Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Garanti BBVA Partners Hızlandırma Programı

    Garanti BBVA Partners Girişim Hızlandırma Programı yeni dönem girişimleri belli oldu

    Yatırım çekme ve büyüme potansiyeli olan erken aşama girişimlerin desteklenmesini ve hızlandırılmasını amaçlayan Garanti BBVA Partners Girişim Hızlandırma Programı yeni dönem girişimcileri belli oldu. Asgari uygulanabilir ürün ve hizmete sahip, üç yıldan kısa süredir faaliyet gösteren, ölçeklenebilir iş modeli yürüten tüm girişimlerin başvurabildiği programdan yararlanmaya hak kazanan girişimler; Köstebek, Lojipark, Ne Ekersen, PowerDev, ServisSoft ve ShipShack oldu. Programa kabul edilen 6 girişim, programın sunduğu çok kapsamlı desteklerden faydalanma fırsatına sahip olacak.

    Garanti BBVA Partners’ın yeni dönem girişimleri; Garanti BBVA KOBİ Bankacılığı Pazarlama Direktörü Dr. Hakan Öger, Bireysel Dijital Çözümler Direktörü Burçin Bıkmaz, Bireysel ve Kobi Krediler Risk Yönetimi Koordinatörlüğü Direktörü Alper Eker, Garanti BBVA Teknoloji Birim Müdürü Şaner Ateş ile T&G Workshop Yönetici Ortağı Kıvanç Toker, Kavak Turkey CEO’su Mehmet Çelikol, Mentors Network Turkey Kurucu Ortağı Mehmet Onarcan ve Smartup Partners Kurucu Ortağı Dr. Gökhan Alpman’dan oluşan jüri tarafından belirlendi.

    Her ölçekten ve sektörden erken aşama girişimlere hız kazandırmak amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen Garanti BBVA Partners çatısı altında, girişimcilerin ihtiyaç duyduğu ofis alanı, yatırım alma süreci ve diğer ihtiyaç duyulan konularda mentorluk, eğitim ve seminerler, iş ağı kurma ve pazarlama faaliyetleri gibi bütünsel destekler kapsamında girişimcilik döngüsünün her aşamasında 12 ay boyunca çok yönlü ve farklılaşan imkânlar sunuluyor. Programı başarıyla tamamlayan girişimciler belirlenen şartları karşıladıkları durumda 50 biner TL’lik maddi destekten de faydalanabilecek.

    Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, “Garanti BBVA olarak uzun yıllardır, içinde bulunduğumuz toplumun sürdürülebilir geleceği için katkı sağlayan faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kapsayıcı büyüme için girişimcilik konusuna büyük önem veriyor ve bu konuyu bütünsel bir çerçevede sahipleniyoruz. 2006 yılından bu yana kadın girişimciliğinden start-up’lara ve sosyal girişimciliğe uzanan bir yelpazede, girişimciliğe özel ürün ve hizmetlerle desteklediğimiz çok çeşitli çalışmalara imza atıyoruz. 2015’ten bu yana da Garanti BBVA Partners Girişim Hızlandırma programıyla ekonominin itici güçlerinden olan ve katma değer yaratan girişimcilere destek oluyoruz. Garanti BBVA Partners çatısı altında bugüne kadar 50’den fazla girişimciye destek verdik. Programımızı başarıyla tamamlayan girişimler bugüne kadar 30 milyon TL’den fazla yatırım aldı. 2022 yılı için seçilen 6 girişimimizi tebrik ediyor, Garanti BBVA Partners çatısı altında başarılar diliyorum.” dedi.

    Garanti BBVA Partners Girişim Hızlandırma Programı Yeni Dönem Girişimleri Hakkında

    Köstebek – Müge Baltacı
    Elektronik atıkların toplanma problemleri için bireylerin yaptıkları ileri ve geri dönüşümlerle aynı zamanda kazanç sağlayarak döngüsel ekonomide yer almalarını sağlıyor. Bu problemi, görüntü işleme teknolojisine dayalı atık tanıma sistemiyle çalışan bir mobil uygulamayla çözerken aynı zamanda sunduğu hizmetlerle firmaların sürdürülebilirlik ve finansal raporlama yönetimlerine de çözümler sağlıyor.

    Lojipark – İbrahim Ercankal
    Bireysel kamyoncuların tamamen manuel süreçlerle yürütülen günlük spot sevkiyat operasyonunu dijitalleştirmeyi amaçlayan bir platform girişimidir.

    Ne Ekersen – Emre Taşkıran
    Üreticiler, tarımsal teknoloji ve hizmet firmalarını bir araya getirerek daha verimli üretim süreçlerine erişim sağlayan bir tarımsal hizmetler platformudur.

    PowerDev – Mustafa Köroğlu
    Enerji piyasası yatırım ve yönetim süreçlerinde kritik öneme sahip büyük veriyi birden çok kaynaktan birleştirerek analiz ve karar süreçlerini destekleyen bir SaaS veri analiz aracı çözümüdür. Yenilenebilir enerji üretimi ve depolama süreçlerinde batarya yatırımı da dahil olmak üzere yatırım kararlarını alabilmek, bu dağıtık süreci yönetebilmek, enerji piyasasıyla ilgili büyük veriden faydalanarak karar almayı gerektiriyor. PowerDev all-in-one analiz aracı ve SaaS çözümüyle, bu zor ve maliyetli süreci yatırımcılar için kolaylaştırmak üzere hizmet veriyor.

    ServisSoft – Emre Pehlivanlı, Aybar Başaran, Alican Polat
    Kestirimci bakım, dijital ikiz veya bakım yönetimi çözümlerini tam entegre ve birbirine bağlı otonom iş süreçleri oluşturarak yönetebilen bir yazılım çözümüdür. %97’ye varan arıza öngörü başarısının yanı sıra sistem, arıza öngörüsü durumunda otonom olarak ilgili personele ya da ekibe iş emri ataması yapıp mobil uygulama, SMS ve e-mail ile bildirim göndererek yapılan tüm işlemlerin yine aynı platform üzerinden yönetilmesini sağlıyor.

    ShipShack – Atakan Körpez
    E-ticaret sipariş karşılama hizmeti olarak adlandırılan, e-ticaret satış süreçlerinin standardize, ölçeklenebilir ve hızlı çözümlenmesini sağlayan hizmetler üstlenen bir partner hizmet sağlayıcıdır. Daha hızlı ve modüler bir hizmet sağlamak üzere şehir içindeki görece daha küçük hacimli gölge mağazalarla ayrışan ShipShack hızlı teslim hedefiyle çalışıyor.