Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Potanın Perileri

    Potanın Perileri’ni 2005’ten beri destekliyoruz

    2005 yılında ülkemizde düzenlenen Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası öncesinde, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın sponsoru olan Garanti BBVA, takıma Potanın Perileri adını armağan etti.

    Garanti BBVA’nın sağladığı bu destek, ülkemizdeki kadın basketbolunun ve Potanın Perileri’nin bilinirliğinisağladı, veTürk basketboluna verdiğimiz desteği tamamladı.
    Potanın Perileri, 2011 yılında Polonya’da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndan gümüş madalya ile döndü.

    2012 Londra Yaz Olimpiyatları elemelerini başarıyla geçerek, ilk kez Olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. Potanın Perileri, Londra’da çeyrek final oynayarak, bize büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı.

    2014 tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası’nda 4.lüğü elde etti. Garanti BBVA, aynı zamanda bu Şampiyona’nın Ana Sponsorluğunu üstlendi.

    2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda başarıyla mücadele eden Potanın Perileri, şampiyonayı 5.sırada tamamlayarak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemesi vizesini aldı.

    2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden Potanın Perileri yarı finalde İspanya’ya mağlup oldu ve Olimpiyatları 5. Olarak tamamladı.