Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Tekerlekli Sandalye Basketbolu

    Tekerlekli Sandalye Basketbolu

    Garanti BBVA, 2001’den beri süre gelen Türk Basketboluna desteğini bir adım daha ileri taşıyarak, 2013’te, kadın, erkek ve genç Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımlarına sponsor oldu.

    Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile imzaladığı anlaşmayla; bu alanda başarılı sporcuların yetiştirilmesine, uluslararası başarıların devam etmesine katkı sağlıyor. Tekerlekli sandalye basketbolcularımızın, ülkemize daha nice kupalar ve başarılar getireceği inancıyla, bilinirliği daha da artırmayı, toplumun ilgisini bu alana çekmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda tıpkı 12 Dev Adam ve Potanın Perilerinde olduğu gibi Garanti BBVA tekerlekli sandalye kadın milli takımına “12 Sihirli Bilek”, erkek milli takımına ise “12 Cesur Yürek” ismini armağan etti.

    12 Cesur Yürek, 2013’de Avrupa ikincisi ve, 2014 Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’nda dünya 3.sü oldu. Millilerimiz, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil etti ve Paralimpik Oyunları 4. Olarak tamamladı. 2017 yılına gelinde ise 12 Cesur Yürek Avrupa şampiyonu olarak süre gelen başarıları taçlandırdı. 2020 Tokyo Paralimpik oyunlarında üst üste 3. kez paralimpik seviyede ülkemizi temsil etti.

    12 Sihirli bilek 2018 yılında İtalya’da B Division Avrupa şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

    U22 Erkek Milli takımımız ise 2017 ve 2018’de arka arkaya Avrupa Şampiyonluğuna ulaştı ve geleceğimizin ne kadar parlak olduğunu kanıtladı.