ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti BBVA ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Koronavirüs Salgınına Karşı Aldığımız Önlemler

Değerli Müşterilerimiz,

Garanti BBVA olarak çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını önceliğimiz olarak görüyoruz. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı, halihazırda tüm lokasyonlarımızda uyguladığımız Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca belirlenen önlemlere ek olarak, bankacılık hizmetlerinde kesintiye gitmeden, bugünden itibaren bir dizi yeni uygulamayı da hayata geçiriyoruz.

 

Müşterilerimizin sağlığını korumak için;

  • Öncelikle tüm nakit dışı işlemleriniz için Garanti BBVA Mobil ve internet bankacılığını kullanmanızı öneriyoruz. Şubelerimizden hizmet almak istiyorsanız da her türlü servisi eksiksiz sunacağız. Sık yapılan bankacılık işlemlerinin Garanti BBVA Mobil’den nasıl yapıldığının gösterildiği videoları buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
  • Şubelerimiz 6 Mayıs 2020 itibarıyla normal çalışma saatleri olan 09.00-12.30 ve 13.30-17.00 arasında hizmet verecek.
  • Finansal işlemlerinizi daha hızlı ve kolay yapabilmeniz için, yeni bir değerlendirmeye kadar ATM’lerden günlük para çekme limitleri yükseltilmiştir. Günlük çekebileceğiniz en yüksek tutar 5.000 TL’den başlamaktadır.
  • Müşterilerimizin şubelerimizde fiziksel olarak birbirinden daha uzak olmasını sağlamak amacıyla, şube içinde aynı anda hizmet alan müşteri sayısını kontrollü olarak belirleyeceğiz. Bu konuda Güvenlik Görevlilerimiz gerekli yönlendirmeleri yapacak. Yoğunluk olan şubelerde müşteriler belirli bir sırayla içeriye alınacak.
  • İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması Genelgesi kapsamında, toplu olarak çalışılan işyerlerinde hem çalışan hem de müşterilerin maske takması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda, şubemizden hizmet almak isteyen müşterilerimizin de şubede bulundukları süre boyunca maske takması gereklidir.
  • Aynı genelge kapsamında 20 yaş altındaki müşterilerimizin, 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara  Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi kapsamında da 65 yaş ve üzerindeki müşterilerimizin işlemleri için öncelikli olarak Garanti BBVA Mobil ve Internet Bankacılığını tercih etmesi gereklidir.
  • Bu noktada siz değerli müşterilerimize çok zorunlu olmadıkça evinizde kalmanızı ve şubelere gitmemenizi, alışverişlerde öncelikle banka kartı veya kredi kartı kullanmanızı ve mümkünse temassız ödemeyi tercih etmenizi, nakit paraya ihtiyaç duymanız halinde ise ATM’lerden işlemlerinizi ATM’ye dokunmadan QR kodla yapmanızı öneriyoruz.

 

Çalışanlarımızın sağlığını korumak için;

 • Genel müdürlük, bölge müdürlüğü veya şube gibi, tüm lokasyonlarımızda hizmet veren ve Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanlarımıza idari izin kullandırarak bu çalışanlarımızın evlerinde kalmalarını istedik.
 • Çalışanlarımızın büyük bir kısmı, 17 Mart Salı gününden itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış şekilde, mesailerini uzaktan erişim modeliyle evlerinden sürdürecek.
 • Çalışanlarımız için temel sağlık malzemelerini eksiksiz olarak temin ettik ve kullanım yöntemleri konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık.
 • Tüm müşteri ziyaretleri, toplantı ve etkinlik katılımlarını, sürecin gelişimine bağlı olarak yeniden düzenlenecek şekilde durdurduk.
 • Okulların tatil edilmesiyle birlikte, anaokulu ve ilköğretimde okuyan çocukları olan çalışanlarımızdan dileyenlerin bu dönemde izin kullanımlarında kolaylık sağlıyoruz.

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve toplumun sağlığını gözeterek uygulamaya aldığımız bu önlemler, sizlerin desteğiyle amacına ulaşacaktır.

Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Garanti BBVA ne zaman kuruldu, vizyon, misyon ve stratejisi nedir?

  Garanti BBVA 1946 yılında Ankara'da kuruldu. Garanti BBVA'nın vizyonu: Avrupa'nın en iyi bankası olmaktır, stratejisi: uzun vadeli sürdürülebilir büyüme kaydetmektir. Detaylı bilgi

 • Mülakatlarda adaylardan ne bekleniyor?

  Deneyimsiz / Deneyimli tüm mülakatlarımızda adaylarımızı bankamız değerleri ve pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiler çerçevesince değerlendiriyoruz. Detaylı bilgi

 • Kimler başvurabiliyor?

  İlanlarımızda belirtilen kriterlere uygun olan tüm adaylarımız başvuruda bulunarak süreçlerimize dahil olabilir. Detaylı bilgi

 • Ağırlıklı olarak hangi pozisyonlar için alım yapılıyor?

  Alımlarımızın yaklaşık %75’ini yeni mezunlar oluşturuyor. Müşteri Danışmanı, Çağrı Merkezi Asistanı, Operasyon Asistanı alımlarımız yıl boyu; Şubelerimiz ve Genel Müdürlük birimlerimiz için Yetkili ve Müfettiş Yardımcısı alımlarımız ise, her yıl 1 kez gerçekleştiriliyor. Bunun dışında Genel Müdürlük ve şube müdürlüklerimize gerçekleştirdiğimiz bankacılık alanında deneyimli adaylarımız için alımlarımız da yıl boyu sürmektedir. Detaylı bilgi