Kartlar Kanunu

.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu

Bankaların Yıllık Kart Ücreti Alması Yasal Mıdır?

Kredi kartları konusundaki hukuksal kargaşayı önlemek için 23.02.2006 tarihinde Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu çıkartıldı. İhtiyaç duyarsanız bu kanunu okuyarak, kredi kartları ile ilgili hukuki işlemlerin gerekçe ve uygulamasıyla ilgili ayrıntılı detaylara ulaşabilirsiniz.

Bonus kartlarımız ile 500.000’e yakın üye işyerinde yılda 5 büyük kampanyadan 300 TL, kampanyasız harcamalarından ise 50 TL kazanarak toplam 350 TL’ye varan bonus kazanabilirsiniz. Fiziki alışverişlerin yanı sıra internet siteleri üzerinden de 10 binden fazla noktada güvenle alışveriş yapılabilirsiniz. Tüm alışverişlerinizde 12 aya varan ücretsiz taksit imkanından faydalanılabilirsiniz. Nakde ihtiyaç duyduğunuzda 4.700’den fazla Garanti BBVA ATM’lerinden nakit avans çekebilirsiniz.

Bu ürün ve hizmetlerin sağlanması aşamasında oluşan zorunlu masrafların ve verilen hizmetin kalitesinin sağlanması yanında bir takım operasyonel masrafların varlığı sebebiyle yıllık kart ücreti alınmaktadır. Ayrıca bonus kartınızı düzenli kullandığınızda ödediğiniz kart ücretinden çok daha fazlasını kazanırsınız.

Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in (Yönetmelik) 6. maddesi ve Yönetmelik EK – 1, kart çıkaran kuruluşlar tarafından kredi kartı kullanımından dolayı yıllık kart ücreti alınabileceği belirtilmiştir.

Ücret yansıtılacak günden 180 gün öncesine kadar işlem yapmayan kredi kartlarından yasa gereği ücret alınmaz. Ücret yansıtılmadan 1 ay önce ekstrede bilgilendirmesi yapılır.

 

İlginizi çekebilir

Kartınızı iyi günlerde kullanın.Kartınızı iyi günlerde kullanın.