıra aylık sabit giderlerinizde de yeşil Mortgage ile önemli tasarruflar sağlayabilirsiniz. Enerji sınıfı A ya da B olan çevreye duyarlı evlerde yaşamanın sağlayacağı finansal avantajlarla birlikte, sağlıklı binaların hayat kalitenizde yaratacağı olumlu etkilerin de katkısını görebilirsiniz.
Özetle, yeşil konut tercihiniz ile hem avantajlı bir konut kredisi kullanabileceksiniz hem de evinizde yaşarken tasarruf ederek hane gelirinize katkı sağlamış olacaksınız. Sizde bu avantajlı ve çevreye duyarlı ürünümüzden faydalanmak isterseniz, Garanti BBVA şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Telefon üzerinden bilgi almak isterseniz; 444 38 46 çağrı merkezi ekibimizi arayarak veya sitemiz üzerinden form doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz. Mortgage Uzmanlarımız, bıraktığınız iletişim bilgilerinden size ulaşacaktır.

 • Özellikler

  • Koşullarınızın uygun olması durumunda satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  • İndirimli tahsis ücreti avantajından yararlanabilirsiniz.
  • Kredi kullanımı esnasında Garanti BBVA’da geçerli olan “Avantajlı Yeşil Mortgage” faiz oranı uygulanır.
  • Konut kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
  • Maksimum kredi vadesi 240 aydır.
  • Size en uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Sadece mesken alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
  • Teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte şubelerimiz gerekli gördüklerinde kefil talep etme hakkına sahiptir.
  • Sabit faizli kredilerde, kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa, ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.

İlginizi çekebilir...

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!
Online Morgage Uzmanı

Online Mortgage Uzmanı size en uygun teklifi anında öğrenebilirsiniz.

Mortgage Uzmanı Garanti
Ev Sigortası

Evinizde oluşabilecek zararları garanti altına alın, aklınız evinizde kalmasın!

Ev Sigortası