ÖnemliGelişmeler

Önemli GelişmelerGaranti BBVA ve bankacılık ile ilgili tüm gelişmeler

Banka olarak, gelecek nesilleri düşünerek çevresel ve sosyal standartlarda her zaman en iyisini hedefledik ve bu yönde ilerlemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü de kutlarız. 

Bildiğiniz gibi, 2011 yılında oluşturduğumuz Çevresel ve Sosyal Kredi Politikalarımızla, finanse ettiğimiz projelerin çevresel ve sosyal risklerini inceliyor, değerlendiriyor ve yönetiyoruz. Bu kapsamda, yatırım tutarı 20 milyon USD ve üzeri olan projeleri ise kapsamlı bir risk değerlendirme sistemine tabi tutuyoruz. Risk değerlendirme sistemimize göre, projenin etkilerini yönetmek adına belli bir aksiyon planı oluşturup kredi sözleşmelerine ek yapıyoruz ve buna uyum zorunlu hale geliyor. Bu sürecin kurulumundan itibaren, çevresel ve sosyal risk yönetiminde uluslararası en iyi uygulamalara paralel olarak sistemimizi geliştirmeye ve aksiyon almaya devam ediyoruz.

Mayıs 2016 itibariyle de, 20 milyon USD olan bu limiti 10 milyon USD’ye düşürme kararı aldık. Böylelikle, proje finansmanında çevresel ve sosyal performans açısından bir benchmark kabul edilen Ekvator Prensipleri uygulamalarına daha da yaklaşmış olduk. Buna ilaveten, finansal danışmanlık verilen projeleri de kapsama aldık.
Bu gelişmelerle birlikte, bankamız tarafından finanse edilen projelerdeki detaylı risk analizi kapsamına girecek olan proje miktarını genişletmiş olarak, gerek kurumumuzun risklerinin, gerekse müşterilerimizin çevreye ve topluma olan etkilerinin minimuma indirilmesi ve yönetimi açısından bir adım öteye gitmiş oluyoruz.
Banka olarak, gelecek nesilleri düşünerek çevresel ve sosyal standartlarda her zaman en iyisini hedefledik ve bu yönde ilerlemeye devam edeceğiz.
Bu vesileyle, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü de kutlarız.

Bu haber ile tüm çalışanlarımıza, çevresel ve sosyal risklerimizi nasıl ele aldığımızı ve ve bu konuda banka olarak uluslararası standartları takip edip bu konuda aksiyon aldığımızı ve süreçlerimizi geliştirdiğimizi duyurmak istiyoruz.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Garanti BBVA ne zaman kuruldu, vizyon, misyon ve stratejisi nedir?

  Garanti BBVA 1946 yılında Ankara'da kuruldu. Garanti BBVA'nın vizyonu: Avrupa'nın en iyi bankası olmaktır, stratejisi: uzun vadeli sürdürülebilir büyüme kaydetmektir. Detaylı bilgi

 • Mülakatlarda adaylardan ne bekleniyor?

  Deneyimsiz / Deneyimli tüm mülakatlarımızda adaylarımızı bankamız değerleri ve pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiler çerçevesince değerlendiriyoruz. Detaylı bilgi

 • Kimler başvurabiliyor?

  İlanlarımızda belirtilen kriterlere uygun olan tüm adaylarımız başvuruda bulunarak süreçlerimize dahil olabilir. Detaylı bilgi

 • Ağırlıklı olarak hangi pozisyonlar için alım yapılıyor?

  Alımlarımızın yaklaşık %75’ini yeni mezunlar oluşturuyor. Müşteri Danışmanı, Çağrı Merkezi Asistanı, Operasyon Asistanı alımlarımız yıl boyu; Şubelerimiz ve Genel Müdürlük birimlerimiz için Yetkili ve Müfettiş Yardımcısı alımlarımız ise, her yıl 1 kez gerçekleştiriliyor. Bunun dışında Genel Müdürlük ve şube müdürlüklerimize gerçekleştirdiğimiz bankacılık alanında deneyimli adaylarımız için alımlarımız da yıl boyu sürmektedir. Detaylı bilgi