Döviz Kurları

Döviz Çevirici

Alım yapılacak tutar

Alım yapmak için gereken tutar

Döviz Al / Sat

Döviz Kurları

Döviz CinsiBanka AlışBanka SatışDeğişim Oranı

Döviz, yabancı ülkelerin resmi olarak kullanımda olan para birimlerine denilmektedir. Herhangi bir ülkenin parasının, başka bir ülkenin (veya ülkelerin) parasına dönüştürülmesiyle ilgili işlemler de döviz işlemi veya kambiyo işlemi olarak bilinmektedir. 

Diğer ülkelerin para birimlerinin Türkiye'de TL karşılığına ise "döviz kuru" denir. Örnek olarak; doların türk lirası cinsinden değerine dolar kuru, euronun türk lirası cinsinden değerine de euro kuru denir.

Döviz kuru, alış ve satış işlemleri olmak üzere iki farklı şekilde belirlenir. Döviz alış kuru, döviz alınması sırasında kullanılan fiyattır. Döviz satış kuru ise döviz satılması sırasında kullanılır.

Döviz kurları, serbest piyasa çerçevesinde alıcıların ve satıcıların karşılıklı olarak anlaşmaları ile belirlenir. Serbest piyasa döviz kurları, arz talep dengesi veya çeşitli nedenlerden dolayı anlık olarak farklılık gösterebilir. Ülkelerin ekonomilerindeki değişiklikler, alım-satım rakamlarında olan önemli oynamalar, güncel döviz kurları üzerinde farklılıklara sebep olabilir.

Güncel döviz kurları ekranından dolar, euro, pound ve diğer farklı para birimi kurları canlı olarak takip edilebilmektedir. Garanti BBVA İnternet ve Garanti BBVA Mobil'den istediğiniz miktarı kolay bir şekilde girebildiğiniz döviz kurları ekranından, alış ve satış fiyatlarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca kurlarda son durum oranlarını takip etmek için Garanti BBVA döviz hesaplama aracını kullanabilir, dolar ve euro fiyatları ile tl kuru arasında veya farklı para birimleri ile ayrıntılı hesaplamalar yapabilirsiniz.

Döviz dönüştürücü aracını kullanmak için tek yapmanız gereken çevirmek istediğiniz rakamı yazdıktan sonra alış/satış fiyatı seçiminizi yapmaktır. Dönüştürmek istediğiniz para birimini ‘’alım yapılacak tutar’’ ya da ‘’satış yapılacak tutar’’ bölümüne yazdıktan sonra tutarın karşılığını ekranda görebilirsiniz.

Bütün döviz kurlarını ve çapraz kurları paragaranti'den de takip edebilirsiniz.

Değişim oranı bir önceki günün kapanış tutarı üzerinden hesaplanmaktadır.