Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    30. İstanbul Caz Festivali

    30. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ BAŞLIYOR

    İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 7-19 Temmuz tarihleri arasında, popüler ve yeni isimlerle dolu bir program sunuyor.

    Üstelik tüm festival biletleri, Garanti BBVA kredi kartları ile %10 indirimli!

    Ayrıntılı bilgi için: caz.iksv.org

    Festival Programı

    Kovacs // Riff Cohen & Okay Temiz "The Ritual" // Takeshi's Cashew // Mert Demir
    Parkorman, 8 Temmuz Cumartesi

    Festival izleyicisini, yılın ilk Parkorman buluşmasında Kovacs, Riff Cohen & Okay Temiz “The Ritual”, Takeshi’s Cashew ve Mert Demir’den oluşan yıldız bir kadro bekliyor.

    Morcheeba // Alfa Mist // Ekin Beril // Mammal Hands
    Parkorman, 9 Temmuz Pazar

    Yeni nesil virtüözlerle türler arası alternatif sesleri bir araya getireceği ikinci Parkorman buluşmasında Morcheeba, Alfa Mist, Mammal Hands ve Ekin Beril gibi isimler sahne alacak.

    The Lumineers // Adamlar
    Parkorman, 12 Temmuz Çarşamba

    Müzikseverler 12 Temmuz Çarşamba akşamı ise Colorado, Denver’ın müzik kulüplerinde başladıkları folk serüvenini tüm dünyaya aktarmayı başarabilen The Lumineers’i ve Türkiye’nin en gözde yeni nesil topluluklarından Adamlar’ı izlemek için Parkorman’da buluşacak.

    Gece Gezmesi
    Moda, Kadıköy (çeşitli mekanlar), 13 Temmuz Perşembe

    Festivalin gelenekselleşen etkinliklerinden Gece Gezmesi bu yıl da Kadıköy sokaklarında müzikseverlerin keyfine artı bir katarak müzik keşifleriyle dolu bir gece rotası sunuyor.

    Youn Sun Nah
    Robert Kolej - Konak Teras, 14 Temmuz Cuma

    Modern insanın yaşamına dair mütevazı hikâyeler anlatan 2022 tarihli albümü Waking World ile müthiş yorumlar alan Youn Sun Nah Quartet, 14 Temmuz Cuma akşamı festivale ilk kez ev sahipliği yapacak Robert Kolej’in yeşillikler içindeki Konak Teras’ında izleyicilerle buluşuyor.

    Caz Vapuru
    Kabataş İskelesi, 16 Temmuz Pazar

    Festivalin ilgi gören etkinliklerinden Caz Vapuru bir kez daha izleyiciyi Boğaziçi’nde caz ve swing’le buluşturacak. 16 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Kabataş İskelesi’nden demir alıp Anadolu Kavağı’na kadar tüm Boğaz hattı boyunca seyredecek Caz Vapuru’nun konukları; cazın 1920’lerdeki altın çağına hayranlığıyla bilinen Norveçli Swing’it, otantik melodileri ve neşeli repertuvarıyla Flapper Swing ve ritmik müzikleri ile tanınan İstanbul’lu üflemeliler topluluğu Brassist olacak.

    Fatoumata Diawara
    The Marmara Esma Sultan Yalısı, 17 Temmuz Pazartesi

    İleri görüşlülüğü ve zaman kavramını aşan müzikal vizyonuyla Afro-pop’a yeni bir pencere açan Fatoumata Diawara da festivalin konuklarından. 2011’deki güçlü çıkışını sağlayan Fatou ve 2018 tarihli Fenfo albümlerinde toplumsal sorunlara eğilirken aşk dolu pozitif fikirlerden ödün vermeyen Diawara, şarkılarında insanı en yalın hâliyle anlatıyor.

    Lizz Wright
    Sultan Park Swissotel The Bosphorus, 18 Temmuz Salı

    Karanlık ve derin alto vokalindeki kusursuz teknikle duygu dolu şarkılar söyleyen Lizz Wright, şarkılarıyla Amerika’nın tarihine ışık tutuyor. Georgia’daki köklerine uygun gospel vokaliyle başladığı müzik kariyerine, doğduğu kıtanın tüm müziklerinden etkilenerek devam eden Wright; caz, folk ve Americana türlerini bir araya getirmesi ve sofistike vizyonuyla yıllar içinde türünün önemli solistlerinden biri.

    Festivalin 30. Yılında İstanbul Cazının Üç Kuşağı: İmer Demirer Trio feat. Ali Perret // Selen Gülün Blue Band // İpek Göztepe Quintet
    Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 19 Temmuz Çarşamba

    İstanbul Caz Festivali, 30. yılının son konserinde şehrin müziğini ve farklı kuşaklarıyla “İstanbul cazı”nı kutluyor. Konserin müzik direktörü Selen Gülün’ün takdimiyle başlayacak özel gecede ilk olarak, Nardis Genç Caz Vokal Yarışması ve Genç Caz+ gibi etkinliklerde dikkat çeken 1997 doğumlu caz vokalisti İpek Göztepe’nin beşlisini dinleyeceğiz. Göztepe’nin ekibinde, yine genç kuşaktan Engin Özşahin, Eren Turgut, Mehmet Ali Şimaylı gibi başarılı müzisyenler yer alıyor.

    Parklarda Caz konserleri

    Parklarda Caz, müziği yine parklarda İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor. Festivalin tüm müzikseverlere ücretsiz sunduğu Parklarda Caz konserleri bu yıl kentin en büyük yeşil alanlarından Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatrosu ve Şişli Habitat Parkı’nda 9, 10 ve 16 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerde yer alacak isimler arasında Anadolu funk, krautrock ve Afrobeat’i başarıyla harmanlarken progresif bir anlayışı imzası hâline getiren jam topluluğu Takeshi’s Cashew, Genç Caz+ finalistleri ve çok daha fazlası sahne alacak.