Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) Hesaplama

Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) nedir?

İnternet Bankacılığı'ndan Başvur 

Avans Hesap, acil para lazım olduğunda, hesabınızda para yokken bile acil nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır. Kısa süreli tl nakit (Türk Lirası) ihtiyaçlarınızı karşılamak için hesabınızda yeterli para olmadığında Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitinizi kullanabilir ve sadece kullandığınız tutar ve gün için çektiğiniz nakit avans tutarının faizini ödersiniz. Üstelik başka hiçbir ücret veya komisyon ödemezsiniz.

Avans Hesap limitinizden dilerseniz taksitli avans çekerek, borcunuzu küçük taksitlerle ve 12 aya varan vadelerle ödeyebilirsiniz. Üstelik Avans Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızda artı bakiye olsa bile mevcut bakiyenize dokunmadan Taksitli Avans Hesap kullanabilirsiniz. Taksitli Avans Hesap ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Ücretli çalışanlar/esnaflar Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil ya da web sitemiz üzerinden, şubeye gitmeden 7/24 kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilir ve Avans Hesap ayrıcalığından yararlanabilir.

Faiz Oranı

Avans Hesap faiz oranı her tutar için %1,80’dir. 200 TL’nin 7 günlük kullanımı  süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 1,01 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması sonucunda ödenmesi gereken tutar 201.01 TL’dir.

Avans Hesaba yapılan tüm para girişleri hesabınıza bir sonraki iş günü yansımaktadır.

500 TL’nin 5 günlük kullanımı  süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 1,80 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması sonucunda ödenmesi gereken tutar 501.80 TL’dir.

1000 TL’nin 30 günlük kullanımı süresince  oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 21,60 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması durumunda ödenmesi gereken tutar 1021,60 TL’dir.

2000 TL’nin 7 günlük kullanımı süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 10,08 TL’dir. Borcun tamamen kapatılması durumunda ödenmesi gereken tutar 2010,08 TL’dir.   Avans Hesap faiz oranı her tutar için %1,80’dir.

Avans Hesaba yapılan tüm para girişleri hesabınıza bir sonraki iş günü yansımaktadır. 100 TL’nin 1 günlük kullanım süresince oluşacak KKDF ve BSMV dahil faiz tutarı 0,07 TL’dir.