Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Koronavirüs Bilgilendirme

    Koronavirüs Salgınına Karşı Aldığımız Önlemler

    Değerli Müşterilerimiz,

    Garanti BBVA olarak çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını önceliğimiz olarak görüyoruz. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı, halihazırda tüm lokasyonlarımızda uyguladığımız Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca belirlenen önlemlere ek olarak, bankacılık hizmetlerinde kesintiye gitmeden, bugünden itibaren bir dizi yeni uygulamayı da hayata geçiriyoruz.

    Müşterilerimizin sağlığını korumak için;

    • Öncelikle tüm nakit dışı işlemleriniz için Garanti BBVA Mobil ve internet bankacılığını kullanmanızı öneriyoruz. Şubelerimizden hizmet almak istiyorsanız da her türlü servisi eksiksiz sunacağız. Sık yapılan bankacılık işlemlerinin Garanti BBVA Mobil’den nasıl yapıldığının gösterildiği videoları buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
    • Şubelerimiz, 30 Nisan 2021 itibarıyla 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 16.00 arasında hizmet verecek.
    • Finansal işlemlerinizi daha hızlı ve kolay yapabilmeniz için, yeni bir değerlendirmeye kadar ATM’lerden günlük para çekme limitleri yükseltilmiştir. Günlük çekebileceğiniz en yüksek tutar 5.000 TL’den başlamaktadır.
    • Müşterilerimizin şubelerimizde fiziksel olarak birbirinden daha uzak olmasını sağlamak amacıyla, şube içinde aynı anda hizmet alan müşteri sayısını kontrollü olarak belirleyeceğiz. Bu konuda Güvenlik Görevlilerimiz gerekli yönlendirmeleri yapacak. Yoğunluk olan şubelerde müşteriler belirli bir sırayla içeriye alınacak.
    • İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı Şehir Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması Genelgesi kapsamında, toplu olarak çalışılan işyerlerinde hem çalışan hem de müşterilerin maske takması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda, şubemizden hizmet almak isteyen müşterilerimizin de şubede bulundukları süre boyunca maske takması gereklidir.
    • Sağlık Bakanlığı’nın “İş Yerlerinde Müşterilere Yönelik Alınması Gereken Genel Önlemler” genelgesi kapsamında şubeye girişlerde ateş ölçümü ve HES kodu kontrolü yapılmaktadır.
    • 20 yaş altı ile 65 yaş ve üzerindeki müşterilerimizin işlemleri için öncelikli olarak Garanti BBVA Mobil ve Internet Bankacılığını tercih etmesi gereklidir.
    • Bu noktada siz değerli müşterilerimize çok zorunlu olmadıkça evinizde kalmanızı ve şubelere gitmemenizi, alışverişlerde öncelikle banka kartı veya kredi kartı kullanmanızı ve mümkünse temassız ödemeyi tercih etmenizi, nakit paraya ihtiyaç duymanız halinde ise ATM’lerden işlemlerinizi ATM’ye dokunmadan QR kodla yapmanızı öneriyoruz.

    Çalışanlarımızın sağlığını korumak için;

    • Genel müdürlük, bölge müdürlüğü veya şube gibi, tüm lokasyonlarımızda hizmet veren ve Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanlarımıza idari izin kullandırarak bu çalışanlarımızın evlerinde kalmalarını istedik.
    • Çalışanlarımızın büyük bir kısmı, 17 Mart Salı gününden itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış şekilde, mesailerini uzaktan erişim modeliyle evlerinden sürdürecek.
    • Çalışanlarımız için temel sağlık malzemelerini eksiksiz olarak temin ettik ve kullanım yöntemleri konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık.
    • Tüm müşteri ziyaretleri, toplantı ve etkinlik katılımlarını, sürecin gelişimine bağlı olarak yeniden düzenlenecek şekilde durdurduk.
    • Okulların tatil edilmesiyle birlikte, anaokulu ve ilköğretimde okuyan çocukları olan çalışanlarımızdan dileyenlerin bu dönemde izin kullanımlarında kolaylık sağlıyoruz.
    • Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve toplumun sağlığını gözeterek uygulamaya aldığımız bu önlemler, sizlerin desteğiyle amacına ulaşacaktır.

    Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.