Finansal Sağlık
Engelsiz Bankacılık
Hesabını Bilen Kadınlar
Geçmiş Aramalar
   Önerilen Sonuçlar

    Deprem Bölgesi Desteği

    16 Şubat 2023

    Unutmadan, birlikte iyileşeceğiz.

    Deprem felaketinin acısını ve zorluklarını atlatabilmek için ilk andan itibaren dayanışma ile tüm kaynaklarımızı seferber ettik.

    Önümüzde uzun bir yol var. Bölgeye yapılacak finansman desteğinin sürdürülebilir olması gerektiğini biliyor, bu bilinçle planlamalarımızı yapıyor, var gücümüzle çalışıyoruz.

    Bu zor dönemde bölgenin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için Garanti BBVA ailesi adına bölgeye olan desteğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

    Kredi ve kredi kartı borçlarını başvuru gerekmeksizin, faizsiz erteliyoruz.

    Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki (Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleri) bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin;

    • Kredi ve kredi kartı borçları ile gayri nakdi kredi komisyonlarını, herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın 31.08.2023’e kadar 6 ay faizsiz erteliyoruz.

    Depremden etkilenen (Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Şanlıurfa ve Kilis) illerindeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin;

    • Kredi ve kredi kartı borçları ile gayri nakdi kredi komisyonlarını, herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın 06.02.2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle faizsiz erteliyoruz.

    Ayrıca depremden zarar gören tüm müşterilerimizin ise talep etmeleri halinde en uygun finansal çözümü sunacağız.

    Depremde vefat eden müşterilerimizin kredi ve kredi kartı borçlarını siliyoruz.

    Deprem felaketinin yaşandığı bölgede hayatını kaybeden bireysel ve gerçek kişi ticari müşterilerimizin kredi ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere siliyoruz.

    Tüzel müşterilerimize sağlayacağımız finansal kaynakla, depremin etkilerini azaltmaya destek oluyoruz.

    Depremden etkilenen tüzel müşterilerimize, firma özelinde; ödemesiz dönemli, uzun vadeli, çok geniş kapsamlı destek paketlerimizle finansal kaynak sağlayacağız.

    Kredi Kartı komisyon ve pos ücretlerini almıyoruz.

    Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki (Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleri) bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizden 2023 yılı sonuna kadar kredi kartı ücretlerini ve üye iş yeri pos ücretlerini tahsil etmeyeceğiz.

    Bankacılık hizmetlerinden ücret ve komisyon almıyoruz.

    Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin;

    • Deprem bölgesindeki diğer tüm banka ATM’lerinden para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemlerden 31.08.2023 tarihine kadar ücret almıyoruz.
    • Deprem felaketinin yaşandığı bölgedeki müşterilerimizin genel bankacılık hizmetlerini 6 ay boyunca( 31.08.2023 tarihine kadar)ücretsiz gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.
    • Türkiye Bankalar Birliği tarafından belirtilen yardım kuruluşlarına yapılan swift ve EFT işlemlerinden ücret almıyoruz.

    Mobil araç şubelerimizle deprem bölgesinde hizmetinizdeyiz.

    • Bankacılık işlemlerine erişim sağlamak için depremden etkilenen tüm illerin merkezinde şubelerimiz ve mobil araç şubelerimizle hizmet veriyoruz. Toplamda 17 mobil araç şubemizle hizmet vereceğiz.
    • Hizmet noktalarımızın güncel lokasyonlarına buradan ulaşabilirsiniz.
    • Müşterilerimizin kartlarına kolay erişmesi ve hemen kullanabilmesi için mobil araç şubelerimiz dahil tüm şubelerimizden anında banka kartı ve kredi kartı teslimatı yapıyoruz.

    Yetkili yardım kuruluşlarına bağışlarınızı 6 ay faizsiz taksitlendiriyoruz.

    Garanti BBVA kredi kartları ile yapacağınız bağış ödemelerinizi ücretsiz ve faizsiz 6 taksite bölüyoruz.

    Kimliksiz vatandaşlarımıza bankacılık işlemleri için destek oluyoruz.

    Deprem nedeniyle kimlik kartlarını kaybeden müşterilerimize istisna tanıyarak, bazı işlemleri kimliksiz yapabilme kolaylığı sağladık.

    İlk andan itibaren tüm desteğimiz deprem bölgesinde.

    Deprem bölgesinin ihtiyaçlarını yakından takip ediyor, bölgenin temel ve barınma ihtiyaçlarını sürekli karşılıyoruz. İlk andan itibaren çalışma arkadaşlarımız ve yakınlarını deprem bölgesinin dışındaki güvenli alanlara hızlıca yerleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanından gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte bölgeye aralıksız desteğimizi sürdürüyoruz.

    Kadın Girişimcilerle Birlikte İyileşeceğiz

    Depremden etkilenen illerimizdeki* ortağı kadın olan tüzel kişi ticari işletmeler ile sahibi kadın olan şahıs şirketi müşterilerimize**, firma özelinde farklılaşan, destek paketlerimizle finansal kaynak sunuyoruz.

    Yıl sonuna (31.12.2023 tarihine) kadar; 

    • Havale, EFT, gelen/giden SWIFT işlemlerinin ücretsiz gerçekleştirilmesi ve
    • Uygun koşullarda POS müşterisi olma imkanı sunuyoruz.

    * Adana, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Osmaniye, Kilis ve Elazığ illerindeki şubelerimiz müşterisi kadın girişimcileri kapsamaktadır.
    ** Garanti BBVA kadın girişimci işletme tanımı; %50 ve üzeri kadın ortaklığı bulunan tüzel işletmeler veya kadın sahipli şahıs firmalarını ifade etmektedir.

    Ayrıntılı bilgi ve başvuru için Garanti BBVA şubeleri ile görüşebilirsiniz.    

    650 milyon TL bağışta bulunuyoruz.

    Deprem bölgesine verdiğimiz tüm desteklerin yanı sıra şimdi de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) 650 milyon TL’lik bir bağış yapıyoruz.

    BBVA İspanya ve BBVA Meksika küresel ölçekte bağış kampanyalarıyla ülkemize destek oluyor.

    Bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu bölgeye destek olmak isteyen tüm müşterilerini kapsayan küresel ölçekte bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyada biriken bağışlar deprem bölgesindeki ihtiyaçlar için kullanılacaktır.

    Ülke olarak önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. İyileşme dönemimiz de uzun sürecek, hepimiz bunun bilincindeyiz. Bu zaman zarfında bölgenin finansal sıkıntılarını karşılamak üzere ilk etapta 10 Milyar TL’lik bir finansman desteği sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemin doğuracağı finansal ihtiyaçlar doğrultusunda imkanlarımızı seferber edeceğiz.