bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Ekolojik Durumum

    Karbon ayak izimizi Garanti BBVA Mobil'den takip edelim. Hep birlikte nasıl azaltabileceğimizi öğrenelim.

    Garanti BBVA olarak uzun yıllardır çalışanlarımıza, müşterilerimize, topluma ve ülke ekonomisine karşı sorumlu bir banka bilinciyle, “Sürdürülebilirlik” anlayışını işimizin odağına koyuyoruz.

     

    Sürdürülebilir bir gelecek için bugün etrafımızı çevreleyen risklerin farkındayız. Dünyamıza ve geleceğimize iyi bakmak için kendi faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel etkilerimizi en aza indirecek uygulamalarla, Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadelesine ve düşük karbonlu ekonomiye geçişine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

    Müşterilerimizi de sorumluluk odaklı bu dönüşüme teşvik ederek, sürdürülebilirlik alanında kendilerine sosyal ve çevresel hedefler koymalarına yardımcı oluyoruz.

    Biliyoruz ki alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük ancak sürdürülebilir değişikliklerle bile karbon ayak izimizi azaltabilir ve gezegene verdiğimiz zararı en aza indirebiliriz.

    Garanti BBVA Mobil’de “Durumum” alanında yer alan Ekolojik sayfasında, müşterilerimizin karbon ayak izlerini takip etmelerini sağlayarak bu konuda farkındalık kazanmalarını amaçlıyor ve sunduğumuz önerilerle karbon ayak izlerini azaltmalarına destek oluyoruz. Teknolojik gücümüzü, insanların ve toplumun hayatına dokunacak, dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak faydaya çeviriyoruz.

    • Detaylar

     Karbon Ayak İzi Nedir? Ekolojik Durumum Alanında Neler Sunuyoruz?

     • Karbon Ayak izi, birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Karbon ayak izi doğrudan (birincil) ve dolaylı (ikincil) olmak üzere iki parçadan oluşur: Birincil ayak izi evsel enerji tüketimi ve ulaşım gibi faaliyetlerimizin, ikincil ayak izi ise satın aldığımız ürünlerin imalatı ve nakliyesi gibi tüm yaşam döngüsü sonucu ortaya çıkan CO2 emisyonlarının ölçüsüdür.
     • Garanti BBVA Mobil'de alt menüde yer alan “Durumum” alanındaki Ekolojik sayfasında, fatura ve akaryakıt harcamalarınıza göre karbon ayak izi hesaplamanızı CO2, su ve ağaç cinsinden gösteriyoruz.
     • Değerlendirme alanında son iki yılın karbon ayak izi hesaplamalarının karşılaştırılmasını sunuyoruz.
     • Sürdürülebilir Bilgiler alanında çevreye etkimizi nasıl en aza indirebileceğimize yönelik bilgiler sunuyor, Ekolojik Adımlar alanında sunduğumuz kişiye özel önerilerle, sürdürülebilir ürün ve hizmetler hakkında farkındalık sağlıyoruz.

     Sürdürülebilir bir yaşam için birlikte bu dönüşümün bir parçası olabiliriz...

     Henüz müşterimiz değilseniz, şubeye gitmeyerek basılı sözleşmeleri imzalamadan ve ulaşım araçlarını kullanmadan Garanti BBVA Mobil’den müşterimiz olabilirsiniz. Bu sayede kağıt tüketimini ve karbon emisyonunu azaltmaya destek olabilirsiniz. Ayrıca dijital ekstre tercih ederek hesap/kart hareketleri, ekstre, bakiye gibi tüm detayları hızlı ve güvenli bir şekilde Garanti BBVA Mobil veya İnternet’ten takip edebilir; karbon ayak izinizi azaltarak doğayı koruyabilirsiniz. Biz de doğaya katkılarınızdan dolayı sizin adınıza ecoDrone ile ulaşması zor alanlara tohum topu bırakarak iklim krizi ile mücadeleye katılıyoruz.

     Daha yaşanabilir bir gelecek için birlikte atacağımız küçük adımlarla büyük etkiler yaratalım, dünyamıza ve geleceğimize birlikte iyi bakalım.

     Su, doğalgaz, elektrik faturası ödemelerinizi ve akaryakıt harcamalarınızı Garanti BBVA aracılığı ile yaparak karbon ayak izinizin daha doğru hesaplanmasını sağlayabilirsiniz.

     Mobil’den sunulan karbon ayak iziniz 1 gün gecikmeli olarak hesaplanmaktadır. Faturalara yansıyan kurum ödemelerinden dolayı hesaplamalarda sapmalar yaşanabilir. Elektrik faturası yenilenebilir olan müşterilerimiz için farklı bir hesaplama yöntemi üzerine çalışmalarımız devam etmektedir.