İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, BonusFlaş ve mobil uygulamalarda güvenliğinizi artıracak, sadece rakamlardan oluşan yeni Garanti BBVA parola yapısına geçmek için internet bankacılığı şifre alma işlemini hemen yapın!

 

İnternet Bankacılığı Şifresi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Garanti BBVA’nın internet bankacılığı ve mobil uygulamalarını kullanabilmek için internet bankacılığı şifresi almanız gerekir. Yeni belirlenen şifre yapısına göre şifrenizi belirlerken:

-Rakamlardan oluştuğuna,

-Toplam 6 karakter içerdiğine,

-Doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon ya da müşteri numarası gibi tahmin edilebilir rakam sıralamalarının yer almadığına,

-Bugüne kadar kullandığınız son 3 paroladan farklı olduğuna emin olmalısınız.

İnternet bankacılığını hem bireysel hem de kurumsal hesaplarınız için kullanıyorsanız hızlı geçiş avantajından yararlanabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ana sayfasında, sağ üst köşede yer alan hızlı geçiş butonu sayesinde müşteri numarası, ve kullanıcı kodunu yeniden girmenize gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken kullandığınız hesabın şifresini girmek.

Birden fazla kurumsal Garanti BBVA İnternet Bankacılığı hesabı için aynı Şifrematik’i kullanıyorsanız şifre kullanmadan da geçiş yapabilirsiniz.

 Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti İnternet Bankacılığı şifresi alma işlemini birkaç farklı nedenden ötürü gerçekleştirebilirsiniz.

 

1- Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ya da mobil uygulamasını ilk kez kullanacaksanız:

Bankacılık işlemlerinizi daha kısa sürede kolayca halletmek için Garanti BBVA’nın mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanmaya karar verdiyseniz ilk şifrenizi müşteri bilgileriniz ve telefon numaranızı ileterek alabilirsiniz. İnternet bankacılığı giriş sayfasında yer alan “İlk kez parola almak istiyorum.” sekmesine tıklayarak gerekli alanları doldurmanız yeterli.

Garanti İnternet Bankacılığı şifre alma işlemini dilerseniz şubelerimizden ya da 444 0 333 numarasını arayarak Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Garanti BBVA kartınız yoksa hemen başvuru yapabilirsiniz.

 

2- Yeni parola yapısı ya da herhangi bir nedenden ötürü şifrenizi değiştirmek istiyorsanız:

Mobil uygulama ya da internet bankacılığı şifre değiştirme işlemleri için bu ilgili dijital kanalları kullanabilirsiniz. Garanti İnternet Bankacılığı şifresi için “Tanımlamalar” menüsünü kullanıp yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli. Garanti BBVA mobil uygulamasında şifre değiştirmek içinse “Giriş ve Güvenlik Ayarları” menüsünde yer alan "Parola Değişiklik" sekmesine tıklayabilirsiniz.

 

3- Parolanızı unuttuysanız:

Şifrenizi unuttuysanız Garanti İnternet Şubesi şifre alma işlemlerinde olduğu gibi internet bankacılığı ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  Bu sayfada yer alan “Parolamı unuttum” kısmına tıklayıp kişisel bilgilerinizi girerek yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz şubelerimiz ya da 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla da parolanızı yenileyebilirsiniz.

Parolanızı hatırlamaya çalışırken birkaç kez hatalı deneme yapmış olabilirsiniz. Bu da parolanızın bloke olmasına yol açabilir. Garanti İnternet Bankacılığı şifresi bloke olduğunda da 44 0 333 numarası üzerinden Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilir ya da internet bankacılığı ana sayfasından ulaşacağınız "Parola Yenile/Al" sayfasını kullanabilirsiniz.