bell-icon

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Finansal Sağlık
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    YUVAM Hesabı

    Yurt Dışındaki Yerleşik Vatandaşlara Özel Mevduat Hesabı

    Birikimleriniz yurt dışındaki yerleşik müşterilerimize özel YUVAM Hesap ile daha değerli! Yurt dışında yaşayan müşterilerimize özel yüksek getiri avantajı sunan Garanti BBVA YUVAM Hesabı ile mevduatınızı kur değişimlerine karşı koruyabilir, vade sonunda ek getiri kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

    YUVAM Hesabı ile USD, EUR ve GBP para birimlerindeki birikimlerinizi TL vadeli mevduatta değerlendirebilir, hem ilave getiri elde edebilir hem de mevduatınızı yabancı para birimlerine karşı koruyabilirsiniz.

    Henüz Garanti BBVA’da hesabınız yoksa açtırmanız ve Garanti BBVA’nın ayrıcalıklarla dolu bankacılık deneyimiyle tanışmanız için sizi şubelerimize bekliyoruz.

    • Özellikler

     • YUVAM hesabı açabilecek müşterilerimiz:

     - Yurt dışında oturma veya çalışma izni ya da çalışma hakkı bulunan 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı olmak

     - Adres kayıt sisteminde ikametgah olarak yurt dışı adresi kayıtlı olan 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı olmak

     - Mavi kart sahibi müşterimiz olmak

     - Yabancı uyruklu olup bankalarda hesap açma koşullarını karşılayan gerçek kişi olmak

     • 3 ay, 6 ay ve 1 yıl vade seçeneklerinden birini tercih ederek yurt içi şubelerimizden Garanti BBVA YUVAM Hesabı açabilirsiniz.
     • Tatil gününe denk gelen vade sonu tarihlerinde, vade sonu tarihi olarak ilgili tarihi takip eden ilk iş günü belirlenir.
     • Bankamızda minimum faiz oranı olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Politika Faiz Oranı uygulanır.
     • Vade süresi boyunca hesaptan para çekme veya yatırma işlemleri yapılamaz.
     • YUVAM Vadeli TL Hesabı TSİ saat 10.00 ilâ 16.00 arasında açılabilir.
     • Yurt Dışında Yerleşik Vatandaşlar Mevduat Hesabı (YUVAM) kapsamında gelir vergisi stopajı uygulanmaz.
     • YUVAM Hesap açılışı için USD, EUR ve GBP para birimlerinden TL’ye geçmeniz gerekir. Söz konusu dövizin Türk lirasına dönüştürülmesi, ilgili tarihte TCMB tarafından saat 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 ve 15.00’te ilan edilen güncel döviz alış kuru esas alınarak yapılır.
     • Vade sonu geldiğinde, vade sonu ile hesap açılışındaki kur farkı alınır ve mevduat tutarı üzerinden kur getirisi hesaplanır.

     - Kur getirisi faiz getirisinden düşük olduğunda hesaplamalar standart vadeli mevduat işlemleri üzerinden yapılır ve müşteri sadece mevduat faizi getirisi avantajından faydalanabilir.

     - Kur getirisi faiz getirisinden yüksek olduğunda müşteri mevduat getirisi faizine ilave olarak kur getirisi kadar ek kur farkından faydalanabilir.

     • YUVAM TL Vadeli Mevduat Hesabı, anapara ve kur farkı getirisine ilave olarak TCMB tarafından yapılan 3 ay vade için %1,00, 6 ay vade için %2,00 ve 12 ay vade için %3,00 ek ödeme ile desteklenir.
     • YUVAM Hesabı getiri hesaplama işlemlerinde, TCMB tarafından hesabın açıldığı tarihte saat 11.00’de açıklanan döviz alış kuru ile vade sonu tarihinde saat 11.00’de açıklanan ilgili döviz alış kuru dikkate alınır.
     • YUVAM Vadeli Mevduat Hesabı müşteri tarafından istenilen tarihte kapatılabilir. Ancak vade sonu gelmeden hesap kapatma talebinde bulunduğunuzda, TCMB tarafından saat 11.00’de vade açılış günü açıklanan döviz kuru(müşterinin dönüşüm yaptığı USD, EUR veya GBP) ile hesabın kapatıldığı tarihteki döviz kuru (müşterinin dönüşüm yaptığı USD, EUR veya GBP) dikkate alınır. Hesap bakiyesi ile ilgili güncelleme düşük olan kura göre yapılır. Vade sonundan önce hesabın kapatıldığı durumlarda kurun hesap açılışındaki tarihten düşük olduğunda müşteri vade başlangıç tarihindeki anaparasından kayıp yaşayabilir.
     • YUVAM Hesabı hakkında detaylı bilgi almanız için sizi en yakın şubemize bekliyoruz.

    Sıkça Sorulan Sorular

    Sıkça Sorulan Sorular